Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wiem czego chcę!!!.  Każdy z Nas staje przed różnymi wyborami. Jednym z najważniejszych jest wybór ścieżki kształcenia.  Twoja Kariera jest w twoich.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wiem czego chcę!!!.  Każdy z Nas staje przed różnymi wyborami. Jednym z najważniejszych jest wybór ścieżki kształcenia.  Twoja Kariera jest w twoich."— Zapis prezentacji:

1 Wiem czego chcę!!!

2  Każdy z Nas staje przed różnymi wyborami. Jednym z najważniejszych jest wybór ścieżki kształcenia.  Twoja Kariera jest w twoich rękach. To jest twoje życie, środowisko, ludzie, z którymi przebywasz. Kariera ma ogromny wpływ na Twoje prywatne życie. Oczywiście chcesz, aby Twoja kariera rozwijała się i przynosiła Tobie korzyści a także poczucie, że robisz rzeczy, które chcesz robić.

3 Przy planowaniu kariery przydatny okazuje się systematyczny Plan Rozwoju, w czyli ocena dotychczasowych osiągnięć metodą, która pomoże w analizie Twojej obecnej sytuacji oraz w podjęciu decyzji, które mogą być najważniejszymi decyzjami Twojego życia. Ponieważ plany działania zazwyczaj zmieniają się cały czas, należy zapisywać je oraz umieszczać w ramach czasowych. Będzie to bardzo pomocne w planowaniu realizacji Twoich celów.

4  Zidentyfikuj swoje cele.  Zarządzanie swoją karierą jest jak zarządzanie każdym innym projektem, aby osiągnąć swoje założenia, musisz ustalić konkretne docelowe zadania. Należy przemyśleć swoje długoterminowe cele, jednocześnie koncentrując się na krótkoterminowych zadaniach, które powinny być wymienione bardzo szczegółowo. Niewskazane jest, aby ustanawiać cele, które są mgliste i nieprecyzyjnie określone, warto skupić się na rozwoju konkretnych umiejętności i kompetencji adekwatnych do teraźniejszej pracy oraz aspiracji na przyszłość.

5  Określ jakich umiejętności potrzebujesz.  Kiedy cele są już ustalone, należy zastanowić się, czego będziesz potrzebować, aby stać się kompetentnym i je osiągnąć. To pomoże Ci lepiej zrozumieć, czego potrzebujesz aby zrealizować to co umieściłeś w Twoim planie.

6  Skoncentruj się na nauce właściwych rzeczy.  Rozpoznanie swoich celów najprawdopodobniej sprawiło, że stworzyłeś bardzo długą listę umiejętności, które potrzebujesz rozwinąć. Należy jednak pamiętać, że bardzo ważne jest abyś koncentrował się na kilku tylko dziedzinach w jednym czasie. Decyzja, o tym które dziedziny należy rozwinąć od podstaw nie powinna być trudna, jako naturalne priorytety pojawią się one w twoim planie.

7  Stwórz plan do zrealizowania.  Aby pomóc sobie w osiągnięciu swoich celów, powinieneś sam stworzyć swój plan rozwoju, ale należy pamiętać, że różne ustalenia mogą zmienić się wraz z upływem czasu. Znajdziesz wiele nieoczekiwanych możliwości w trakcie swojej ścieżki kariery, bardzo ważne jest abyś dokładnie je przeanalizował i przemyślał.

8  Analizuj swoje postępy.  Warto pamiętać o tym, co zrobiłeś, ale jeszcze ważniejsze jest pamiętać o tym, co osiągnąłeś. Nie ograniczaj się do zapamiętywania szczegółów oficjalnych spotkań, spróbuj pamiętać o doświadczeniach, które wpłyną na planowanie twojej kariery zawodowej.

9  Podsumowanie.  Koniecznie pamiętaj o regularnym podsumowaniu poszczególnych etapów Twojego rozwoju. Wnioski wyciągnięte z analizy posłużą Ci do adaptacji Twojej planu do obecnej sytuacji.

10 Peter Drucker twierdził, że nie jesteśmy przygotowani do funkcjonowania na rynku pracy, ale też w samej pracy. A to dlatego, że nie znamy:* - siebie, naszych mocnych stron, naszych możliwości i ograniczeń; - najlepszych i najskuteczniejszych dla nas metod pracy; - wartości, które są dla nas ważne, a bez identyfikacji których ciężko będzie nam się odnaleźć w zawodowej rzeczywistości i znaleźć odpowiednie środowisko pracy.

11  WARTOŚCI  Jeśli nie uświadomisz sobie swoich wartości, niemożliwe będzie znaleźć organizację, która pozwoli Ci je realizować. Jest niewiele rzeczy, które w codziennym funkcjonowaniu są gorsze i bardziej uciążliwe niż konflikt wartości na linii organizacja – pracownik.  MOCNE STRONY  Każdy jest w czymś dobry, ma jakieś doświadczenia, z których wyniósł konkretne umiejętności. Jeśli siebie nie poznasz, swoich mocnych i słabych punktów, swojego organizmu, psychiki, duchowości jak możesz sobą kierować? Rozróżnij to co niezmienne, z czym musisz żyć od tego co możesz zmienić, nad czym musisz pracować. Jeśli nie potrafisz tego zrobić sam, ani przy pomocy przyjaciół – spotkaj się z doradcą zawodowym  NAJSKUTECZNIEJSZE METODY PRACY  Nie ma uniwersalnych metod pracy, najskuteczniejszych w danych sytuacjach. Czy łatwiej osiągasz cele pracując samodzielnie czy w zespole? Czy wolisz podejmować decyzje samodzielnie i być za nie odpowiedzialny, czy wolisz, gdy inni podejmują je za Ciebie? Czy wolisz pracować w domu czy poza nim? Czy chciałbyś mieć kontakt z klientami czy raczej nie? Co Cię motywuje do pracy? Czy lubisz ryzyko? Jakie otoczenie pracy wpływa na Ciebie mobilizująco?

12 WIEDZA Np. Znajomość rynku motoryzacyjnego Znajomość specyfiki branży FMCG Znajomość produktów finansowych Znajomość specyficznych programów komputerowych UMIEJĘTNOŚCI Np. Zarządzanie projektami Zarządzanie zespołami wielokulturowymi DOŚWIADCZENIE Np. prowadzenie sekretariatu budowa stron internetowych, Przygotowanie reklam POSTAWY/ OSOBOWOŚĆ Zaangażowanie Mobilność Nastawienie na rezultaty Dobry współpracownik Umiejętność radzenia sobie z silnym stresem

13  W dobrym i racjonalnym planowaniu rozwoju zawodowego i kariery mogą pomóc doradcy zawodowi.  Opracują razem z Tobą w czasie konsultacji INDYWIDUALNY PLAN DZIAŁANIA.  Pomogą ustalić zainteresowania zawodowe!!!  Przygotują Cię do poszukiwania pracy.

14 Doradcy zawodowi : Świecie: Tel. 52 33 32 254 52 33 32 256 52 33 32 264 Nowe: Tel. 52 33 27 642


Pobierz ppt "Wiem czego chcę!!!.  Każdy z Nas staje przed różnymi wyborami. Jednym z najważniejszych jest wybór ścieżki kształcenia.  Twoja Kariera jest w twoich."

Podobne prezentacje


Reklamy Google