Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Lasy w mojej okolicy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Lasy w mojej okolicy."— Zapis prezentacji:

1 Lasy w mojej okolicy

2 LAS W KOTUSZU

3 Las w Kotuszu jest liściasty
Las w Kotuszu jest liściasty. Można w nim zbierać grzyby, chodzić na spacery, podziwiać piękne drzewa, obserwować zwierzęta. Są tam drzewa tj. olchy, buki czy dęby. W środku lasu znajduje się agroturystyka, gdzie można świetnie wypocząć i zaznać spokoju.

4 Las w Ksieginkach

5 W Księginkach dominuje natomiast las mieszany
W Księginkach dominuje natomiast las mieszany. Są tam drzewa takie jak dąb szypułkowy, buk, sosna, świerk, jodła, modrzew, brzoza. Ten las jest bardzo ładny. Można w nim spotkać różne zwierzęta oraz można w nim także pobiegać.

6 Las w Kobylnikach

7 Las w Kobylnikach to typowy las liściasty, czyli taki jak w Kotuszu
Las w Kobylnikach to typowy las liściasty, czyli taki jak w Kotuszu. Spotykamy w nim takie drzewa jak: olchy, buki czy dęby. W pogodne dni możemy w nim pojeździć na rowerze, gdyż są w nim wyznaczone ścieżki rowerowe, ale i też uprawiać nordic walking. Jedyną wadą tego lasu jest to, że jest dość mocno zanieczyszczony.

8 Las w Żegrówku

9 Las w Żegrówku to las mieszany tak jak w Księginkach
Las w Żegrówku to las mieszany tak jak w Księginkach. Czyli dominują tam drzewa iglaste np. jodła, modrzew oraz liściaste m.in. Buki, dęby. W lesie w Żegrówku można zbierać grzyby, podziwiać piękny krajobraz oraz zwierzęta.

10 Dziękuję za uwagę. DARIA KUPKA Klasa II gimnazjum.
Wybrałam te lasy, ponieważ są one najbliżej mojego miejsca zamieszkania i są bardzo ładne. Lubię często spędzać w nich wolny czas na łonie natury. Dziękuję za uwagę. DARIA KUPKA Klasa II gimnazjum.


Pobierz ppt "Lasy w mojej okolicy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google