Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

MODUŁ 3 TEMAT 3 POZIOM 1 Zarządzani e czasem. CZY TO JUŻ CZAS PANIKOWAĆ…? Jesteś liderem pierwszej misji na Marsa! Jesteś bliski/a zakończenia pierwszego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "MODUŁ 3 TEMAT 3 POZIOM 1 Zarządzani e czasem. CZY TO JUŻ CZAS PANIKOWAĆ…? Jesteś liderem pierwszej misji na Marsa! Jesteś bliski/a zakończenia pierwszego."— Zapis prezentacji:

1 MODUŁ 3 TEMAT 3 POZIOM 1 Zarządzani e czasem

2 CZY TO JUŻ CZAS PANIKOWAĆ…? Jesteś liderem pierwszej misji na Marsa! Jesteś bliski/a zakończenia pierwszego spaceru po powierzchni tej planety. Widzisz, że w pobliżu na Marsie jest burza piaskowa, dosięgnie Cię za jakąś godzinę. Inny astronauta mówi Ci, że się źle czuje i może wymiotować w kombinezon. Nie możesz go otworzyć w przestrzeni. Jest zabezpieczony! Kolejny astronauta skarży się na głód. A Ty widzisz właśnie idealną okazję do zrobienia zdjęcia za Twoją przestrzenią powietrzną.

3 W TYM TEMACIE MŁODZI LUDZIE: Dowiedzą się, co to znaczy być efektywnym Poznają, jak rozpoznać, czy zadanie jest pilne i / lub ważne oraz jak odpowiednio zareagować Będą potrafili wyjaśnić, jak stosować narzędzia do zarządzania swoim czasem (np. kalendarz, planer dzienny) jako pomoc w realizowaniu zadań i celów.

4 KIEDY MAMY POTRZEBĘ WYZNACZANIA CELÓW? kiedy wiemy, co jest do zrobienia i możemy dobrze organizować czas, by to zrobić kiedy chcemy uzyskać upragniony rezultat

5 UPORZĄDKUJ SWOJE PRIORYTETY Priorytety to najważniejsze zadania do wykonania Zrób je najpierw! PILNE I WAŻNE Zrób teraz MNIEJ PILNE, ALE WAŻNE Zrób w następnej kolejności PILNE, ALE MNIEJ WAŻNE Zarządź nimi MNIEJ WAŻNE, MNIEJ PILNE Poczekaj

6 UPORZĄDKUJ SWOJE PRIORYTETY Priorytety to najważniejsze zadania do wykonania Zrób je najpierw! PILNE I WAŻNE Zrób teraz (np. choroba) MNIEJ PILNE, ALE WAŻNE Zrób w następnej kolejności (burza piaskowa) PILNE, ALE MNIEJ WAŻNE Zarządź nimi (głód) MNIEJ WAŻNE, MNIEJ PILNE Poczekaj (zdjęcie zachodu słońca)

7 ZAWSZE WIEDZ, CO MASZ DO ZROBIENIA Napisz listę! Ujmij w niej wszystko, co masz w głowie Zapytaj innych czy o czymś nie zapomniałeś Rób to regularnie Kontynuuj pisanie listy przez jakiś czas dodając nowe zadania i wykreślając z niej te, które już wykonałeś.

8 WYKORZYSTUJ DOBRZE SWÓJ CZAS Ile czasu potrzebujesz na wykonanie każdego zadania? Kiedy powinno ono zostać zakończone? Dodaj zadania do swojego kalendarza dziennego Używaj swojej dziennej listy

9 JAK ZAPLANOWAĆ WSZYSTKIE ZADANIA? Pomyśl o wszystkim, co powinieneś zrobić Podziel to na priorytety Ile czasu potrzebujesz na wykonanie każdego zadania? Zaplanuj to w kalendarzu Używaj listy rzeczy do zrobienia Zaplanuj czas na relaks, byś mógł odzyskać swoją energię

10 CO ZAMIERZASZ ROBIĆ INACZEJ?


Pobierz ppt "MODUŁ 3 TEMAT 3 POZIOM 1 Zarządzani e czasem. CZY TO JUŻ CZAS PANIKOWAĆ…? Jesteś liderem pierwszej misji na Marsa! Jesteś bliski/a zakończenia pierwszego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google