Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

IV. Nasze stoisko Dnia 8 czerwca odbył się IV Festiwal Szkolnych Kół Fizycznych organizowany przez wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "IV. Nasze stoisko Dnia 8 czerwca odbył się IV Festiwal Szkolnych Kół Fizycznych organizowany przez wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu."— Zapis prezentacji:

1 IV

2 Nasze stoisko Dnia 8 czerwca odbył się IV Festiwal Szkolnych Kół Fizycznych organizowany przez wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Łódzkiego. Około godziny 9 30, kiedy wszyscy uczniowie dotarli już na miejsce, rozpoczęliśmy rozstawianie naszego stoiska. Znalazł się na nim plakat, dotyczący całorocznych działań koła, oraz efekty pracy kółkowiczów- modele turbin wiatrowych oraz model elektrowni wodnej.

3 Rozpoczęcie festiwalu O godzinie nastąpiło oficjalne otwarcie Festiwalu. Na początku wysłuchaliśmy bardzo ciekawego wykładu prof. T. Wibiga Co nowego w CERNIE. Potem zaprezentowały się koła fizyczne działające na Uniwersytecie Łódzkim Następnie, jak co roku rozstrzygnięta została kolejna edycja Konkursu Nieustającego na budowę najlepszego siłownika wiatrowego Dużą niespodzianką okazał się udział w konkursie uczniów z Tajlandii. Dzięki wideo konferencji mieliśmy możliwość bezpośredniego kontaktu z naszymi rówieśnikami z dalekiego kraju. Okazało się, że jeden ze zbudowanych przez nich wiatraków wygrał czwartą edycję konkursu.

4 Sesja plenarna Nadszedł czas na prezentacje poszczególnych kół z całego województwa. Wśród dziesięciu wystąpień również my opowiedzieliśmy o naszych osiągnięciach. Pierwszą prezentację Z wiatrem i pod wiatr przedstawili fizykomaniacy z IIc. Prezentacja Z wiatrem i pod wiatr

5 Sesja plenarna Uczniowie klasy trzeciej naszego gimnazjum zaprezentowali model elektrowni wodnej. Program Przyjazne Energie realizowany w naszej szkole obejmował między innymi budowę modeli elektrowni wiatrowych i elektrowni wodnej. Prezentacja Cicha woda brzegi rwie

6 Miły gość W trakcie sesji plenarnej miłą niespodzianką były odwiedziny pani Małgorzaty Skupińskiej przedstawiciela Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi wspierającego finansowo realizację projektu Przyjazne energie

7 Sesja plakatowa Następnie odbyła się sesja plakatowa.

8 Dużym zainteresowaniem cieszył się model farmy wiatrowej oraz elektrowni wodnej Sesja plakatowa

9 Ręczny akcelerator Zabawa polegająca na jak najszybszym przemieszczeniu metalowej kulki przez karbowaną rurkę zakończyła tegoroczny festiwal SKF. Do zobaczenia za rok.

10 Podziękowanie Szczególne podziękowanie za bezinteresowną pomoc w realizacji naszego projektu pragniemy złożyć Panu Markowi naszemu szkolnemu konserwatorowi.


Pobierz ppt "IV. Nasze stoisko Dnia 8 czerwca odbył się IV Festiwal Szkolnych Kół Fizycznych organizowany przez wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu."

Podobne prezentacje


Reklamy Google