Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SCENARIUSZ ZAJĘĆ DLA DZIECI 5- 6 LETNICH A KADEMIA C ZYSTYCH R ĄK O PRACOWAŁA J OANNA B RONIARZ S ZKOŁA P ODSTAWOWA NR 1 W L EGNICY.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SCENARIUSZ ZAJĘĆ DLA DZIECI 5- 6 LETNICH A KADEMIA C ZYSTYCH R ĄK O PRACOWAŁA J OANNA B RONIARZ S ZKOŁA P ODSTAWOWA NR 1 W L EGNICY."— Zapis prezentacji:

1 SCENARIUSZ ZAJĘĆ DLA DZIECI 5- 6 LETNICH A KADEMIA C ZYSTYCH R ĄK O PRACOWAŁA J OANNA B RONIARZ S ZKOŁA P ODSTAWOWA NR 1 W L EGNICY

2 Temat zajęć: Gdzie były i co robiły Twoje ręce? CEL GŁÓWNY: Poznanie podstawowych zasad dbania o czystość rąk, CELE OPERACYJNE: DZIECKO: – rozpoznaje i nazywa przybory toaletowe, - opowiada historyjkę obrazkową zgodnie z kolejnością zdarzeń- na podstawie ilustracji, - zna zasady dbania o higienę rąk, - samodzielnie wykonuje pracę plastyczną związaną z tematem Gdzie były i co robiły Twoje ręce? POMOCE: ilustracje, kartki, flamastry, mydło, ręczniki papierowe, nożyczki, papier, farby

3 PRZEBIEG ZAJĘCIA: 1. Krasnal Hałabała wita się z dziećmi, i zaprasza na zajęcie – zabawa integracyjna Uścisk przyjaźni. 2. Poranna toaleta - omówienie wspólnie z dziećmi historyjki obrazkowej (gimnastyka, codzienna toaleta, wietrzenie pomieszczeń, prawidłowy ubiór, odpowiednie odżywianie). 3. Rozwiązywanie zagadek – ręcznik, mydło, wanna, prysznic, grzebień, gąbka, umieszczenie obrazków na tablicy, dziecko, które odgadnie zagadkę, odnajduje odpowiedni napis do obrazka, (podział tych wyrazów na sylaby – wyklaskiwanie, tupanie, pstrykanie palcami). 4. Rozmowa na temat sposobów dbania o dłonie, kiedy i jak należy je myć? 5. Praca przy stolikach – dla każdego dziecka przygotowany brystol, farby, dzieci odrysowują, malują i wycinają swoje dłonie.

4 6. Malowanie farbami rzeczy które są dotykane przez dłonie oraz sposoby dbania o dłonie-następnie dzieci przyklejają dłonie do namalowanych ilustracji. 7. Dokończ zdanie: W mojej łazience Każde mydło Należy pamiętać Warzywa i owoce Moje ubrania Kto się gimnastykuje Częste mycie rąk Ręcznik służy Rozwiązywanie zagadek – ręcznik, mydło, wanna, prysznic, grzebień, gąbka, umieszczenie obrazków na tablicy, dziecko, które odgadnie zagadkę, odnajduje odpowiedni napis do obrazka, (podział tych wyrazów na sylaby – wyklaskiwanie, tupanie, pstrykanie palcami). 9. Podsumowanie zajęć – podkreślanie znaczenia częstego mycia rąk, higieny. Pochwalenie dzieci za czynny udział w zajęciu. 10. Zabawa naśladowcza przy piosence Mydło lubi zabawę. 11. Ewaluacja – na tablicy znajdują się dwie buzie, czysta i brudna, zadaniem dzieci jest przyczepić kartonik z narysowanym cukierkiem, jeżeli zajęcie się podobało, pod czystą buzią, jeżeli zajęcie się nie podobało, pod brudną buzią. Opracowała Joanna Broniarz – nauczyciel oddziału przedszkolnego

5

6

7

8

9

10

11

12

13


Pobierz ppt "SCENARIUSZ ZAJĘĆ DLA DZIECI 5- 6 LETNICH A KADEMIA C ZYSTYCH R ĄK O PRACOWAŁA J OANNA B RONIARZ S ZKOŁA P ODSTAWOWA NR 1 W L EGNICY."

Podobne prezentacje


Reklamy Google