Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

DZIAŁALNOŚĆ SZKOLNEGO KOŁA POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYŻA

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "DZIAŁALNOŚĆ SZKOLNEGO KOŁA POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYŻA"— Zapis prezentacji:

1 DZIAŁALNOŚĆ SZKOLNEGO KOŁA POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYŻA
Szkoła Podstawowa nr im. płk . Aleksandra Krzyżanowskiego „Wilka” w Busku – Zdroju Opracowanie: Jadwiga Nowak

2 Cel i zadania SK PCK Celem działalności Szkolnego Koła PCK jest aktywizacja środowisk szkolnych w duchu humanitaryzmu i niesienia pomocy potrzebującym. Zadaniami Szkolnego Koła PCK są : Pomoc potrzebującym uczniom. Promowanie idei humanitaryzmu i bezinteresownej pracy na rzecz drugiego człowieka. Działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa poprzez edukację dzieci i młodzieży w zakresie pierwszej pomocy i profilaktyki przedwypadkowej i zdrowotnej. Kształtowanie postaw brania odpowiedzialności za najbliższe otoczenie. Stwarzanie dogodnych warunków do rozwijania umiejętności i samorealizacji dzieci i młodzieży. Przygotowanie młodzieży do dalszej działalności w PCK.

3 WYPRAWKA DLA ŻAKA W październiku 2011r. wolontariusze i nauczyciele naszej szkoły z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w kweście ulicznej zorganizowanej przez Polski Czerwony Krzyż pod hasłem „Wyprawka dla Żaka”.

4 NIESIEMY POMOC Zebrane fundusze Polski Czerwony Krzyż przeznaczył na pomoc potrzebującym uczniom naszej szkoły w zakresie zakupu wyprawki szkolnej i dożywiania.

5 POZNAJEMY DZIAŁALNOŚĆ POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYŻA
20 października 2011r.w naszej szkole odbył się apel poświęcony działalności Polskiego Czerwonego Krzyża Kierownik Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Busku-Zdroju pani Irena Grabowska wręczyła podziękowania dyrektorowi szkoły panu Markowi Madetko, opiekunowi SK PCK, wolontariuszom i nauczycielom za wspieranie humanitarnej działalności oraz przyczynianie się do realizacji zadań na rzecz rozwoju Polskiego Czerwonego Krzyża Spotkanie umiliła część artystyczna zaprezentowana przez wolontariuszy.

6 POMOC NA ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA
W grudniu wolontariusze i nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w akcji charytatywnej Polskiego Czerwonego Krzyża. Zbieraliśmy żywność w marketach w celu przygotowania paczek żywnościowych dla rodzin potrzebujących pomocy. Akcja przebiegała w miłej i życzliwej atmosferze.

7 SPOTKANIE NOWOROCZNE W lutym 2012 r. wolontariusze uczestniczyli w spotkaniu noworocznym zorganizowanym przez pedagoga i samorząd szkolny dla uczniów z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Wręczyli dzieciom paczki ze słodyczami sponsorowane przez PCK.

8 PIERWSZA POMOC W marcu 2012 r. wicedyrektor naszej szkoły pani Bożena Pietrzyk udzieliła wolontariuszom fachowej wiedzy w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej w nagłych wypadkach zagrażających życiu.

9 PIERWSZA POMOC Podczas szkolenia doskonaliliśmy swoje wiadomości i umiejętności poprzez ćwiczenia praktyczne.

10 PROFILAKTYKA ZDROWOTNA
W ramach profilaktyki zdrowotnej odbywały się spotkania z pielęgniarką szkolną i stomatologiem.

11 WIELKANOCNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI
Głównym celem akcji charytatywnych PCK jest niesienie pomocy najbardziej potrzebującym. Cieszymy się, że są ludzie dobrej woli, którzy chętnie dzielą się z innymi. Razem możemy wiele zdziałać.

12 PIKNIK INTEGRACYJNY SK PCK
W czerwcu 2012 r. z okazji Dnia Dziecka odbył się Piknik Integracyjny SK PCK. W pikniku wzięli udział wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Busku – Zdroju, Samorządowego Gimnazjum nr 1 w Busku – Zdroju oraz Zespołu Placówek Oświatowych w Zbludowicach. Uczniowie rozegrali mecz o „Puchar Wolontariatu ”. Kierownik Oddziału Rejonowego w Busku – Zdroju wręczyła puchar zwycięzcom.

13 PIKNIK INTEGRACYJNY SK PCK
Piknik przebiegał w przyjaznej atmosferze. Pogoda dopisała. Miłym akcentem były wesołe rytmy wolontariuszek oraz smaczna kiełbaska z ogniska.

14 PIKNIK INTEGRACYJNY SK PCK
Wolontariusze wykazali się dużą umiejętnością w zakresie udzielania pierwszej pomocy oraz wiedzą w konkursie z zakresu działalności PCK.

15 WYPRAWKA DLA ŻAKA We wrześniu 2012r. odbyła się kolejna akcja charytatywna pod hasłem „Wyprawka dla Żaka”. W listopadzie na apelu szkolnym, sekretarz Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Busku - Zdroju pani Zofia Gryc wręczyła podziękowania dyrektorowi szkoły panu Markowi Madetko, opiekunowi SK PCK, uczniom i nauczycielom za wspieranie humanitarnej działalności oraz przyczynianie się do realizacji zadań na rzecz rozwoju Polskiego Czerwonego Krzyża .

16 RODZIC BLIŻEJ SZKOŁY W listopadzie 2012r.kwestowali z nami rodzice.

17 Podziękowanie „Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” Jan Paweł II Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Busku – Zdroju wraz z opiekunem Szkolnego Koła PCK działającego przy Szkole Podstawowej nr 3 w Busku – Zdroju składa serdeczne podziękowanie dyrekcji szkoły, nauczycielom, wolontariuszom, rodzicom sponsorom, oraz wszystkim ludziom dobrej woli za współpracę, wspieranie humanitarnej działalności oraz przyczynianie się do realizacji zadań na rzecz rozwoju Polskiego Czerwonego Krzyża.

18 Dziękuję za uwagę Opiekun SK PCK Jadwiga Nowak


Pobierz ppt "DZIAŁALNOŚĆ SZKOLNEGO KOŁA POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYŻA"

Podobne prezentacje


Reklamy Google