Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

To my urwisy z klasy II Szkoły Podstawowej im. Księdza Stefana Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Woli Makowskiej. Opowiemy Wam jak w naszej szkole przeprowadziliśmy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "To my urwisy z klasy II Szkoły Podstawowej im. Księdza Stefana Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Woli Makowskiej. Opowiemy Wam jak w naszej szkole przeprowadziliśmy."— Zapis prezentacji:

1 To my urwisy z klasy II Szkoły Podstawowej im. Księdza Stefana Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Woli Makowskiej. Opowiemy Wam jak w naszej szkole przeprowadziliśmy akcję edukacyjną Śniadanie daje moc. JACEKSANDRAMARTYNAGRZEŚJULIAGOSIA Szkoła Podstawowa im. Księdza Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Woli Makowskiej Klasa II, wychowawca: Anna Czerwińska

2 Oglądamy film animowany o wpływie zdrowego odżywiania na prawidłowy rozwój naszego organizmu. Kto by pomyślał, że śniadanie jest jednym z najważniejszych posiłków dnia?

3 Śniadanie Na pierwszy ogień poszło robienie pysznych kanapek. No tak! Kobiety pracują a mężczyźni już zgłodnieli! Zrobienie pasty z białego serka, rzodkiewki, ogórka i jogurtu wymaga męskiej siły – ambitnie stwierdził Grześ.

4 Czas na śniadanie naszych dziadków. A co to takiego? To kasza jaglana, którą na śniadanie jadali nasi dziadkowie. Jacuś to klasowy Mistrz Kuchni… Oj! Żeby tylko nie przypalić tej kaszy!

5 Ciekawe co to za potrawa? Nasze miny świadczą o tym, że kasza jaglana z mlekiem nie smakuje nam najlepiej. Wiemy jednak, że jest bardzo zdrowa i pożywna.

6 Za to kanapki z kawą zbożową smakowały wyśmienicie. Musieliśmy nabrać sił ponieważ za chwilkę mieliśmy robić sałatkę owocową i biały ser z pysznym miodem.

7 Gdzie kucharek sześć, tam nie ma co jeść... Spokojnie… nas jest tylko troje!!! A komu to nie smakuje biały serek z miodem? To Grześ się krzywi!!! A ja bardzo lubię – krzyczy Julia i wesoło się uśmiecha.

8 A po śniadanku warto uwiecznić ten wspaniały dzień! Grześ maluje to co lubi jeść najbardziej – gigantyczną paprykę. Małgosia uwielbia gruszki, a Sandra lubi dużo pora w surówce.

9 A oto efekty naszej pracy Zdolni z nas malarze!

10 To był naprawdę wspaniały dzień. Za rok znowu go powtórzymy a przed wyjściem do szkoły zawsze będziemy pamiętać o śniadaniu. Dziękujemy za obejrzenie naszego pokazu.


Pobierz ppt "To my urwisy z klasy II Szkoły Podstawowej im. Księdza Stefana Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Woli Makowskiej. Opowiemy Wam jak w naszej szkole przeprowadziliśmy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google