Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Autor : Natalia Podsendek

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Autor : Natalia Podsendek"— Zapis prezentacji:

1 Autor : Natalia Podsendek
Rosliny chronione Autor : Natalia Podsendek

2 Aster Solny Występuje na slonych lakach nad Morzem Pólnocnym i Morzem Baltyckim. W Polsce jest ponadto spotykana na rozproszonych stanowiskach na solniskach w pólnocno-zachodniej czesci kraju.

3 Bluszcz pospolity Występuje w lasach całej Polski, gdzie podlega ochronie. Poza naturalnym zasięgiem obejmującym Europę i Azję Mniejszą jest gatunkiem inwazyjnym. Ważną rolę ze względów taksonomicznych pełnią włoski okrywające młode pędy i inne fragmenty rośliny. Składają się one z centralnej kolumienki, ze szczytu której wyrastają jednokomórkowe promienie.

4 Chryzantema Zawadzkiego
Gatunek rośliny górskiej. Roślina w Polsce występująca tylko na jednym, niewielkim obszarze, ale szeroko rozprzestrzeniona na wschód od Uralu. Kwitnie od lipca do września. Siedlisko : Wapienne skały, piargi i kamieniste zbocza, na zasadowych lub obojętnych rędzinach Występuje w populacjach liczących do kilkuset osobników.

5 Jaskier róŻnolistny Gatunek byliny należący do rodziny jaskrowatych. W stanie dzikim występuje w niemal całej Europie Dość pospolity na terenie całej Polski. Roślina wieloletnia, o wielu formach, prawie naga, o wysokośći do 50 cm..

6 JĘZYCZNIK ZWYCZAJNY Roślina rośnie w cienistych, wilgotnych lasach na skałach, zwłaszcza wapiennych, w żlebach. Szczególnie preferuje kamieniste, północne lub północno-wschodnie zbocza. Jego liści wynoszą cm długości i 3,5-6 cm szerokości , Zagrożony jest przez wykopywanie i przesadzanie do ogrodów i na cmentarze

7 CIS POSPOLITY Gatunek wiecznie zielonego iglastego drzewa lub dużego krzewu. Niewysokie drzewo lub krzew o ciemnozielonej koronie i brązowej korze pnia. Roślina dwupienna. Kwitnie w okresie od marca do maja. Nasiona dojrzewają od sierpnia do listopada. Roślina trująca . We wszystkich częściach rośliny, oprócz osnówki, znajdują się duże ilości trujących związków, przede wszystkim toksyny . Objawy zatrucia dotyczą układu krwionośnego i serca

8 Miodokwiat krzyŻowy Gatunek rośliny wieloletniej. Tworzyć może zarówno pędy delikatne o wysokości 8 cm, jak i sięgające 45 cm wysokości, mocne. Rosną w skupieniach po 2-8 osobników. Roślina objęta w Polsce ścisłą ochroną gatunkową

9 Lilia bulwkowata Kwitnie od czerwca do lipca, zapylana jest przez owady. Kwiaty nie pachną, ale zwabiają owady swoim dużym, barwnym kwiatem. Rośnie na brzegach łąk i pastwisk, miedzach śródpolnych, ugorach, przy drogach i na polanach śródleśnych. W Sudetach występuje głównie w murawach bliźniczkowych i ciepłolubnych.

10 Dziękuje za obejrzenie 
KONIEC Dziękuje za obejrzenie 


Pobierz ppt "Autor : Natalia Podsendek"

Podobne prezentacje


Reklamy Google