Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Nadleśnictwo Pułtusk położone jest w centralnej części Polski, na terenie województwa mazowieckiego i obejmuje cztery powiaty: pułtuski, makowski, ostrołęcki.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Nadleśnictwo Pułtusk położone jest w centralnej części Polski, na terenie województwa mazowieckiego i obejmuje cztery powiaty: pułtuski, makowski, ostrołęcki."— Zapis prezentacji:

1

2 Nadleśnictwo Pułtusk położone jest w centralnej części Polski, na terenie województwa mazowieckiego i obejmuje cztery powiaty: pułtuski, makowski, ostrołęcki i wyszkowski. Nadleśnictwo podzielone jest na trzy obręby leśne: Lemany, Pułtusk i Różan. Powierzchnia nadleśnictwa wynosi 21 356,0 ha.

3 Leśnictwo Bulkowo jest jednym z 17 leśnictw nadleśnictwa. Położone jest na południowy zachód od Pułtuska. Powierzchnia leśnictwa wynosi ponad tysiąc ha. Leśniczym leśnictwa Bulkowo jest Pani Beata Olszak. Na wycieczkę po leśnych zakątkach zapraszają: Natalia, Bartosz i Marcin. Pokażemy ciekawe miejsca z naszych leśnych wycieczek z terenu Leśnictwa Bulkowo.

4 Podczas naszych wycieczek najczęściej spotykamy: SarnyBażanty Bardzo lubimy obserwować zwierzęta. W naszym lesie żyją również: łosie, jelenie, dziki, lisy, borsuki, zające, kuny, dzięcioły, sójki, słowiki, sowy i wiele innych zwierząt.

5 PrzylaszczkaZawilce Każdy nasz pierwszy wiosenny spacer do lasu rozpoczynamy od poszukiwań zwiastunów nadchodzącej wiosny. Paprocie

6 Sosna zwyczajna Lasy naszego leśnictwa składają się z wielu gatunków : sosna, świerk, modrzew, dąb, brzoza, olsza- są to lasy mieszane.

7 Kuźnia dzięcioła- miejsce, do którego dzięcioł wkłada szyszkę, aby móc wydobyć nasiona. Oznaczone drzewo na dzikiej ścieżce.

8 Drzewo podgryzione przez bobra Drzewo ogryzione przez jelenia lub łosia

9 Podgrzybek Stara sosna z kapliczką Szyszka świerkowa

10 * Natalia Bieniek * Bartosz Górecki * Marcin Ruszczyński Uczniowie kl. IV b Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy Publicznej Szkoły Podstawowej im. prof. I. Mościckiego 06-120 Winnica, ul. Pułtuska 19 tel.236914078 lub 79 Nr 3 w bazie danych. Kategoria: szkoły podstawowe kl. IV-VI


Pobierz ppt "Nadleśnictwo Pułtusk położone jest w centralnej części Polski, na terenie województwa mazowieckiego i obejmuje cztery powiaty: pułtuski, makowski, ostrołęcki."

Podobne prezentacje


Reklamy Google