Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ty też możesz zostać wolontariuszem P O M A G A J M Y R A Z E M !!! Jak dobrze, że jest ktoś, do kogo możesz zwrócić się o pomoc. Jak dobrze, że ty jesteś,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ty też możesz zostać wolontariuszem P O M A G A J M Y R A Z E M !!! Jak dobrze, że jest ktoś, do kogo możesz zwrócić się o pomoc. Jak dobrze, że ty jesteś,"— Zapis prezentacji:

1 Ty też możesz zostać wolontariuszem P O M A G A J M Y R A Z E M !!! Jak dobrze, że jest ktoś, do kogo możesz zwrócić się o pomoc. Jak dobrze, że ty jesteś, by komuś przyjść z pomocą, po prostu przy nim być, gdy tego potrzebuje. Jak dobrze, że jesteś... Małgorzata Stolarska

2 Gimkol1… Jesteśmy szkołą zaangażowaną w wiele projektów i działań. Wiele z nich dotyczy wolontariatu. Dzięki podejmowanym działaniom: nabieramy doświadczenia życiowego, odkrywamy i wzmacniamy wrażliwość na sprawy społeczne, zaspokajamy potrzebę przynależności do grupy nabywamy nowe umiejętności. A oto działania naszej szkoły:

3 Angielski z przedszkolakami Jednym z naszych projektów był GIMNAZJALIŚCI PRZEDSZKOLAKOM FOR CHRISTMAS, którego autorką była p. A. Spała. Od listopada 2008 roku, przez 2 miesiące chętni uczniowie z klas drugich odwiedzali dwie grupy, dzieci 3- i 6-letnie, które nie uczyły się języka angielskiego w przedszkolu. Gimnazjaliści mieli za zadanie nauczyć dzieci słownictwa oraz piosenki związanych ze Świętami Bożego Narodzenia w języku angielskim. Nie była to jednak tylko nauka, ale również zabawa. Celem projektu było między innymi: kształtowanie postawy opiekuńczej w stosunku do młodszych dzieci, doskonalenie umiejętności pracy w zespole, zachęcenie dzieci do nauki języka angielskiego oraz rozpoznawanie własnej orientacji zawodowej.

4 Fotorelacja:

5

6 Mediacje młodzieżowe Od wielu lat nasze gimnazjum uczestniczy w zajęciach ze sztuki mediacji. Grupa uczniów każdego roku wyjeżdża do Niemiec, aby wspólnie z tamtejszymi rówieśnikami uczyć się tej trudnej, a zarazem potrzebnej umiejętności. W czasie zajęć uczymy się, czym jest mediacja oraz odgrywamy przykładowe scenki. Po krótkim sprawdzianie otrzymujemy tytuł mediatora. Pozwala nam to później pomagać uczniom naszej szkoły w rozwiązywaniu konfliktów. Koordynatorem jest pani Małgorzata Drabik.

7 Fotorelacja:

8 Klub Wolontariusza W ubiegłym roku szkolnym z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego powstał Szkolny Klub Wolontariatu. Wolontariusze działali na rzecz społeczności lokalnej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Koluszkach, pomagali uczniom Szkoły Podstawowej nr 1 w Koluszkach w nauce oraz odwiedzali dzieci w Przedszkolu nr 3 w Koluszkach, gdzie ich zadaniem było urozmaicenie dzieciom czasu przez prowadzenie różnych atrakcyjnych zabaw. Koordynatorem działań wolontariatu była Karolina Malinowska i Paulina Adrian.

9 Fotorelacja:

10 Szlaki turystyczne Od czerwca 2009 r. do listopada 2011 r. grupa uczniów z naszej szkoły uczestniczyła w projekcie "Młodzieżowe Biuro Turystyczne Awangarda Rzeczywista". Wcielili się oni w role młodzieżowych przewodników. Działaniem wolontaryjnym było przygotowanie tras turystycznych po naszym mieście. Ich odbiorcami byli klasowi rówieśnicy, uczniowie Gimnazjum nr 2 i Szkoły Podstawowej nr 1 oraz rodzice.

11 Fotorelacja:

12 Gra terenowa Skarb Kolucha Przewodnicy z Młodzieżowego Biura Turystycznego Awangarda Rzeczywista zorganizowali grę terenową "Skarb Kolucha". Zabawa był przeznaczona dla przedszkolaków oraz uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej. Dzieci miały za zadanie m.in. rysować i odgadywać zagadki. Nagrodą dla najlepszej drużyny było pasowanie na rycerza. Dla dzieciaków były to z pewnością niezapomniane chwile, a młodzi przewodnicy mieli satysfakcję, ze spełnienia dobrego uczynku.

13 Fotorelacja:

14 Cała Polska czyta dzieciom- my też! Od 2007 r. młodzież naszego gimnazjum, należąca do Koła Bibliotecznego, włączyła się do akcji Cała Polska czyta dzieciom- gimnazjaliści też. W ramach kampanii został zaplanowany szereg cyklicznych spotkań propagujący czytelnictwo wśród najmłodszych. Koordynatorem jest pani Małgorzata Kujawa. Z bajeczkami odwiedzaliśmy maluchów z okazji Mikołajek, świąt Bożego Narodzenia, świąt Wielkanocnych i Dnia Dziecka.

15 Fotorelacja:

16

17 Ferienada Od 2007 roku w czasie ferii zimowych, biblioteka szkolna organizuje zajęcia dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Koluszkach. Akcja Ferienada, czyli spotkanie z książką w bibliotece służy szerzeniu czytelnictwa oraz zapewnieniu dzieciom atrakcyjnego spędzenia czasu wolnego. W czasie godzinnych zajęć dzieci mogły posłuchać bajeczki czytane przez gimnazjalistów. Po lekturze dzieci brały udział w konkursach, zabawach ruchowych i łamigłówkach polonistycznych.

18 Fotorelacja:

19

20 W ramach działań Samorządu Uczniowskiego corocznie przeprowadzanych jest kilka działań charytatywnych. Są to: sprzątanie grobów- Światełko pamięci zbiórka żywności w supermarketach, pod tytułem: Świąteczna paczka Góra Grosza, na rzecz domów dziecka zbiórka rzeczy dla powodzian oraz pomoc pieniężna dla Haiti Akcje charytatywne

21 Pod nadzorem pani Małgorzaty Kujawy prezentację wykonali: Mariusz Olczyk Paulina Adrian


Pobierz ppt "Ty też możesz zostać wolontariuszem P O M A G A J M Y R A Z E M !!! Jak dobrze, że jest ktoś, do kogo możesz zwrócić się o pomoc. Jak dobrze, że ty jesteś,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google