Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Przedsiębiorczość to cecha działania zmierzającego do zapewnienia racjonalnej i efektywnej koordynacji zasobów gospodarczych przedsiębiorstwa oraz umożliwiającego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Przedsiębiorczość to cecha działania zmierzającego do zapewnienia racjonalnej i efektywnej koordynacji zasobów gospodarczych przedsiębiorstwa oraz umożliwiającego."— Zapis prezentacji:

1

2

3 Przedsiębiorczość to cecha działania zmierzającego do zapewnienia racjonalnej i efektywnej koordynacji zasobów gospodarczych przedsiębiorstwa oraz umożliwiającego osiąganie racjonalności gospodarowania oraz efektywności ekonomicznej, która wyraża stopień osiąganej racjonalności. Motywem przedsiębiorczości jest dążenie do uzyskania efektywności pozwalającej na bieżące funkcjonowanie przedsiębiorstwa i stwarzającej podstawy jego rozwoju. Przedsiębiorcze działanie jest utożsamiane bezpośrednio z osobą przedsiębiorcy. Co to jest przedsiębiorczość ?

4

5 podejmuje decyzje nawet, gdy wiąże się z tym ryzyko. przyjmowanie na siebie odpowiedzialności za to co wykonuje. umie uczyć się na własnych błędach. dąży do wyznaczonego celu za wszelką cenę, nawet, gdy odnosi same porażki. Człowiek przedsiębiorczy wierzy we własne siły. ma dosyć wytrwałości i samodyscypliny, by doprowadzić długoterminowe zadanie do pomyślnego końca. nie wstydzi się szukać pomocy u innych. zna swoje słabe i mocne strony. wyznacza realistyczne osiągalne cele. dobrze radzi sobie ze zmianami w otoczeniu, dostosowuje się do nich. lubi pracować z ludźmi, potrafi ich motywować. pilnuje by zaczęte zadanie zostało wykonane do końca. Wierzy w siebie i w ludzi z którymi pracuje.

6 Rozwój przedsiębiorczości w Polsce

7 Słaby rozwój przedsiębiorczości powoduje wzrost bezrobocia i emigracje Polaków za granice, co powoduje zmniejszeniem populacji w Polsce. Następstwem tego jest regularny wzrost podatków. Niestabilne prawo i zawiłe przepisy zniechęcają inwestorów zagranicznych do inwestowania w “Rzeczpospolitej Złodziejskiej“. Polska jest na pierwszym miejscu w Unii Europejskiej pod względem afer gospodarczych oraz korupcji.

8

9 Stanowią jeden z podstawowych wyznaczników działalności firmy na rynku. W ogólnym rozumieniu negocjacje traktowane są jako jeden ze sposobów na rozwiązywanie zaistniałych sytuacji konfliktowych. Bardziej specjalistyczna definicja określa negocjacje jako dwustronny proces komunikowania się, którego głównym założeniem jest dążenie do osiągnięcia porozumienia.

10

11 KONFLIKT KONFLIKT - to nierozwiązana lub rozwiązana w sposób niezgodny z oczekiwaniami czy warunkami obiektywnymi sprzeczność między grupami lub jednostkami. Sprzeczność występuje, gdy mamy do czynienia z przeciwstawnością sytuacji materialnych czy niematerialnych, z przeciwstawnością interesów jednostek lub grupy.

12

13 Przyczyny konfliktu: podstawą jest sprzeczność, która może ale nie musi prowadzić do konfliktu społecznego. Sprzeczność powoduje konflikt wtedy, gdy grupa lub jednostka dąży do określonego celu natomiast działalność innej grupy lub jednostki udaremnia jej osiągnięcie tego celu.

14 Agata TuniaJoanna Kałamaja

15


Pobierz ppt "Przedsiębiorczość to cecha działania zmierzającego do zapewnienia racjonalnej i efektywnej koordynacji zasobów gospodarczych przedsiębiorstwa oraz umożliwiającego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google