Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

London Eye Londyńskie Oko.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "London Eye Londyńskie Oko."— Zapis prezentacji:

1 London Eye Londyńskie Oko

2

3 London Eye (Londyńskie Oko), nazywane również Millenium Wheel (Koło Milenijne) to koło obserwacyjne (diabelski młyn) znajdujące się w dzielnicy Lambeth w Londynie, na południowym brzegu Tamizy, między mostami Westminster i Hungerford. Zostało zaprojektowane przez Davida Marksa, Julię Barfield, Malcolma Cooka, Marka Sparrowhawka, Stevena Chiltona i Nica Baileya. Sfinansowania budowy podjęły się brytyjskie linie lotnicze British Airways Corporation.

4

5

6

7 Koło ma wysokość 135 metrów, a jego pełny obrót trwa około 40 minut.
Na kole znajdują się 32 klimatyzowane kapsuły pasażerskie. Niewielka prędkość liniowa tych kabin (ok. 0,9 km/h) pozwala na zabieranie i wysadzenie pasażerów bez zatrzymywania koła.

8

9 Kapsuły ważą 10 ton każda i mają niemal 9 m długości.
Wewnątrz kapsuły znajduje się owalne siedzisko, system nagłośnieniowy, detektory dymu. Trwa tam nieustanna cyrkulacja powietrza. Kapsuły zostały wykonane przez francuską firmę Sigma.

10

11

12 w pozycji równoległej do podłoża.
Wszystkie kapsuły zamontowane są w taki sposób, ze ich podłoga znajduje się w pozycji równoległej do podłoża.

13

14

15

16 Krotki opis budowy:Elementy stalowe dostarczano na plac budowy barkami pływającymi po Tamizie.
Londyńskie oko powstawało na ważących niemal 12 tysięcy ton fundamentach i konstruowano je w pozycji lezącej, wspierając się na pontonach zacumowanych przy brzegu Tamizy. W momencie gdy powstała niemal cała struktura koła, postawiono ją do pozycji pionowej. Jest to największa i najcięższa konstrukcja budowana w taki sposób. Następnie zamontowano dodatkowe wsporniki, silniki obracające kołem i 36 kapsuł. Każda z nich mieści w swoim przeszklonym wnętrzu 25 osób.

17

18

19

20 London Eye przypomina koło rowerowe w skali XXL.
Ma 424 m. obwodu i waży 600 t. W przeciwieństwie do koła rowerowego "szprychy" London Eye stanowią stalowe liny a nie pręty.

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31 Przejażdżka kołem trwa 30 min, co oznacza, że całość porusza się z prędkością ok. 26 cm na sekundę. Koło napędzają silniki elektryczne o mocy około 200 KM. Po 15 min. od rozpoczęcia przejażdżki pasażer znajduje się na szczycie, czyli na wysokości 135m. Stamtąd przy dobrej pogodzie rozpościera się widok w promieniu 25 mil.

32

33

34 In my life- The Beatles oprac. jokoretsina na podst.WEB


Pobierz ppt "London Eye Londyńskie Oko."

Podobne prezentacje


Reklamy Google