Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

TERAZ MY Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Działanie 6.3 Inicjatywy lokalne na rzecz podnoszenia poziomu aktywności.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "TERAZ MY Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Działanie 6.3 Inicjatywy lokalne na rzecz podnoszenia poziomu aktywności."— Zapis prezentacji:

1 TERAZ MY Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Działanie 6.3 Inicjatywy lokalne na rzecz podnoszenia poziomu aktywności zawodowej na obszarach wiejskich. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

2 Teraz My Projekt realizowany był w okresie od 1.04.2010 r. do 31.08.2010 r. Projekt realizowany był w partnerstwie z Kołem Gospodyń Wiejskich w Jaksicach. Celem projektu było podniesienie poziomu aktywności zawodowej oraz zdolności do zatrudnienia, pozostających bez zatrudnienia 22 kobiet, zamieszkujących tereny wiejskie sołectwa Jaksice.

3 Dla uczestników projektu przygotowaliśmy bardzo ciekawą ofertę, w skład której wchodzą bezpłatne: Warsztaty psychologiczno - doradcze; Opracowanie Indywidualnych Planów Działań; Szkolenia zawodowe: - Florystyka i zdobienie przedmiotów; - Kurs szycia i kroju; Kształtowanie postaw przedsiębiorczych; Kształtowanie własnego wizerunku; Warsztaty z zakresu technik aktywnego poszukiwania pracy; Indywidualna rozmowa z pośrednikiem pracy.

4 Projektem objęte zostały wyłącznie kobiety, zamieszkałe na terenie sołectwa Jaksice (gm. Inowrocław), w które wchodzą następujące wsie: Jaksice, Borkowo, Stefanowo i Jaksiczki. Były to osoby bezrobotne, nieaktywne zawodowo oraz prowadzące gospodarstwa rolne. Preferowaliśmy osoby o niskich kwalifikacjach, wchodzące na rynek pracy, osoby w wieku powyżej 45 lat, długotrwale bezrobotne oraz pochodzące z rodzin wielodzietnych. Beneficjenci

5

6 Działania 29 kwietnia 2010 roku rozpoczęły się pierwsze szkolenia przewidziane w projekcie Teraz My, które adresowane były dla kobiet pozostających bez zatrudnienia. Pierwsze zajęcia, które zostały zaplanowane dla 22 uczestniczek, czyli Warsztaty psychologiczno-doradcze trwały przez cztery dni, tj. 29-30.04.2010 oraz 04-05.05.2010 r. W tych dniach uczestniczki zdobywały wiedzę m.in. rozwinęły swoje umiejętności interpersonalne, nauczyły się jak zarządzać swoim czasem, jak być asertywną, jak radzić sobie z emocjami,. Podczas tego zadania została przeprowadzona z każdą z pań rozmowa z doradcą zawodowym.

7 Działania W miesiącach maj – lipiec prowadzono dwa szkolenia zawodowe dla kobiet: "Florystyka i zdobienie przedmiotów" oraz "Kurs kroju i szycia/haftu".

8 Działania "Florystyka i zdobienie przedmiotów" - 60 godz. - Szkolenie obejmowało zajęcia z układania kompozycji kwiatowych, dekoracji wnętrz, "Kurs kroju i szycia/haftu - 60 godz. - Szkolenie obejmowało zajęcia z szycia odzieży, dokonywania przeróbek, haft oraz robótki ręczne w tym wyszywanie

9 Działania Kształtowanie postaw przedsiębiorczych Dla 10 uczestniczek, wykazujących cechy przedsiębiorcze, myślących o założeniu własnej działalności gospodarczej przygotowano trzydniowe warsztaty dotyczące samozatrudnienia, podejmowania elastycznych form zatrudnienia.

10 Działania Kształtowanie własnego wizerunku – 20 godz. 20 kobiet wzięło udział w warsztatach z wizerunku, podczas których uczestniczki uczyły się, jak kształtować swój wizerunek, jak dobierać makijaże do kształtu twarzy i typu urody oraz jak korygować wady sylwetki odpowiednio dobranym fasonem odzieży. AEROBIK – 30 godz. Ponadto, dla podniesienia swojej sprawność fizyczną panie przez cały okres realizacji projektu brały udział w na cyklicznych zajęciach z aerobiku.

11 Działania Pośrednictwo pracy 1.Warsztaty z technik aktywnego poszukiwania pracy 2. indywidualna rozmowa z pośrednikiem pracy.

12 Działania "Warsztaty z zakresu technik aktywnego poszukiwania pracy", podczas których uczestniczki miały okazję dowiedzieć się, jak poruszać się po rynku pracy, jak tworzyć fachowe dokumenty aplikacyjne oraz, jak zaprezentować się na rozmowie kwalifikacyjnej. Została przeprowadzona rozmowa z pośrednikiem pracy, podczas której określały swoje oczekiwania i znajomość rynku pracy oraz dowiadywały się, co lokalny rynek pracy był im w stanie zaoferować.

13 Galeria zdjęć

14

15

16

17

18

19

20


Pobierz ppt "TERAZ MY Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Działanie 6.3 Inicjatywy lokalne na rzecz podnoszenia poziomu aktywności."

Podobne prezentacje


Reklamy Google