Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„Lasy w mojej okolicy” Opracowanie: Michał Mela Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Chodlu.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„Lasy w mojej okolicy” Opracowanie: Michał Mela Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Chodlu."— Zapis prezentacji:

1 „Lasy w mojej okolicy” Opracowanie: Michał Mela Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Chodlu

2 Las zaprasza Jeśli lubisz stary las, to nie żałuj czasu, las nam się ukłonił w pas chodź ze mną do lasu. Patrz, brzozową furtę ma, furta się otwiera. Wiatr za furtą szumi, gra gości sprasza teraz.

3 Nadleśnictwo Kraśnik Teren Nadleśnictwa Kraśnik to pełne uroku pagórkowate krajobrazy. W lasach można podziwiać otaczające nas piękno przyrody, obserwować poszczególne warstwy lasu. Wiosną, gdy promienie słońca docierają do dna lasu kwitną zawilce i fiołki. Na żyznych glebach rosną bujne paprocie.

4 Lasy są dla człowieka miejscem, w którym można odpocząć, oddychać świeżym pachnącym powietrzem i podziwiać śpiew ptaków. Do lasu możemy chodzić, żeby zbierać jagody, grzyby oraz różne zioła, szyszki, żołędzie, kasztany i kolorowe liście. Pień który żywi

5 W koronach drzew Niektóre ptaki budują gniazda w koronach drzew. Często obserwuję myszołowy krążące nad lasem.

6 Na leśnej ścieżce Las jest dla mnie miejscem gdzie obserwuję różne zjawiska. Mam szczęście, że mieszkam blisko lasu i mogę często chodzić na spacery. Jest to las mieszany, w którym rosną sosny, graby, brzozy, dęby. Mimo, że jest wiele lasów w mojej okolicy, to najbardziej lubię las obok mojego domu. Żyje w nim dużo saren i lisów.

7 Wiosna w lesie Lasy zachwycają nas swoim pięknem. W lesie można regenerować swoje siły, oddychać świeżym powietrzem. Podczas wiosennych spacerów obserwuję ptaki i wsłuchuję się w ich śpiew. W lesie w runie leśnym kwitną zawilce, borówka czarna, fiołki i konwalie.

8 Moja Babcia bardzo kochała las, lubiła zbierać jagody, chodziłem z nią do lasu. Pokazała mi miejsce w lesie, gdzie mieszkał gajowy. Mówiła mi, że w czasie II wojny światowej w tym lesie ukrywali się partyzanci. Do dziś znajdują się tam okopy. Z opowieści Babci…

9 Próchniejący pień lipy Las potrafi mnie zaskoczyć swoją tajemnicą, tylko trzeba dokładnie obserwować, zachować ciszę, przyglądać się wybranym okazom. Zauważyłem, że w próchniejących pniach tętni życie.

10 Las to piękno, które musi istnieć Dziękuję za uwagę


Pobierz ppt "„Lasy w mojej okolicy” Opracowanie: Michał Mela Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Chodlu."

Podobne prezentacje


Reklamy Google