Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Widz idealny. Telewizja w liczbach Przeciętnie żyjemy 80 lat. 8 godzin śpimy, czyli przesypiamy 26 lat. 8 godzin uczymy się w szkole i w domu, 8 godzin,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Widz idealny. Telewizja w liczbach Przeciętnie żyjemy 80 lat. 8 godzin śpimy, czyli przesypiamy 26 lat. 8 godzin uczymy się w szkole i w domu, 8 godzin,"— Zapis prezentacji:

1 Widz idealny

2 Telewizja w liczbach Przeciętnie żyjemy 80 lat. 8 godzin śpimy, czyli przesypiamy 26 lat. 8 godzin uczymy się w szkole i w domu, 8 godzin, jako dorośli, pracujemy, czyli następne 26 lat spędzamy, ucząc się i pracując. Zostaje nam do mądrego wykorzystania 26 lat życia. 1 godzina dziennie spędzona przed telewizorem lub komputerem zabiera nam 3 lata i 4 miesiące życia. Jeśli nie wybieramy świadomie programów, które warto oglądać, to zadajmy sobie pytanie: Czy warto marnować czas, którego nie mamy za dużo, na oglądanie niepotrzebnych nam informacji?

3 Tak wygląda marnowanie 3 lat życia!

4 Zastanówmy się, co warto oglądać Może połączyć naukę i oglądanie telewizji? Ale jak to zrobić? Wybierz program zgodnie ze swoimi zainteresowaniami! Może na przykład warto obejrzeć film z serii: „Jak to jest zrobione?”„Jak to jest zrobione?” http://www.filmy-dokumentalne.pl/jak-to-jest- zrobione-pieczywo/ Dokonywanie wyborów jest sztuką życia.

5 Warto łączyć rozrywkę z wiedzą!

6 Widz idealny – kto to taki? Widz idealny to taki, który sam wybiera to, co chce oglądać. Nie oglądamy wszystkiego, co pokazuje telewizja.

7 Wybieramy tylko to, co nas interesuje Dzięki temu oszczędzamy czas, który możemy wykorzystać dla siebie…

8 Kodeks mądrego widza 1.Wybieram i oglądam tylko to, co mnie interesuje. 2.Panuję nad swoimi potrzebami. 3.Przestaję marnować czas, bo mam go mało. 4.Jeśli coś oglądam, to słucham uważnie i zapamiętuję jak najwięcej informacji. 5.Pytam rodziców o to, czego nie rozumiem w programie telewizyjnym. 6.Wyciągam wnioski z tego, co zobaczyłem i usłyszałem. 7.Nie jem posiłków przed ekranem. 8.Przyjaciele są ważniejsi od najciekawszego programu telewizyjnego.


Pobierz ppt "Widz idealny. Telewizja w liczbach Przeciętnie żyjemy 80 lat. 8 godzin śpimy, czyli przesypiamy 26 lat. 8 godzin uczymy się w szkole i w domu, 8 godzin,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google