Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Atrakcje turystyczne Londynu

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Atrakcje turystyczne Londynu"— Zapis prezentacji:

1 Atrakcje turystyczne Londynu

2 London Eye London Eye (Londyńskie Oko), ukończone w 1999 r., nazywane również Millennium Wheel (Koło Milenijne) – koło obserwacyjne (diabelski młyn) znajdujące się w dzielnicy Lambeth wLondynie , na południowym brzegu Tamizy, między mostami Westminister i Hungerford .

3 Tower of London Tower of London (czasem nazywana Londyńską Tower, oficjalna nazwa ang. Her Majesty 's Royal Palace and Fortress, The Tower of London, czyli Pałac i Twierdza Jej Królewskiej Mości) – budowla obronna i pałacowa monarchówAnglii, chociaż ostatni z władców Anglii, który z niej korzystał to Jakub I ( ). Wzniesiona została w 1078 roku dla Wilhelma zdobywcy.

4 Tower Bridge Tower Bridge ("Most Wieżowy") –most zwodzony w Londynie(mylony niekiedy z sąsiednim Mostem Londyńskim,London bridge) przeprowadzony przez Tamizę w pobliżu Towerof London, od której bierze swą nazwę. Jeden z najbardziej znanych obiektów w Londynie, zbudowany w stylu wiktoriańsim.

5 Big Ben Big Ben – wieża zegarowa w Londynie w Wielkiej Brytani.
Nazwa początkowo odnosiła się do dzwonu ze St. Stephen's Tower (z ang. Wieża św. Szczepana), zwanej również The Clock Tower (ang. "Wieża Zegarowa"), należącej doPałacu Westministerskiego.

6 Muzeum Brytyjskie Muzeum Brytyjskie (ang. British Museum) – jedno z największych na świecie muzeów historii naturalnej.Powstało z inicjatywy sir Hansa Solane’a, lekarza, przyrodnika i kolekcjonera.

7 Pałac Buckingham Pałac Buckingham (ang. Buckingham Palace) - oficjalna rezydencja brytyjskich monarchów.Jest to największy na świecie pałac królewski wciąż pełniący swą pierwotną funkcję oraz jedna z największych pereł późnego baroku. Oficjalna londyńskarezydencja królowej. Na placu przed pałacem od1913 roku stoi pomnik królowej Wiktorii

8 Regent`s Park Regent's Park - jeden spośród królewskich parków w Londynie. Zajmuje 197 hektarów. Znajduje się częściowo w City of Westminister, a częściowo w London Borough ofCamden. Na północy parku znajduje sięlondyńskie zoo.

9 Stadion Chelsea Stamford Bridge – stadion w Londynie, na którym swe mecze rozgrywa angielska drużyna Chelsea F.C.. Może pomieścić 41,841 widzów. Nazwa znaczy dosłownie "most Stamford" i odnosi się do potoku o nazwie Stanford, dzisiaj już nie istniejącego dopływu Tamizy.

10 Park św. Jakuba St. James's Park (park św. Jakuba) jest najstarszym z parków wchodzącym w skład królewskich parków w Londynie. Park ma powierzchnię 23 hektarów

11 Wieżowiec Swiss Re Wieżowiec znajdujący się w City of London, głównej dzielnicy finansowejLondynu, znany również jako 'Swiss Re' lub 'Gherkin'

12 Londyńskie ZOO Zoo w Londynie – jest najstarszym ogrodem zoologicznymna świecie. Zostało otwarte w Londynie 27 kwietnia 1828roku i początkowo planowano jedynie przechowywać w nim okazy do badań naukowych. Ostatecznie otwarte dla publiczności w 1847roku. Obecnie znajduje się tam 755 gatunków zwierząt w ogólnej liczbie 15 tys. sztuk, co stanowi jeden z największych zbiorów w WielkiejjBrytanii.

13 Londyńskie akwarium Sea Life London Aquarium – placówka turystyczno-edukacyjna, londyńska kolekcja gatunków flory i fauny morskiej i słodkowodnej prezentowana w zabytkowym budynkuLondon Country hall, w bezpośrednim sąsiedztwie London Eye– jedna z największych, obok London Eye, Madame Tussaundsi London Dungeon , atrakcji turystycznych Londynu.


Pobierz ppt "Atrakcje turystyczne Londynu"

Podobne prezentacje


Reklamy Google