Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wybór najważniejszych, zdaniem uczniów, problemów związanych z korzystaniem z TIK w szkole oraz opracowanie wstępnych zapisów szkolnego kodeksu na ten.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wybór najważniejszych, zdaniem uczniów, problemów związanych z korzystaniem z TIK w szkole oraz opracowanie wstępnych zapisów szkolnego kodeksu na ten."— Zapis prezentacji:

1

2 Wybór najważniejszych, zdaniem uczniów, problemów związanych z korzystaniem z TIK w szkole oraz opracowanie wstępnych zapisów szkolnego kodeksu na ten temat.

3 Wszelkie działania związane z produkcją i wykorzystaniem urządzeń telekomunikacyjnych i informatycznych oraz usług im towarzyszących, a także gromadzenie, przetwarzanie, udostępnianie informacji w formie elektronicznej z wykorzystaniem technik cyfrowych i wszelkich narzędzi komunikacji elektronicznej.

4  Jedna osoba mówi, reszta słucha, nie przekrzykujemy się;  Mówimy za siebie, nie przypisujemy innym własnych opinii;  Nie mówimy o sprawach osobistych;  Szanujemy siebie nawzajem;  Mówimy krótko i na temat;  Krytykujemy wypowiedzi nie osobę;  Słowo moderatora jest ostateczne.

5  ma być zbiorem zasad korzystania z technologii komunikacyjno - informacyjnych w naszej szkole;  ma odpowiadać na prawdziwe potrzeby uczniów i nauczycieli;  ma być otwarty, dynamiczny i łatwy do zmodyfikowania, gdy pojawią się nowe narzędzia TIK i nowe możliwości;

6

7 1. Dążyć do tego, aby we wszystkich pracowniach był sprzęt multimedialny. 2. Wykorzystywać na lekcjach, np. rzutniki w celu przekazania wiedzy w sposób bardziej atrakcyjny dla uczniów. 3. Za zgodą nauczyciela uczeń ma możliwość wykorzystywania telefonu w celach naukowych, np. kalkulatora na lekcji matematyki, chemii, fizyki, geografii lecz zabrania się korzystania z innych funkcji.

8 4. Używać poczty elektronicznej, telefonów w kontaktach z rodzicami, uczniami, nauczycielami. 5. Dąży do korzystania z Internetu w czytelni szkolnej oraz w świetlicy przede wszystkim w celach naukowych, a nie prywatnych. 6. Nie zamieszczać w Internecie danych osobowych oraz zdjęć innych osób bez ich zgody. 7. Wykorzystywać dyktafony za zgodą nauczyciela do nagrywania lekcji.

9 8. Rozbudowywać stronę internetową naszej szkoły o zakładki z doświadczeniami, które zostały zaprezentowane na lekcjach. 9. Chronić prawa autorskie i nie kopiować zadań domowych z Internetu. 10. Zapoznać się z regulaminem stron, na które wchodzimy. 11. Sprawdzać, jakie są opinie o danej stronie na innych forach. 12. Dbać o kulturę wypowiedzi w Internecie.

10 1. Ucz i ucz się z TIK! 2. Z informacji korzystaj samodzielnie i krytycznie! 3. Nie kradnij i nie daj się okraść! 4. Komunikujmy się! 5. Komputery pod ręką! 6. Bądź bezpieczny w sieci. 7. Nauczcie tego dorosłych!

11 Do prezentacji wykorzystałam materiały przygotowane przez Centrum Edukacji Obywatelskiej pod adresem: http://www.ceo.org.pl/pl/szkolazklasa2zero

12 1. Ciemność, widzę ciemność... – z TIK wszystko stanie się pewne i jasne. 2. Internet jest dobry na wszystko? – wykorzystujemy twórczo zasoby sieci. 3. Siódme – nie kradnij – czyli przestrzegamy licencji i praw autorskich. 4. Internauci wszystkich szkół – łączcie się. 5. Myszka w zasięgu ręki – nieograniczony dostęp do sieci. 6. Nie jesteś złotą rybką – lista zagrożeń czyhających w sieci – zasady bezpieczeństwa. 7. Nie płacz, Ewka – pomoc nauczycielom, rodzicom i znajomym w odnalezieniu się w świecie nowoczesnych technologii informacyjnych. KODEKS 2.0 Zespołu Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Bielsku Białej ( na wesoło):


Pobierz ppt "Wybór najważniejszych, zdaniem uczniów, problemów związanych z korzystaniem z TIK w szkole oraz opracowanie wstępnych zapisów szkolnego kodeksu na ten."

Podobne prezentacje


Reklamy Google