Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

GIMNASTYKA JĘZYKA Ćwiczenia wykonuj dokładnie, przed lustrem. Powtórz je co najmniej 5 razy. Przed rozgrzewką umyj buzię, aby język nie dotykał brudnych.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "GIMNASTYKA JĘZYKA Ćwiczenia wykonuj dokładnie, przed lustrem. Powtórz je co najmniej 5 razy. Przed rozgrzewką umyj buzię, aby język nie dotykał brudnych."— Zapis prezentacji:

1

2 GIMNASTYKA JĘZYKA Ćwiczenia wykonuj dokładnie, przed lustrem. Powtórz je co najmniej 5 razy. Przed rozgrzewką umyj buzię, aby język nie dotykał brudnych warg

3 LICZENIE ZĄBKÓW Dotykaj czubkiem języka każdego ząbka. Staraj się policzyć wszystkie ząbki, nie tylko te z przodu buzi. Ćwiczenie wykonuj powoli i starannie. Ciekawe, ile masz ząbków Policz je dotykając każdego z nich języczkiem.

4 MYCIE ZĄBKÓW Przesuwaj językiem po zewnętrznej i wewnętrznej powierzchni górnych i dolnych zębów, tak jak szczoteczką. Pamiętaj, żeby umyć wszystkie ząbki Na pewno bardzo dbasz o swoje zęby i systematycznie myjesz je przy pomocy pasty i szczoteczki. A teraz spróbuj umyć je za pomocą swojego języka.

5 KOTEK PIJE MLECZKO Otwórz buzię, wysuń języczek na brodę, a następnie zwiń go lekko na kształt łyżeczki i schowaj do buzi. Możesz poćwiczyć pijąc mleko z miseczki jak prawdziwy kotek Kotek bardzo lubi pić mleczko. To jego przysmak. Wysuwa swój różowy języczek i nabiera nim mleko z miseczki (albo ze szklanki ;)

6 KOTEK OBLIZUJE SIĘ PO MLECZKU Otwórz szeroko usta i powolutku, dokładnie oblizuj wargi i kąciki ust. Jeśli jesteś łasuchem, możesz posmarować usta czymś pysznym, na przykład miodem, dżemem lub czekoladą Kotek po wypiciu mleczka ma biały pyszczek, więc musi się umyć. W tym celu oblizuje języczkiem swoją buzię.

7 MALOWANIESUFITU MALOWANIE SUFITU Otwórz buzię szeroko. Podnieś język do góry i przesuwaj nim po podniebieniu w przód, w tył, na boki. Możesz zrobić na suficie kropki, kreski, ciapki, różne kształty. Będzie jeszcze ciekawiej Języczek postanowił zrobić remont w swoim mieszkaniu. Zaczął od pomalowania sufitu. Maluje sufit pędzlem (albo wałkiem ;) bardzo dokładnie.

8 MALOWANIE ŚCIAN Językiem przesuwaj po wewnętrznej stronie policzka. Możesz malować „ściany” na przemian, raz jedną, raz drugą. Maluj je tak, jak sufit, czyli tak, jak podpowiada ci wyobraźnia Języczek maluje również ściany. Robi to bardzo dokładnie, stara się, aby ściany jego domku były pięknie pomalowane

9 ZAMIATANIE PODŁOGI Przesuwaj językiem po dolnej części jamy ustnej we wszystkie strony: do przodu, do tyłu, na boki. Możesz robić kółka lub takie wzorki, jakie tylko zechcesz. Po remoncie przyszedł czas na porządki. Języczek zamiata podłogę. Macha miotłą w lewo, w prawo, aż się kurzy ;)

10

11 GALOPUJĄCY KONIK Aby wydać odgłos stukania końskich kopyt energicznie uderzaj środkiem języka o podniebienie. Możesz przy tym na przemian otwierać buzię szeroko i robić dzióbek. Widzieliście kiedyś galopującego konika? Możecie pobawić się w takiego stukającego kopytami konika kląskając

12 CUKIERKI Uwaga, będziemy jeść cukierka! Kilkakrotnie pomlaskaj czubkiem języka o podniebienie. Na chwilę potrzymaj języczek przy podniebieniu. „Cukierki, cukierki, szeleszczą im papierki…” Kto z nas nie lubi pysznych cukierków: landrynek, krówek, czy czekoladowych? Podczas jedzenia cukierka… mlaskamy ;)

13 POWODZENIA!


Pobierz ppt "GIMNASTYKA JĘZYKA Ćwiczenia wykonuj dokładnie, przed lustrem. Powtórz je co najmniej 5 razy. Przed rozgrzewką umyj buzię, aby język nie dotykał brudnych."

Podobne prezentacje


Reklamy Google