Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Projekt Jonatan 2010/2011 Indesit Company Polska Fundacja Jaś i Małgosia.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Projekt Jonatan 2010/2011 Indesit Company Polska Fundacja Jaś i Małgosia."— Zapis prezentacji:

1 Projekt Jonatan 2010/2011 Indesit Company Polska Fundacja Jaś i Małgosia

2 Program JONATAN skierowany jest do młodzieży w wieku od 18 do 30 lat,. Powstaje on przy współpracy firmy INDESIT COMPANY POLSKA, (która jest pomysłodawcą programu), oraz Fundacji Jaś i Małgosia, (która współtworzy i realizuje program). Celem programu jest pomoc młodym ludziom w osiągnięciu sukcesu w życiu dorosłym. Program ma pokazać, że życie może wyglądać inaczej, że nie kończy się na ulicy w ciemnej bramie. JONATAN poprzez sport i szkolenia zawodowe, dostarczy godnych wzorców do naśladowania. Program JONATAN składa się z zajęć sportowych, które są motywatorem do wytężonej pracy nad samorozwojem, oraz zajęć zawodowych w firmie INDESIT COMPANY POLSKA, które pozwolą wyszkolić doskonały personel.

3 Zajęcia sportowe odbywać się będą w następującej formie: hala sportowa -gry i zabawy kształtujące współpracę w grupie basen- zajęcia relaksujące w wodzie (sauna, jacuzzi) bilard- turniej o puchar Prezesa INDESIT COMPANY POLSKA ścianka wspinaczkowa- współpraca w grupie, asekuracja kolegi będącego na ściance krav maga- zajęcia z samoobrony, pozwolą w zdrowy sposób pozbyć się nadmiaru negatywnej energii

4 Pierwsza edycja zaczęła się 15 lipca i trwała 8 tygodni.

5 Wzięło w niej udział 9 osób w wieku od 18 do 21 lat( 8 chłopaków i 1 dziewczyna). W projekcie uczestniczyli podopieczni zakładu poprawczego w Ignacewie, wychowankowie łódzkich Domów Dziecka, oraz Monarowcy.

6 W trakcie zajęć integrowaliśmy się.

7 Zajęcia z Capoeiry były niezapomnianą przygodą.

8 Zagraliśmy w piłkę z Panem Ministrem Krzysztofem Kwiatkowskim i z pracownikami Indesitu.

9 Odbyliśmy zajęcia praktyczne w Indesit Company

10 Poznaliśmy montaż kuchenek i ich magazynowanie

11 Zwieńczeniem projektu było ukończenie kursu na operatora wózka widłowego i…

12 …otrzymanie pracy w Indesit Company

13 W lutym tego roku rozpoczęliśmy kolejną edycję Projektu Jonatan. Tym razem potrwa 5 tygodni.

14 5 tygodni Jonatana Liczba tygodni PONIEDZIAŁEKWTOREKŚRODACZWARTEKPIĄTEK 1 1.02-4.02 LARYNGOLOG 15.30 SZKOLENIE BHP NEUROLOG 15.00 OKULISTA 14.30 2 7.02-11.02 LEKARZ ORZECZNIK 14.30 INDESIT 5.30-13.30 INDESIT 5.30-13.30 INDESIT 5.30-13.30 INDESIT 5.30-13.30 3 14.02-18.02 INTEGRACJA/ WOLONTARIAT 4 21.02-25.02 INDESIT 5.30-13.30 INDESIT 5.30-13.30 INDESIT 5.30-13.30 INDESIT 5.30-13.30 INDESIT 5.30-13.30

15 Jak działa Jonatan???

16 Kto i w jaki sposób rekrutuje pozostałych, poza wychowankami zakładów poprawczych, uczestników programu? Za rekrutacje do projektu odpowiedzialny jest jego koordynator. Rekrutacja prowadzona jest w domach dziecka, szkołach,urzędach pracy, świetlicach środowiskowych, poprzez media i akcję plakatową.

17 Czy w jakikolwiek sposób koordynator projektu współpracuje w ramach programu z Ministerstwem Edukacji Narodowej, a jeśli tak to w jakim zakresie? Koordynator projektu nie współpracuje z MENem, co nie znaczy,że taka współpraca nie może mieć miejsca.

18 Czy program ma swoja stronę internetową? Projekt posiada FunPage na FaceBooku, o nazwie Projekt Jonatan

19 Czy uczestnicy programu otrzymują od pracodawcy w ramach szkolenia jakiekolwiek pieniądze (stypendium, kieszonkowe), czy mają zapewnioną odzież ochronną, czy są podpisywane jakiekolwiek umowy między firmą Indesit a poszczególnymi uczestnikami? -Uczestnicy projektu nie otrzymują żadnego wynagrodzenia. Formą motywacji do działań są zajęcia integracyjne i późniejsza możliwość pracy w Indesicie. -Uczestnicy projektu przechodzą szkolenie BHP, a następnie otrzymują cały sprzęt potrzebny do zajęć praktycznych. - Uczestnicy projektu zgłaszają się do niego dobrowolnie i nie są podpisują żadnych umowy. Od jego woli zależy czy chce być w projekcie czy nie.

20 Jak uregulowana jest odpowiedzialność opiekuna praktyk za uczestników, poza tym oczywiście, że cały czas za nieletniego odpowiada zakład poprawczy. Czy w tym zakresie są podpisywane jakiekolwiek dokumenty? Uczestnicy są pełnoletni. Są pod nadzorem bezpośredniego przełożonego i kierownika zmiany, kierownika działu i fundacji.

21 Transport w Jonatanie. Na poranne zajęcia w Indesicie zorganizowany jest BUS, który na początku zabiera młodzież z Ignacewa a następnie resztę uczestników z wytyczonych miejsc miasta Łodzi. Część uczestników posiada miesięczne bilety MPK.

22 Wyżywienie w Jonatanie. Po każdych zajęciach integracyjnych i praktycznych w Indesicie uczestnicy mają obiad. W trakcie zajęć w Indesicie o 9 rano mają śniadanie.

23 Kursy w Jonatanie. Firma Indesit Company zapewnia dla uczestników projektu ukończenie jednego z dwóch kursów. Mogą zdobyć kwalifikacje uprawniające do obsługi wózka widłowego oraz do pracy przy urządzeniach elektrycznych.

24 Zapraszamy do uczestnictwa w Projekcie Jonatan.


Pobierz ppt "Projekt Jonatan 2010/2011 Indesit Company Polska Fundacja Jaś i Małgosia."

Podobne prezentacje


Reklamy Google