Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wyrównywanie szans edukacyjnych

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wyrównywanie szans edukacyjnych"— Zapis prezentacji:

1 Wyrównywanie szans edukacyjnych

2 Kształcenie otwarte ( e – learning)
Szkoła Podstawowa w Tyczynie zdeklarowała przystąpienie do tworzącego się projektu „Centra kształcenia na odległość”, realizowanego przez fundację Edukacji Ekonomicznej.

3 Projekt obejmuje: Darmowe szkolenia Warsztaty
Dodatkowe zajęcia dla uczniów oraz nauczycieli.

4 Zajęcia dydaktyczno - wyrównawcze
W zajęciach tych uczestniczy 36 uczniów z klas I – III i 32 uczniów z klas IV – VI. Prowadzone są one w klasach O – VI wg harmonogramu zajęć zatwierdzonego przez Dyrektora Szkoły. Nauczyciele wykorzystują programy multimedialne oraz Internet w pracy z dziećmi mającymi trudności w nauce.

5 Opinie uczniów o programach
Są bajecznie kolorowe. Przyjazne i proste w obsłudze. Posiadają wbudowane słowniki ortograficzne, co ułatwia naukę. Zagadki i rebusy zawarte w programach rozwijają wyobraźnię.

6 Opinie nauczycieli Wykorzystywane programy zawierają szereg gier i ćwiczeń matematyczno-językowych przeznaczonych dla dzieci. Poszczególne zabawy zawierają ćwiczenia z literkami, cyferkami i słowami. Uczą i rozwijają sprawność czytania i liczenia oraz rozumienia słyszanego i czytanego tekstu. Pomysłowość i atrakcyjna multimedialna oprawa wszystkich gier sprawiają, że dzieci chętnie sięgają po program, korzystając z niego samodzielnie.

7 Ich obsługa przemyślana w taki sposób, by samodzielne korzystanie z programu nie sprawiało dzieciom żadnych kłopotów. Każde ćwiczenie posiada kilka stopni trudności, co pozwala indywidualnie dopasować go do aktualnych możliwości dziecka. Umożliwia długie używanie programu w miarę rozwoju dziecka.

8 Wykorzystujemy następujące programy multimedialne:
Klik uczy czytać Klik uczy pisać Klik uczy liczyć Klik uczy ortografii Klik uczy języka angielskiego ABC z Reksiem Elektroniczna ortografia Wesoła Szkoła – Bawię się i uczę Młody Einstain – cała seria edukacyjna

9 Gry komputerowe w edukacji - Ortofrajda
W skład Ortofrajdy wchodzi cały pakiet słowników, książek, gier i zabaw. Opierają się one na nauce ortografii za pomocą kolorów. Gra jest sprawdzonym sposobem na skuteczne uczenie się i łagodzenie skutków dysortografii u dzieci. Podstawowym walorem systemu jest zaangażowanie pamięci wzrokowej (a także słuchu) do procesu edukacji.

10 Porusz Umysł – Program Ogólnorozwojowy Dla Dzieci
Program ten wspomaga rozwój psychoruchowy dzieci i młodzieży. Wykorzystywany jest głównie na zajęciach kompensacyjnych. Zapobiega deficytom. Podnosi motywację do zdobywania wiedzy w sposób szybki i trwały.

11 Multimedialne Słowniki ortograficzne
Są wykorzystywane niemal na każdych zajęciach w klasach I – III oraz w klasach starszych. Pomagają uczniom pokonywać trudności związane z nauką ortografii.

12 Celem pracy naszej szkoły jest m. in
Celem pracy naszej szkoły jest m.in. wyrównywanie szans edukacyjnych naszych uczniów


Pobierz ppt "Wyrównywanie szans edukacyjnych"

Podobne prezentacje


Reklamy Google