Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

My Trip to london Londyn – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii. Położony nad Tamizą,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "My Trip to london Londyn – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii. Położony nad Tamizą,"— Zapis prezentacji:

1 My Trip to london Londyn – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii. Położony nad Tamizą, jest największym miastem Europy po Moskwie i Stambule, a większym od Paryża; jest także największym miastem Unii Europejskiej i jednym z większych miast świata zarówno w skali samego miasta, jak i aglomeracji.

2 Muzeum Historii Naturalnej
Tower bridge Muzeum Historii Naturalnej Tower Bridge – most zwodzony w Londynie. Przeprowadzony przez Tamizę, w pobliżu Tower of London, od której bierze swą nazwę. Jeden z najbardziej znanych obiektów w Londynie, zbudowany w stylu wiktoriańskim. Jest mostem zwodzonym, umożliwiającym przepływanie statków oceanicznych do około 40,5 m wysokości powyżej poziomu wody. Przez pierwsze lata był otwierany nawet 6000 razy rocznie, teraz jedynie 1000 razy na rok. Muzeum Historii Naturalnej w Londynie jest jednym z trzech wielkich muzeów znajdujących się przy Exhibition Road w South Kensington (inne to Science Museum i Muzeum Wiktorii i Alberta; główne wejście do MHN znajduje się od strony Cromwell Road).Prace nad budynkiem rozpoczęto w 1873, a zakończono je w Oficjalne otwarcie odbyło się w 1881.Kolekcja muzeum liczy ponad 70 milionów eksponatów, a całość dzieli się na 5 głównych działów: botanika, entomologia, mineralogia, paleontologia i zoologia.

3 HYDE PARK PałAc Buckingham
Pałac Buckingham - oficjalna rezydencja brytyjskich monarchów. Największy na świecie pałac królewski wciąż pełniący swą pierwotną funkcję. Oficjalna londyńska rezydencja królowej. Na placu przed pałacem od 1913 roku stoi pomnik królowej Wiktorii.Pałac został wybudowany w 1703 jako rezydencja miejska Księcia Buckingham. W roku 1761 król Wielkiej Brytanii Jerzy III wszedł w posiadanie pałacu, który przekształcono w jego rezydencję prywatną. W ciągu kolejnych 75 lat pałac wielokrotnie rozbudowywano, w1837 ogłoszono go oficjalną siedzibą brytyjskich monarchów.Współcześnie Pałac Buckingham, prócz roli londyńskiej siedziby królowej Elżbiety II i rodziny królewskiej, jest również miejscem uroczystości państwowych oraz oficjalnych spotkań głów państw. Miejscem, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej) – jest Speakers' Corner, położony w pobliżu Marble Arch. W 1536 roku Hyde Park nabył w posiadanie Henryk VIII, który pozyskał je od mnichów zopactwa Westminsterskiego. Później park był prywatnym terenem łowieckim Jakuba I. W 1637 roku Karol I zmienił jego naturę i park stał się miejscem publicznym

4 THE GLOBE COVENT GARDEN
Teatr w Londynie działający w latach  , założony przez braci Richarda i Cuthuberta Burbage'ów. Jednym z udziałowców był William Szekspir. Wystawiane były tam premiery jego utworów oraz sztuki Bena Jonsona i J. Webstera. Aktorami byli wyłącznie mężczyźni. Teatr został zbudowany w 1599roku. Spłonął w pożarze w 1613, odbudowano go w 1614 roku. Wskutek interwencji purytanów został zamknięty w 1642 roku, zburzono go dwa lata później. Budowla została zrekonstruowana według projektu firmy Buro Happold i otwarta w 1997 roku.Stary teatr The Globe mieścił trzy tysiące widzów. Miał kształt okręgu i posiadał trzy rzędy miejsc siedzących. Covent Garden to dzielnica w Londynie, na wschodnich obrzeżach dzielnicy West End, między Lane Świętego Marcina oraz Drury Lane Jest to związane z dawnym rynku owoców i warzyw w centrum placu. , teraz popularne miejsce zakupów i turystycznym, i Royal Opera House, który jest również znany jako "Covent Garden". Dzielnica jest podzielona przez głównej ulicy Long Acre, na północ od którego jest przeznaczone na niezależnych sklepów skupionych Yard Neala i Siedmiu Zegarów, natomiast południe zawiera centralny plac z jego artystów ulicznych i większość eleganckich budynków, teatrów i rozrywki obiektów, w tym Theatre Royal, Drury Lane i Londyńskie Muzeum Transportu.Choć głównie pola aż do 16 wieku, obszar został na krótko osiadł kiedy stało się sercem anglosaskiej miasta handlowego Lundenwic.

5 KONIEC WYKONALI: Kamil Różyc Marceli Litwiński Michał Błesznowski
Filip Barański Bartosz Mirkowski Tomasz Kacprzak To tylko część prezentacji. Reszta jest dostępna w bibliotece szkolnej. Pod Kierownictwem Pani Marty Kosobudzkiej


Pobierz ppt "My Trip to london Londyn – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii. Położony nad Tamizą,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google