Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Powiat ziemski w województwie ś l ą skim, odrodzony w 1999 roku, w ramach reformy administracyjnej. Powiat Tarnogórski poło ż ony jest w południowo-zachodniej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Powiat ziemski w województwie ś l ą skim, odrodzony w 1999 roku, w ramach reformy administracyjnej. Powiat Tarnogórski poło ż ony jest w południowo-zachodniej."— Zapis prezentacji:

1

2 Powiat ziemski w województwie ś l ą skim, odrodzony w 1999 roku, w ramach reformy administracyjnej. Powiat Tarnogórski poło ż ony jest w południowo-zachodniej Polsce, w północno- zachodniej cz ęś ci województwa ś l ą skiego i Górno ś l ą skiego Okr ę gu Przemysłowego (GOP).

3 Zabrze Gliwice Piekary Ś l ą skie Bytom

4 Miasta oraz Gminy miejskie: Miasteczko Śląskie Kalety Tarnowskie Góry Radzionków Gminy wiejskie : Krupski Młyn Ożarowice Świerklaniec Tworóg Zbrosławice

5 Powiat poło ż ony na północ od Aglomeracji Ś l ą skiej - Górno ś l ą skiego Zawi ą zku Metropolitalnego. Południowa cz ęść silnie rozwini ę te przemysłowo i technologicznie ( Tarnowskie Góry, Radzionków), tereny północno-zachodnie oraz wschodnie moj ą charakter rolniczo- le ś ny (51,7% powierzchni powiatu to Lasy Lublinieckie).

6 W południowej cz ęś ci powiatu ( okolice Radzionkowa) znajduj ą si ę zło ż a w ę gla kamiennego. Południowa cz ęść powiatu silnie współgra z reszt ą Aglomeracji i jest z ni ą poł ą czona sieci ą wspólnych inwestycji m.in. W Tarnowskich Górach. Powiat pełni rol ę sypialni Aglomeracji Ś l ą skiej i z dnia na dzie ń zmienia swój charakter tak jak w przypadku innych miast i powiatów, które s ą siaduj ą z innymi du ż ymi Aglomeracjami Miejskimi.

7

8

9

10

11

12

13

14

15 KONIEC! Klaudia Kokot. Paulina Kokot. Dziękujemy za uwagę.


Pobierz ppt "Powiat ziemski w województwie ś l ą skim, odrodzony w 1999 roku, w ramach reformy administracyjnej. Powiat Tarnogórski poło ż ony jest w południowo-zachodniej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google