Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PRZEGLĄD PRASY 18 kwietnia 2013 roku Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach Biuro Prasowe tel. (41) 342-13-45; fax. (41) 344-60-46.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PRZEGLĄD PRASY 18 kwietnia 2013 roku Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach Biuro Prasowe tel. (41) 342-13-45; fax. (41) 344-60-46."— Zapis prezentacji:

1 PRZEGLĄD PRASY 18 kwietnia 2013 roku Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach Biuro Prasowe tel. (41) 342-13-45; fax. (41) 344-60-46 rzecznik prasowy tel. (41) 342-17-54 Zeskanuj kod QR i przeczytaj przegląd prasy w Serwisie Biura Prasowego

2 PORTAL „E-VIVE.PL” Przemysław Westfal odwołany z funkcji dyrektora szpitala w Czerwonej Górze W środę (17.04) podczas posiedzenia Zarząd Województwa Świętokrzyskiego zdecydował o odwołaniu Przemysława Westfala z funkcji dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Św. Rafała w Czerwonej Górze. Uchwałę w te sprawie podjęto po uzyskaniu pozytywnej opinii Rady Społecznej placówki. Jak poinformowano w komunikacie Świętokrzyskiego Urzędu Marszałkowskiego - Odwołanie jest równoznaczne z rozwiązaniem stosunku pracy bez wypowiedzenia, gdyż nastąpiło z przyczyny, o której mowa w art.52 § 1 pkt.1 Kodeksu Pracy. - Przemysław Westfal nie ujawnił faktu pozostawania w stosunku pracy u innego pracodawcy - w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Sulejówku – poinformowała rzecznik prasowa marszałka Iwona Sinkiewicz-Potaczała.

3 PORTAL „ONET.PL” Linia Tomaszów Maz. – Skarżysko-Kam. pozostanie w użytkowaniu Mimo wcześniejszych propozycji wyłączenia ruch na odcinku linii kolejowej nr 25 z Tomaszowa Mazowieckiego do Skarżyska-Kamiennej zostanie utrzymany - poinformowały w środowym komunikacie PKP PLK. W lutym b.r. trasa znalazła się na liście 90 odcinków linii kolejowych proponowanych do wyłączenia z eksploatacji. - O pozostawieniu ruchu na linii Skarżysko – Tomaszów, zdecydowały deklaracje uruchomienia dodatkowych pociągów, wnioski od przewoźników towarowych oraz plan oszczędnościowy opracowany przez zarządcę infrastruktury – poinformowały PKP Polskie Linie Kolejowe. - To dobra wiadomość. Jest tam intensywny ruch towarowy. Na trasie znajduje się wiele ważnych z punktu widzenia gospodarki regionalnej zakładów pracy, gdzie te dostawy towarowe być muszą. - powiedział w środę wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Jan Maćkowiak. Zdaniem Maćkowiaka, strategicznym celem dla zarządcy infrastruktury powinna być elektryfikacja tej linii. - Ten odcinek może być bardzo dobrym oknem na świat północnej części naszego województwa w kierunku Łodzi i północno zachodniej Polski – ocenił. Według władz samorządowych województwa świętokrzyskiego, linia może być doskonałym połączeniem regionu z planowanym w niedalekiej przyszłości przystankiem na Centralnej Magistrali Kolejowej w Opocznie. - Myślę, że na tej linii udałoby się wygenerować duży ruch pasażerski. To byłby dla wielu osób dostęp do szybkich i dobrych kolei – ocenił Maćkowiak. Niezelektryfikowany, 84-kilometrowy odcinek trasy Tomaszów Mazowiecki – Skarżysko-Kamienna jest fragmentem linii nr 25 z Łodzi Kaliskiej do Dębicy (Podkarpackie).Decyzją PKP PLK na terenie województwa świętokrzyskiego wyłączony z ruchu zostanie jeden 25-kilometrowy odcinek linii kolejowej nr 73 z Buska Zdroju do Włoszczowic (pow. pińczowski).

4 SERWIS INTERNETOWY RADIA „KIELCE” "Drogi Polaków do niepodległości" Uczestnicy konferencji naukowej "Drogi Polaków do niepodległości", zorganizowanej w 150. rocznicę wybuchu powstania styczniowego odwiedzali dziś miejsca w regionie świętokrzyskim, związane z powstaniem, a także skansen w Tokarni. Członkowie grup rekonstrukcji historycznych przedstawili tam "żywe obrazy", nawiązujące do grafik Artura Grottgera. Znawca historii powstania styczniowego profesor Wiesław Caban z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego powiedział, że nikt nie koordynuje badań, prowadzonych w archiwach rosyjskich przez naszych i tamtejszych naukowców. Pomocne są tu prywatne kontakty badaczy. Jedną z uczestniczek konferencji jest Zofia Strzyżewska z Warszawy - autorka opracowania wspomnień powstańca Jana Szuberta z Częstochowy. Ona także dzieliła los zesłańców - urodzona w Uzbekistanie, do Polski wróciła dopiero w 1980 roku. Konferencję „Drogi Polaków do niepodległości” zorganizowały: Instytut Historii Polskiej Akademii Nauk, Uniwersytet Jana Kochanowskiego, Muzeum Narodowe w Kielcach i Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego.

