Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Co to jest ? Indeks Sprawności Fizycznej Zuchory Jest to test, który został opracowany przez Krzysztofa Zuchory. Pozwala on ocenić poziom sprawności fizycznej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Co to jest ? Indeks Sprawności Fizycznej Zuchory Jest to test, który został opracowany przez Krzysztofa Zuchory. Pozwala on ocenić poziom sprawności fizycznej."— Zapis prezentacji:

1

2 Co to jest ? Indeks Sprawności Fizycznej Zuchory Jest to test, który został opracowany przez Krzysztofa Zuchory. Pozwala on ocenić poziom sprawności fizycznej. Ćwiczenia może wykonać każdy od 6 roku życia do późnej starości. Ćwiczenia są dobrane tak, aby wymagały zaangażowania mięśni całego ciała. Każdy powinien mieć równe szanse niezależnie od wzrostu i ciężaru, dlatego wyniki mierzymy np. własnymi stopami. Główną zaletą testu jest to, że pozwala jedną miarą oceniać możliwości dorosłych i dzieci.

3 Cel projektu - Ocena własnego poziomu sprawności fizycznej - poznanie norm rozwojowych - nabycie umiejętności obiektywnej oceny własnej sprawności - nabycie umiejętności przygotowania organizmu do wysiłku

4 Sprawność fizyczna Umiejętność rozwiązywania przez człowieka zadań ruchowych lub zdolność do efektywnego i ekonomicznego wykonania pracy mięśniowej.

5 Na czym polega próba? Próba ma kilka dziedzin sprawnościowych takich jak:

6

7

8

9

10

11 Sprawność fizyczna w kl. Ia Chłopcy Sprawność fizyczna u chłopców z kl. 1a jest bardzo dobra lub rzadziej dobra. Najbliżej oceny celującej był Knop Filip. Dziewczęta U dziewcząt zaś sprawność fizyczna była zróżnicowana. Zazwyczaj jednak były to oceny bardzo dobre lub dobre. Najlepiej wypadła Szatkowska Julia.

12 Sprawność fizyczna w kl. Ib Dziewczęta U dziewcząt sprawność fizyczna była dobra. Najlepszą sprawnością wykazały się: Raszewska Anna i Macutkiewicz Patrycja

13 Sprawność fizyczna w kl. Ic Chłopcy Sprawność fizyczna u chłopców z kl. 1c jest dostateczna. Wszyscy mają podobną sprawność. Dziewczęta U dziewcząt zaś sprawność jest dostateczna lub dobra. Najwięcej punktów otrzymała Kubica Milena.

14 Podsumowanie Uczniowie Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Sulechowie posiadają dobrą sprawność fizyczną.

15 Wniosek Powinniśmy więcej ćwiczyć (w szkole, w domu, na podwórku), aby przy powtórnym przeprowadzeniu testu osiągnąć lepsze wyniki. Nasza sprawność fizyczna zależy od nas samych! Naszej systematyczności ćwiczeń, braku zniechęcenia do wysiłku, jeśli tak będzie na pewno nastąpią postępy w naszej sprawności, choć potrzeba na to czasu.

16 Dziękujemy za uwagę Martyna Krzyszkowska Wiktoria Skubek


Pobierz ppt "Co to jest ? Indeks Sprawności Fizycznej Zuchory Jest to test, który został opracowany przez Krzysztofa Zuchory. Pozwala on ocenić poziom sprawności fizycznej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google