Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zespół Szkół – SP i Gimnazjum im. Legionów Polskich w Poroninie, ul. Piłsudskiego 34.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zespół Szkół – SP i Gimnazjum im. Legionów Polskich w Poroninie, ul. Piłsudskiego 34."— Zapis prezentacji:

1 Zespół Szkół – SP i Gimnazjum im. Legionów Polskich w Poroninie, ul. Piłsudskiego 34

2 Współpraca z zakopiańskim Domem Pomocy Społecznej zapoczątkowana została w 2008 roku. Uczniowie naszej szkoły systematycznie od 5 lat chętnie uczestniczą w organizowanych wspólnych spotkaniach. Ta współpraca przynosi wiele radości zarówno osobom starszym, jak i młodzieży. Nie jest to tylko współpraca okazjonalna w czasie realizacji projektu, ale stała od pięciu lat obecność w codziennym życiu pensjonariuszy. Doraźną pomocą (bardzo cenną) w celu pozyskania środków finansowych na pracę świetlicy terapii zajęciowej okazała się inicjatywa zorganizowania sprzedaży prac wykonanych wspólnie przez wolontariuszy i pensjonariuszy DPS–u. Nieocenioną pomoc nasi uczniowie nieśli również personelowi w/w ośrodka, kiedy zapraszali starsze osoby na spacer i wspólne czytanie książek, ale również poświęcali dużo czasu na rozmowy. Zgodnie z zamierzeniami została wybrana grupa chętnych do pracy uczniów gimnazjum w ramach wolontariatu przy projekcie Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia. Ustalono plan działania. Grupa została podzielona na mniejsze zespoły, które raz w tygodniu z opiekunem wyjeżdżały do Domu Pomocy Społecznej w Zakopanem. Nasi uczniowie opiekowali się pensjonariuszami podczas spacerów, czytali książki grupom pensjonariuszy oraz brali udział w warsztatach artystycznych (plastycznych i literackich) prowadzonych przez terapeutę w ośrodku. Uczennice gimnazjum wykonały ponadto piękne świąteczne dekoracje korytarzy Domu Pomocy Społecznej.

3 Grupa wolontariuszy uczestniczyła przez miesiąc w warsztatach decupage w świetlicy DPS - u – wspólnie z pensjonariuszami. Zostało wykonanych wiele wspaniałych prac, które zostaną sprzedane podczas festynu w czerwcu

4 Zajęcia z papieroplastyki to lekcja cierpliwości zarówno dla młodzieży jak i ich starszych przyjaciół. Dzięki wytrwałej współpracy powstały piękne bukiety kwiatów i koszyki origami

5 KIERMASZ PODCZAS SZKOLNEGO FESTYNU Sprzedaż wspólnie wykonanych prac plastycznych (dochód został w całości przeznaczony na potrzeby świetlicy terapii zajęciowej DPS–u). Pensjonariusze DPD-u i młodzi wolontariusze sprzedawali swoje prace, oglądali występy uczniów naszej szkoły i zaproszonych, zaprzyjaźnionych zespołów muzycznych.

6 Ogromną radość sprawił naszym wolontariuszom wspólny projekt artystyczny pt. W ogrodzie radości… (wiersze ks. Jana Twardowskiego, Tadeusza Różewicza, Bruno Ferrero i Phila Bosmansa). Wielu pensjonariuszy przyszło na spotkanie z poezją.

7 Niespodziewany występ Jednej z Pań, która zechciała recytować swoje wiersze i wspominała swoje pierwsze dni kiedy przyjechała na Podhale.

8 Pani Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Zakopanem podziękowała wolontariuszom ze szkoły w Poroninie za pięć lat współpracy. Wspomniała, że jesteśmy jedyną szkołą w Powiecie Tatrzańskim, która wytrwale uczy młodzież pracy w wolontariacie i systematycznie odwiedza prowadzoną przez Panią Dyrektor placówkę.

9 Grupa wolontariuszy z Zespołu Szkół im. Legionów Polskich – SP i Gimnazjum w Poroninie dziękuje wszystkim życzliwym instytucjom i osobom prywatnym za pomoc w realizacji projektu. Opiekun projektu: Magdalena Kuchta


Pobierz ppt "Zespół Szkół – SP i Gimnazjum im. Legionów Polskich w Poroninie, ul. Piłsudskiego 34."

Podobne prezentacje


Reklamy Google