Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Winda do Pracy Ponownie witamy Państwa w nowym roku szkolnym, w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym Nr 1 dla Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo, który.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Winda do Pracy Ponownie witamy Państwa w nowym roku szkolnym, w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym Nr 1 dla Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo, który."— Zapis prezentacji:

1 Winda do Pracy Ponownie witamy Państwa w nowym roku szkolnym, w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym Nr 1 dla Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo, który od czerwca 2005 roku jest Partnerem w Programie „Winda do Pracy „ programie mającym na celu przygotowanie osób niepełnosprawnych do wejścia na rynek pracy. Beneficjentami Programu są uczniowie naszych szkół. Wszyscy to ludzie młodzi w wieku od 16 do 23 lat chorujący na zanik mięśni.

2 Nowy rok szkolny na dobre się rozpoczął ! Dzięki Państwa dobrej woli trafiają do nas dzieci i młodzież z terenu całej Polski. Dzięki Państwa pomocy, informacja o naszej placówce dociera w najdalsze zakątki kraju, a dzieci i młodzież dostają szansę na sprawniejsze, lepsze życie. W Programie „Winda do Pracy”, który realizujemy dla młodzieży, wykorzystujemy pomoc asystentów osobistych, pielęgniarek, rehabilitantów, lekarzy, terapeutów, nauczycieli oraz wielu innych zaangażowanych osób. Beneficjenci Programu realizują programy szkół, do których uczęszczają, indywidualne programy rehabilitacyjne oraz wiele zajęć pozalekcyjnych. W tym roku szkolnym, z uwagi na duże zainteresowanie naszą placówką, oraz stan zdrowia uczniów przybywających do placówki, utworzyliśmy dodatkową grupę wychowawczą, w skład której wchodzi 8 chłopców poruszających się na wózkach inwalidzkich lub przy pomocy balkonika. Nasza placówka jest jedyną w kraju, która oferuje, szeroko pojętą, fachową rehabilitację i edukację w warunkach szkolnych, dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 23 lat. W tym roku oferujemy naukę w Szkole Podstawowej, Gimnazjum, Zasadniczej Szkole Zawodowej, Szkole Przysposabiającej do Pracy oraz w Liceum Profilowanym. O nas...., czyli o beneficjentach Programu i naszym Ośrodku

3 REHABILITACJA- jest naszym priorytetem. Wszyscy bardzo ciężko pracujemy na sukces, który często rodzi się w bólu i łzach. A sukces jest ogromny, gdy widzimy poprawę stanu sprawności fizycznej i uśmiech na twarzach naszych podopiecznych. We wrześniu odbyły się cykliczne badania i konsultacje lekarskie mające na celu diagnozę oraz śledzenie postępów w rehabilitacji. Specjaliści w dziedzinie neurologii, pulmonologii, kardiologii i rehabilitacji, za pomocą przeprowadzanych badań, pomiarów i testów porównywali osiągane wyniki do poprzednich i na tej podstawie dokonywali analizy stanu zdrowia Beneficjentów Programu. Badania miały na celu ocenę stanu zdrowia i na tej podstawie wdrożenia odpowiedniej dla każdego metody usprawniania i rehabilitacji.

4 ZAPRASZAMY DO NAS !!! Czekają na Was nowo wyremontowane sale lekcyjne, nowy sprzęt rehabilitacyjny, nowo wyposażone grupy internackie oraz koleżanki i koledzy, którzy zdążyli się już u nas zadomowić ZAPRASZAMY DO NAS !!! Czekają na Was nowo wyremontowane sale lekcyjne, nowy sprzęt rehabilitacyjny, nowo wyposażone grupy internackie oraz koleżanki i koledzy, którzy zdążyli się już u nas zadomowić Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy Nr 1 dla Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo ul. J. Korczaka 53, 72-010 Police; tel: (091) 317 63 07, tel/fax (091) 317 53 38; soswdnr@poczta.onet.pl www.soswdnr.police.plsoswdnr@poczta.onet.plwww.soswdnr.police.pl


Pobierz ppt "Winda do Pracy Ponownie witamy Państwa w nowym roku szkolnym, w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym Nr 1 dla Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo, który."

Podobne prezentacje


Reklamy Google