Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Telewizja.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Telewizja."— Zapis prezentacji:

1 Telewizja

2 Początki telewizji Pierwsza transmisja telewizyjna odbyła się, z Londynu do Nowego Jorku, 27 stycznia 1928 roku. W dniu 3 lipca 1928 roku w Londynie odbyła się transmisja telewizyjna w kolorze. Według danych szwajcarskiego departamentu poczty w 1960r. było na świecie zarejestrowanych ok. 86 mln odbiorników telewizyjnych.

3 Zmiany telewizorów

4 Telewizja obecnie W dzisiejszych czasach telewizja cieszy się dużą popularnością. Dzisiaj nie mamy tylko kanałów telewizyjnych ogólnych, które możemy oglądać , ale posiadamy już dużo kanałów tematycznych czy informacyjnych. Telewizja również informuje nas o bardzo istotnych dla nas sprawach ,które dzieją się w naszym kraju czy regionie . Oprócz tego oczywiście rozrywki. To właśnie ona obecnie przyciąga najwięcej widzów, szczególnie wśród ludzi młodych. Popularne stały się różnego rodzaju programy czy nawet kanały rozrywkowe takie jak VIVA, które wyświetlają nie tylko najpopularniejsze teledyski ale również programy rozrywkowe lub reality show. Co więcej wiele osób nie tylko lubi to oglądać, ale również z chęcią zgłasza się do tego typu programów. To, że telewizja odkrywa również talenty jest prawdą. Wystarczy tutaj podać programy typu: Mam talent , X Factor czy You Can Dance. Programy te dają szanse ludziom na zaistnienie na scenie muzycznej, aktorskiej czy tanecznej.

5

6  Zalety Wady  Zalety: - jest źródłem informacji i wiedzy,
- źle wpływa na nasz wzrok i kręgosłup, - telewizja rozleniwia, - "kradnie czas", który można poświęcić np. na naukę, - uzależnia, - kształtuje złe cechy charakteru, gdy ogląda się nieodpowiednie programy, - kreuje fałszywe ideały i autorytety (przez co np. promuje anoreksję) Zalety: - jest źródłem informacji i wiedzy, - można się przy niej zrelaksować, - rozwija wyobraźnię, - możemy nią "zabić" nudę

7 Mądre korzystanie z telewizji
Aby oglądanie telewizji nie wpłynęło na nas źle trzeba określić sobie czas w którym ją będziemy oglądać. Niezmiernie ważny jest dobór odpowiednich programów. Dopilnujmy, aby czas spędzony przed telewizorem był czasem mądrze wykorzystanym, przynoszącym wiele korzyści. Zaletą może być niewątpliwie poszerzanie informacji o świecie, rozwijanie zainteresowań czy też nauka języka obcego. Do rodziców należy czuwanie nad właściwym korzystaniem ze środków masowego przekazu. Dawajmy dzieciom dobry przykład, nie ślęcząc godzinami przed ekranem. Zadbajmy o aktywne spędzanie czasu. Pamiętajmy o wyłączaniu telewizora tuż po zakończeniu programu. Odbiornik nie może być włączony podczas posiłków ani w trakcie wykonywania innych czynności.

8


Pobierz ppt "Telewizja."

Podobne prezentacje


Reklamy Google