Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„SKRZATY” Chcesz wiedzieć, czym „Skrzaty” zajmowały się w LISTOPADZIE? Sam zobacz, jak u nas wesoło… Prezentacja została stworzona dla dzieci i rodziców.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„SKRZATY” Chcesz wiedzieć, czym „Skrzaty” zajmowały się w LISTOPADZIE? Sam zobacz, jak u nas wesoło… Prezentacja została stworzona dla dzieci i rodziców."— Zapis prezentacji:

1 „SKRZATY” Chcesz wiedzieć, czym „Skrzaty” zajmowały się w LISTOPADZIE? Sam zobacz, jak u nas wesoło… Prezentacja została stworzona dla dzieci i rodziców z grupy 3-latków - „Skrzatów” Wychowawca grupy Daria Bułka Bzil LISTOPAD 2015

2 Dzień Koloru Żółtego 06.11.2015r. W Dzień Koloru Żółtego, jak przystało na taki dzień, w przedszkolu zrobiło się żółto. Dzieci i panie ubrały się w żółte stroje. Kto zapomniał, ten mógł liczyć na żółtą chustę od naszych pań. Przedszkolaki przyniosły też żółte zabawki. Biedronki i Skrzaty tego dnia bawiły się kolorami z zestawem do doświadczeń chemicznych. Mieszaliśmy żółtą farbę z innymi kolorami. Powstawały nam różne odcienie i wiele nowych kolorów. Motyle zaś, z zasłoniętymi oczami smakowały owoców – słodkich, kwaśnych…. ZÓŁTYCH… Było wesoło i żółto… Widać to na zdjęciach

3

4 SKRZATY – Tydzień o symbolach narodowych 9-13.11.2015r. W tym tygodniu dzieci miały okazję poznać flagę, godło i hymn naszego kraju. Szukaliśmy Polski na mapie Europy. Dowiedzieliśmy się, że nasze miasto to Olsztyn, który leży w Polsce. Nasza Pani pokazywała nam wiele różnych map, godło i flagę. Wiemy, skąd wzięły się kolory na fladze. Nauczyliśmy się też patriotycznego wiersza, a także mieliśmy możliwość posłuchania naszego Hymnu. Był to bardzo ciekawy tydzień, pełen odkrywania nowych, ciekawych informacji o naszej ojczyźnie.

5

6 Tydzień z kolorami i farbami. 16.22.11.2015r. W tym tygodniu było bardzo kolorowo. Każdego dnia malowaliśmy farbami, ale używaliśmy do tego innych narzędzi. Raz był to pędzel, później palec, następnie kępka waty, trochę włóczki, a na koniec rozlewaliśmy farbę po kartce. Odwiedziła nas Pani Monika, która przeprowadziła z nami zajęcia o podstawowych kolorach. Poznaliśmy wiele zabaw ruchowych, w których wykorzystaliśmy swoją „kolorową” wiedzę. Szukaliśmy w naszej Sali wielu różnych barw. Było baaaardzo kolorowo!

7

8 Wizyta Pana Strażaka 17.11.2015r. W tym dniu wszystkie dzieci z naszego przedszkola poznać mogły pracę Strażaka. Odwiedził nas Pan Michał Dwórznik, tatuś Kubusia z grupy Skrzatów i powielił się z nami swoją wiedzą. Pan Strażak przyniósł też do przedszkola cały strój strażacki oraz różne nakrycia głowy. Dużo opowiedział nam o swojej pracy. Dzieci były zachwycone i przejęte wizytą. Dzięki Panu Michałowi mamy również piękne zdjęcia, gdyż przyniósł ze sobą wspaniały aparat. KADRA ORAZ WSZYSTKIE PRZEDSZKOLAKI BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJĄ PANU MICHAŁOWI DWÓRZNIKOWI ZA TAK WSPANIAŁE ZAJĘCIA, ZA ZAANGAŻOWANIE I UŚMIECH.

9

10 Wizyta Pani Leśnik 18.11.2015r. W tym dniu wszystkie dzieci z naszego przedszkola poznać mogły pracę Leśniczego. Odwiedziła nas Pani Daria Stojaniuk z olsztyńskiego Nadleśnictwa. Podzieliła się z nami swoją wiedzą na temat roślin i zwierząt leśnych. Opowiadała o tym, jak zwierzęta przygotowują się do zimy oraz jak leśniczy im w tym pomagają. Pani Leśnik omówiła też ważną kwestię prawidłowego zachowywania się na leśnych spacerach, by nasza obecność nie przeszkadzała ich mieszkańcom. KADRA ORAZ WSZYSTKIE PRZEDSZKOLAKI BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJĄ PANI DARII STOJANIUK ZA ODWIEDZINY ORAZ BARDZO POUCZAJĄCE ZAJĘCIA.

11

12 Tort urodzinowy dla Mai Szyler I Zosi Borzoł, Dziś świętujemy urodzinki tych przedszkolaków, którzy urodzili się w listopadzie. Są to Zosia Borzoł i Maja Szyler z grupy „Skrzatów” oraz Kamilka Czaplicka i Gabryś Kopczewski z „Motyli”. Z tej okazji do przedszkola przyjechał pyszny tort o smaku owoców leśnych. Najpierw wszyscy razem zaśpiewaliśmy jubilatom „Sto lat”, a następnie złożyliśmy życzenia. Jeszcze tylko kilka pamiątkowych zdjęć… i smacznego Tory był pyszny! Już nie możemy się doczekać kolejnego… grudniowego tortu…

13

14 Światowy Dzień Pluszowego Misia 25.11.2015r. W tym dniu swoje urodziny obchodzi PLUSZOWY MIŚ. - przyjaciel wszystkich dzieci! Każdy przedszkolak zabrał swego ulubieńca do przedszkola. Każdy Skrzat mógł wykonać taniec z misiem, powiedzieć mu wierszyk, a także wykleić misia plasteliną na papierze. To był bardzo miły „pluszowy” dzień. I dzieci i misiaki były bardzo zadowolone. Wszystko widać na pamiątkowych fotografiach!

15

16

17 Andrzejki 30.11.2015r. W tym dniu wszystkie dzieci z naszego przedszkola nie mogły rozpoznać swoich Pań. Każda Pani dziwnie się ubrała. Dowiedzieliśmy się, że są to stroje wróżek i cyganek. Tak rozpoczęło się wielkie wróżenie. Maluszki są jeszcze zbyt małe na lanie gorącego wosku, ale Pani Daria wymyśliła inne ciekawe wróżby. Dowiedzieliśmy się kim będziemy w przyszłości i kto z nas pierwszy wyjdzie za mąż/ożeni się. Zobaczcie na zdjęciach ile z tym było zabawy…

18

19 CZEKAMY NA ŚWIĄTECZNY GRUDZIEŃ! KONIEC…


Pobierz ppt "„SKRZATY” Chcesz wiedzieć, czym „Skrzaty” zajmowały się w LISTOPADZIE? Sam zobacz, jak u nas wesoło… Prezentacja została stworzona dla dzieci i rodziców."

Podobne prezentacje


Reklamy Google