5 SERWIS INTERNETOWY RADIA „KIELCE” Przetarg na zakup 19 pociągów z odwołaniami Zarząd województwa świętokrzyskiego musiał dokonać zmian w specyfikacji zamówienia na nowoczesne pociągi. Firmy Pesa i Newag, złożyły odwołania od warunków przetargu na dostawę 19 składów. Jak informowaliśmy, pojazdy chcą kupić wspólnie samorządy czterech województw: świętokrzyskiego, małopolskiego, śląskiego i podkarpackiego. Newag zarzuca, że wymogi specyfikacji zamówienia mogą spełnić wyłącznie pojazdy produkowane przez bydgoską "Pesę". Ta firma z kolei uważa, że zapisy w zamówieniu powodują, iż wykonawcy są narażeni na kary umowne. Członek zarządu województwa świętokrzyskiego Jan Maćkowiak nie zgadza się z zarzutami, które najwięksi w kraju producenci taboru szynowego przedstawili Krajowej Izbie Odwoławczej. Przyznaje jednak, że zastrzeżenia jednej z firm zostały uwzględnione w specyfikacji zamówienia. Wyjaśnia, że chodzi o korektę terminu dostaw pojazdów. Jan Maćkowiak informuje, że Krajowa Izba Odwoławcza odrzuciła dzisiaj protesty złożone przez firmy Pesa i Newag. Zaznacza, że instytucja nie podzieliła argumentacji firm. Dodaje jednak, że mogą one zaskarżyć wydaną decyzję do sądu. Niezależnie od tego, czy tak się stanie, złożenie odwołań od warunków przetargu opóźniło termin składania ofert. Przesunie się on z 6 maja, na przełom maja i czerwca. Później zostanie więc również rozstrzygnięty przetarg. Jak informowaliśmy, przetarg na zakup 19 pociągów ogłosiła tak zwana Południowa Grupa Zakupowa, której przewodzi samorząd województwa świętokrzyskiego. Świętokrzyski Zakład Przewozów Regionalnych ma otrzymać sześć składów. Będą to nowoczesne pojazdy wyposażone w klimatyzację, monitoring i gniazdka pozwalające podłączyć zasilacz do laptopa, lub telefonu komórkowego. Po świętokrzyskich torach mają jeździć za dwa lata. Wartość zamówienia oszacowano na 342 miliony złotych.

6 SERWIS INTERNETOWY RADIA „KIELCE” Przemysław Westfal nie jest już dyrektorem szpitala w Czerwonej Górze Zarząd Województwa odwołał Przemysława Westfala z funkcji dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Czerwonej Górze. Pozytywną opinię w tej sprawie wydała Rada Społeczna lecznicy. Szef szpitala został odwołany w trybie natychmiastowym - poinformował wicemarszałek Grzegorz Świercz, odpowiedzialny w regionie za ochronę zdrowia. Rozwiązanie umowy o pracę nastąpiło z powodu ciężkiego naruszenia przez pracownika podstawowych obowiązków. Nazwisko nowego dyrektora szpitala będzie znane najwcześniej za dwa tygodnie. Do tego czasu, obowiązki szefa nadal będzie pełnił dr Youssef Sleiman. Zdaniem Grzegorza Świercza, osoba ta wywiązuje się bardzo dobrze ze swoich obowiązków, dlatego nie ma zagrożenia dla funkcjonowania szpitala. Przemysław Westfal został powołany na stanowisko dwa tygodnie temu. Tydzień później Zarząd Województwa rozpoczął procedurę jego zwolnienia, z powodu zatajenia pracy na stanowisku kierownika Samodzielnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Sulejówku. Dyrektor przedstawił dokumenty, z których wynikało, że do października zeszłego roku pracował w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Nie poinformował natomiast, że wygrał konkurs i od listopada pracuje w Sulejówku. W tej sytuacji, rozpoczęto procedurę zwolnienia, zgłaszając sprawę do prokuratury.

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31


Pobierz ppt "PRZEGLĄD PRASY 18 kwietnia 2013 roku Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach Biuro Prasowe tel. (41) 342-13-45; fax. (41) 344-60-46."

Podobne prezentacje


Reklamy Google