Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Co to jest architektura?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Co to jest architektura?"— Zapis prezentacji:

1 Co to jest architektura?

2 Architektura (gr. αρχιτεκτονική architektonike) – nauka i sztuka projektowania, konstruowania i wykonywania budynków oraz innych budowli przestrzennych. Architektura zajmuje się również organizowaniem przestrzeni używanej przez człowieka.

3 Urbanistyka Ruralistyka Architektura wnętrz Architektura krajobrazu

4 Urbanistyka nauka o planowaniu miast i osiedli oraz ich powstawaniu i historii rozwoju.

5 Nazwa 'urbanistyka' po raz pierwszy została użyta przez hiszpańskiego teoretyka architektury Ildefonsa Cerdę, odnosi się do łacińskiego słowa urbs, określającego miasto Rzym (w odróżnieniu od słowa civitas, które oznacza miasto).

6 Urbanistyka zajmuje się analizą struktur miejskich i na tej podstawie opracowuje koncepcje planistyczne. Zadania urbanistyki obejmują minimalizację konfliktów interesów użytkowników poszczególnych obiektów budowlanych i ochronę środowiska zarówno przyrodniczego jak i kulturowego.

7 Ruralistyka (łac. ruralis - "wiejskość") - pojęcie oznaczające projektowanie i kształtowanie krajobrazu otwartego. Pojęcia tego nie definiuje się wyłącznie jako projektowania krajobrazu wiejskiego, gdyż dotyczy ono także projektowanie przedmieść i otwartych terenów wypoczynkowych. W Polsce aż 80% powierzchni to teren otwarty, tzn. nie objęty typową zabudową miejską, której projektowaniem zajmuje się urbanistyka

8 Architektura wnętrz

9 Architektura krajobrazu
jest dziedziną nauki związaną z kształtowaniem życiowej przestrzeni człowieka za pomocą szaty roślinnej, elementów wodnych i architektonicznych. Uwzględnia rozmaite czynniki, które tworzą charakter otaczającego krajobrazu. Są to uwarunkowania naturalne, takie jak: rzeźba terenu, istniejąca roślinność, gleba, klimat, a także kultura regionu i miejscowe tradycje czy też potrzeby społeczne.

10

11 Projekt mostu-ogrodu w Londynie


Pobierz ppt "Co to jest architektura?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google