Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„Dzieci – Dzieciom” – wolontariat

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„Dzieci – Dzieciom” – wolontariat"— Zapis prezentacji:

1 „Dzieci – Dzieciom” – wolontariat

2 Przedszkole Miejskie nr 2 ul
Przedszkole Miejskie nr 2 ul. Starościńska 4b Chełm telefon: e - mail:

3 Dzieci, nauczyciele, rodzice ogólnopolskich jak i lokalnych.
i pracownicy Przedszkola Miejskiego nr 2 w Chełmie czynnie włączają się do wielu akcji charytatywnych, zarówno ogólnopolskich jak i lokalnych. Są to: „Pomóż dzieciom przetrwać zimę” „Góra grosza” „Wielka orkiestra świątecznej pomocy” „Książka dla szpitala” „Twój Dar Serca” „Stara książka w nowym miejscu” – zbiórka książek dla Wilkowa „Pomóż Karolkowi”

4 ”Przedszkolak duży czy mały to kolega doskonały”,
Nauczycielki przedszkola opracowały i wdrożyły do pracy opiekuńczo –wychowawczo -dydaktycznej program profilaktyczno – wychowawczy: ”Przedszkolak duży czy mały to kolega doskonały”, który uwzględnia w/w akcje.

5 „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”
Organizator: Radio Lublin S. A. i TVP S. A. Oddział w Lublinie Przedszkole w akcji uczestniczy od wielu lat Dzieci, rodzice, nauczyciele i pracownicy przedszkola zbierają dary w postaci: żywności, odzieży, zabawek itp. dla potrzebujących dzieci.

6

7 Dzieci pod kierunkiem nauczycieli wystawiają Jasełka dla rodziców z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Dary przynoszone w postaci żywności są zarazem biletem wstępu.

8 Akcję „Pomóż dzieciom przetrwać zimę” propaguje lokalna prasa.

9 Zorganizowano międzyprzedszkolny konkurs recytatorski „Przedszkolak duży czy mały to kolega doskonały”.

10 Jury i uczestnicy w/w konkursu.

11 W jury zasiadła Pani Ewa Dados, pomysłodawca akcji, Kawaler Orderu Uśmiechu obok przedstawicieli: Kuratorium Oświaty Oddz. Zamiejscowy w Chełmie, Urzędu Miasta Chełm i Pani dyrektor przedszkola.

12

13 „Wielka orkiestra świątecznej pomocy” Organizator: Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Powodzenie akcji w placówce odbywa się we współpracy z Automobil Klub w Chełmie

14 „Książka dla szpitala” organizowana w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom:

15 „Góra grosza” organizator: Towarzystwo „Nasz Dom”
Rok rocznie dzieci uczestniczą w akcji zbierając pieniądze na rzecz Domów dla Dzieci i zawodowych rodzin zastępczych.

16

17

18 „Twój Dar Serca” organizator: Lubelskie Hospicjum im
„Twój Dar Serca” organizator: Lubelskie Hospicjum im. Małego Księcia Celem akcji jest cykliczna zbiórka środków finansowych na rzecz powstałego sanatorium, Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie. Dzieci angażując się w to przedsięwzięcie mają możliwość lepszego zrozumienia potrzeb swoich rówieśników, którzy potrzebują pomocy i wsparcia. i

19

20 „Stara książka w nowym miejscu” – zbiórka dla Wilkowa organizator: Biuro Poselskie Posła do Parlamentu Europejskiego Akcję zorganizowano dla dzieci powodzian z Wilkowa.

21 „Pomóż Karolkowi” to akcja lokalna, podczas której społeczność przedszkolna zbierała plastikowe nakrętki na sprzęt rehabilitacyjny.

22 Rezultaty i korzyści: Kształtowanie postawy tolerancji i wsparcia dla potrzebujących Uwrażliwienie dzieci na niesienie pomocy innym Kształtowanie empatii i umiejętności czerpania radości w pomaganiu innym dzieciom Bardzo dobrze układająca się współpraca z rodzicami Promocja placówki w środowisku lokalnym Satysfakcja dzieci i nauczycieli z efektów podjętych działań

23 Rezultaty i korzyści: Kształtowanie postawy tolerancji i wsparcia dla potrzebujących Uwrażliwienie dzieci na niesienie pomocy innym Kształtowanie empatii i umiejętności czerpania radości w pomaganiu innym dzieciom Bardzo dobrze układająca się współpraca z rodzicami Promocja placówki w środowisku lokalnym Satysfakcja dzieci i nauczycieli z efektów podjętych działań


Pobierz ppt "„Dzieci – Dzieciom” – wolontariat"

Podobne prezentacje


Reklamy Google