Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szkoła Podstawowa nr 146 im. Janusza Korczaka w Warszawie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szkoła Podstawowa nr 146 im. Janusza Korczaka w Warszawie."— Zapis prezentacji:

1 Szkoła Podstawowa nr 146 im. Janusza Korczaka w Warszawie

2 Nasza szkoła w programie Szkoła z Klasą to ogólnopolska akcja edukacyjna prowadzona od 2002 roku przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i „Gazetę Wyborczą”. Akcja skupia się na mądrym wprowadzaniu i wykorzystywaniu nowych technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w codziennej pracy szkolnej.

3 Partnerzy akcji Honorowy Patron: Partnerzy i instytucje wspierające:

4 Debata szkolna W czasie debaty szkolnej utworzymy KODEKS 2.0 - zasady korzystania z TIK w nauczaniu i uczeniu się w naszej szkole w roku szkolnym 2013-2014. Co będziemy robić? Ustalimy zasady debatowania. Przedstawimy propozycje zasad do kodeksu. Omówimy kontrowersyjne punkty. Będziemy głosować nad poszczególnymi punktami. Przyjmiemy roboczą wersję Kodeksu 2.0.

5 Kodeks 2.0 Naszym zadaniem jest wybranie, w drodze jawnego głosowania, zasad korzystania z technologii komunikacyjno- informacyjnych (TIK) w nauczaniu i uczeniu się. Opracowane zasady przetestujemy i wprowadzimy w życie w tym roku szkolnym w czasie zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych.

6 Ucz i ucz się z TIK!  Podczas zajęć z informatyki korzystamy z komputerów wyłącznie pod opieką nauczyciela i stosujemy się do jego wskazówek.  Wykorzystujemy TIK na lekcjach, zajęciach pozalekcyjnych, zajęciach świetlicowych.  Korzystamy ze stron edukacyjnych.  Dbamy o sprzęt komputerowy, nie wprowadzamy na nim zmian.

7 Z informacji korzystaj samodzielnie i krytycznie  Potwierdzamy informacje w różnych źródłach.  W czasie pracy w Internecie korzystamy wyłącznie ze sprawdzonych, rzetelnych stron.  Nie kopiujemy bezmyślnie.

8 Nie kradnij i nie daj się okraść!  Nie kopiujemy, nie przywłaszczamy cudzych prac i zawsze podajemy źródło.  Dbamy o swoje prawa w sieci.  Nie korzystamy z nielegalnego oprogramowania, gier, filmów.

9 Komunikujmy się!  W sieci zachowujemy się kulturalnie.  Do komunikacji wykorzystujemy pocztę elektroniczną oraz szkolną stronę internetową.  Zachowujemy kulturę w sieci, nie liczymy na anonimowość.

10 Komputery pod ręką!  Korzystamy z komputerów w szkole i w domu.  Korzystamy z komputerów w czasie lekcji, kiedy jest taka potrzeba.  Wykorzystujemy szkolne komputery do zabawy i nauki po lekcjach.  Ustalamy czas korzystania z komputera.

11 Bądź bezpieczny w sieci.  Nie podajemy swoich danych nieznajomym i nie zawieramy znajomości w sieci.  Nie zamieszczamy swoich zdjęć i zdjęć koleżanek/kolegów bez ich zgody.  Gdy coś nas zaniepokoi, zgłaszamy to dorosłym.  Pamiętamy, że w sieci nie jesteśmy anonimowi.  Nie udostępniamy obcym swoich haseł, pinów, dokumentów.  Strzeżemy swojej prywatności, by czuć się bezpiecznie wśród internautów.

12 Nauczcie tego dorosłych!  Uczymy się od siebie nawzajem.  Wymieniamy się doświadczeniem i wiedzą z kolegami oraz nauczycielami.

13 Dziękujemy za uwagę! Zespół „Szkoły z klasą 2.0” Opracowała: Ewa Nicał Źrodło: http://www.ceo.org.pl/pl/szkolazklasa2zero


Pobierz ppt "Szkoła Podstawowa nr 146 im. Janusza Korczaka w Warszawie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google