Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

UNIWERSYTET OPOLSKI Wydział chemii. Czwartek 29.10.2015r Po raz kolejny, nasze liceum otrzymało szansę na naukę w praktyce. Precyzując - kolejna szansa.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "UNIWERSYTET OPOLSKI Wydział chemii. Czwartek 29.10.2015r Po raz kolejny, nasze liceum otrzymało szansę na naukę w praktyce. Precyzując - kolejna szansa."— Zapis prezentacji:

1 UNIWERSYTET OPOLSKI Wydział chemii

2 Czwartek 29.10.2015r Po raz kolejny, nasze liceum otrzymało szansę na naukę w praktyce. Precyzując - kolejna szansa na odwiedzenie Uniwersytetu Opolskiego na wydziale chemii zakończyła się sukcesem. Wszyscy wróciliśmy zadowoleni. Niesamowita szansa na sprawdzenie swoich możliwości w praktyce oraz zapoznanie się z tematyką studiów chemicznych dotknęła właśnie nas... WIĘC JAK TU SIĘ NIE CIESZYĆ ?

3 Mieliśmy niepowtarzalną okazję do przeprowadzenia kilku ciekawych doświadczeń. Dwa wykłady po jednej godzinie umożliwiły nam zobaczenie na własne oczy tego czego uczymy się na lekcjach w szkole. Wykłady numer jeden umożliwiły nam : Wpływ stężenia roztworu na szybkość reakcji. Wpływ rozdrobnienia na szybkość reakcji Wpływ temperatury na szybkość reakcji. Wpływ temperatury na szybkość reakcji glinu i jodu. Wpływ wody na szybkość reakcji glinu i jodu.

4

5

6

7 Wykłady numer dwa umożliwiły nam : Wykazanie właściwości amfoterycznych aminokwasów na przykładzie glicyny Wykrywanie białka w roztworze Reakcja ksantoproteinowa Reakcja ksantoproteinowa dla stałego białka Wysalanie i denaturacja białka

8

9

10

11 Po zakończeniu wykładu wróciliśmy do szkoły pełni nowych doświadczeń. Oby tylko pamiętać do matury ! :) Dziękuję za uwagę! Marta Zaic 3e


Pobierz ppt "UNIWERSYTET OPOLSKI Wydział chemii. Czwartek 29.10.2015r Po raz kolejny, nasze liceum otrzymało szansę na naukę w praktyce. Precyzując - kolejna szansa."

Podobne prezentacje


Reklamy Google