Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Lasy w mojej okolicy Obejrzyj i przyjedź :D Wykonał: Arkadiusz Mańko.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Lasy w mojej okolicy Obejrzyj i przyjedź :D Wykonał: Arkadiusz Mańko."— Zapis prezentacji:

1 Lasy w mojej okolicy Obejrzyj i przyjedź :D Wykonał: Arkadiusz Mańko

2 ZIMA Wybierając się zimą do lasu możemy zabawić się w tropicieli zwierząt. Przy odrobinie szczęścia można zobaczyć sarny i jelenie, a po tropach rozpoznać dziki, lisy, zające a nawet borsuki. Na pobliskich polach bez trudu zobaczymy kuropatwy i bażanty.

3 WIOSNA Wczesna wiosna to czas kiedy trudno o pożywienie, dlatego niektóre zwierzęta leśne odwiedzają przydomowe zagrody i szukają pokarmu. Wiosenne dni to również czas, kiedy do Bud Głogowskich powracają ptaki wędrowne m.in. kaczki, bociany czy szpaki.

4 LATO Lato w naszym rejonie jest bardzo urocze. Przez Budy Głogowskie biegnie przepiękna trasa rowerowa, z której korzystają nie tylko mieszkańcy naszej gminy. Również pełne ręce roboty mają wędkarze, którzy łowią ryby w pobliskich stawach, a dzieci mogą uczyć się pływania na żaglówkach.

5 JESIEŃ Nasze lasy słyną z obfitości i różnorodności grzybów. Jesienią można spotkać wielu zadowolonych grzybiarzy z pełnymi koszami dorodnych borowików.

6 Rezerwat ZABŁOCIE Rezerwat przyrody „Zabłocie” znajdujący się między Budami Głogowskimi a Bratkowicami. Obejmuje obszary NATURA Znajdują się w nim liczne stawy oraz rożne gatunki zwierząt i roślin wodno - błotnych. Przez niektóre miejsca wiedzie ścieżka konna.

7 BÓR REZERWAT PRZYRODY ZAPRASZAM
Dzięki różnorodności drzewostanu można tu spotkać wiele gatunków zwierząt, a wśród nich liczne objęte ochroną. Warto przeżyć takie bliskie spotkanie z przyrodą wędrując po wyznaczonej ścieżce przyrodniczej lub jadąc trasą rowerową. ZAPRASZAM


Pobierz ppt "Lasy w mojej okolicy Obejrzyj i przyjedź :D Wykonał: Arkadiusz Mańko."

Podobne prezentacje


Reklamy Google