Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ZASADY: Zawsze robimy kilkuminutową rozgrzewkę, aby rozruszać wszystkie grupy mięśni, wykonując proste ćwiczenia: skłony, skręty, półprzysiady, wymachy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ZASADY: Zawsze robimy kilkuminutową rozgrzewkę, aby rozruszać wszystkie grupy mięśni, wykonując proste ćwiczenia: skłony, skręty, półprzysiady, wymachy."— Zapis prezentacji:

1

2

3 ZASADY: Zawsze robimy kilkuminutową rozgrzewkę, aby rozruszać wszystkie grupy mięśni, wykonując proste ćwiczenia: skłony, skręty, półprzysiady, wymachy itp. Podczas ćwiczeń zachowujemy poprawną postawę. Nigdy nie gimnastykujemy się z pełnym żołądkiem. Nie ćwiczymy na bezdechu. Najlepiej ćwiczenia wykonywać w seriach. Liczbę serii i powtórzeń uzależniamy od naszej sprawności.

4

5

6 Pozycja wyjściowa – leżenie tyłem, ramiona w bok, nogi ugięte, kolana blisko klatki piersiowej. Nie odrywając pleców od podłoża, przenosimy kolana w lewo do podłogi. Wracamy do pozycji wyjściowej i to samo ćwiczenie wykonujemy w prawą stronę

7 Pozycja wyjściowa – klęk podparty. Uginamy ramiona, równocześnie prostując lewą nogę w tył. Wracamy do pozycji wyjściowej – zmiana nogi.

8 Pozycja wyjściowa – klęk, dłonie na biodrach. Wykonujemy opad tułowia w przód z równoczesnym ugięciem ramion. Powtarzamy kilkanaście razy.

9 Pozycja wyjściowa – skłon podparty. Wykonujemy opad tułowia w przód, ramiona proste w górę. Powtarzamy kilkanaście razy.

10 Pozycja wyjściowa – siad prosty z oparciem na przedramionach. Unosimy nogi proste w gorę i wracamy do pozycji wyjściowej. Powtarzamy 10 – 15 razy.

11 Pozycja wyjściowa – siad ugięty podparty. Wykonujemy skręt kolan, na przemian w prawo i w lewo. Łączymy to ze skrętem miednicy, ugięte nogi kładziemy z boku na podłożu i wykonujemy bezpośredni skręt w drugą stronę. Powtarzamy 20 – 30 razy.

12

13 Bieg – wykonujemy wyskok w górę z odbicia jednonóż, staramy się ręką dosięgnąć gałęzi.

14 Krążenie bioder – kilkanaście razy w prawą stronę, potem w lewą.

15 Postawa tyłem do drzewa (ok. 1 m) – wykonujemy skręt i opad tułowia w prawo, łączymy to z ugięciem ramion i oparciem dłoni na drzewie. To samo w lewo.

16 Postawa – przodem do drzewa. Robimy przysiad, trzymając się pnia drzewa.

17 Opieramy ugiętą nogę o drzewo – na zmianę prawą i lewą.

18 Postawa – tyłem do drzewa. Robimy głęboki skłon tak, aby dotknąć rękami drzewa. Wracamy do postawy i robimy wypad w tył, dotykając drzewa nad głową.

19 Ćwiczenia przygotowała: Mgr Grażyna Makowska


Pobierz ppt "ZASADY: Zawsze robimy kilkuminutową rozgrzewkę, aby rozruszać wszystkie grupy mięśni, wykonując proste ćwiczenia: skłony, skręty, półprzysiady, wymachy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google