Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

19 miejsc w Londynie i okolicach, które musisz zobaczyć przed śmiercią

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "19 miejsc w Londynie i okolicach, które musisz zobaczyć przed śmiercią"— Zapis prezentacji:

1 19 miejsc w Londynie i okolicach, które musisz zobaczyć przed śmiercią
19 places in and near London that you must see before you die

2 Big Ben Wieża zegarowa w Londynie w Wielkiej Brytanii.
Nazwa początkowo odnosiła się do dzwonu ze St. Stephen's Tower (z ang. Wieża św. Szczepana), zwanej również The Clock Tower (ang. "Wieża Zegarowa"), należącej do Pałacu Westminsterskiego. Obecnie nazwa Big Ben odnosi się często zarówno do dzwonu, jak i zegara oraz samej wieży.

3 Tower Bridge Most zwodzony w Londynie przeprowadzony przez Tamizę, w pobliżu Tower of London, od której bierze swą nazwę. Jeden z najbardziej znanych obiektów w Londynie, zbudowany w stylu wiktoriańskim. Architekt który zastosował modny wtedy styl neogotycki. Most został ukończony w Jest mostem zwodzonym. Tower Bridge przecina Tamizę na wschodnim końcu Londynu.

4 Tower of London Budowla obronna i pałacowa monarchów Anglii, chociaż ostatni z władców Anglii, który z niej korzystał to Jakub I ( ). Wzniesiona została w 1078 roku dla Wilhelma Zdobywcy. Tower of London było więzieniem, z którego podobno nie było ucieczki, podpływano do niego łódkami i tam prowadzono więźniów do celi. W swej historii budynek był fortecą, więzieniem, pałacem, a nawet służył jako zoo.

5 British Museum Muzeum Brytyjskie – jedno z największych na świecie muzeów historii starożytnej. Jej dziedziniec przykrywa szklany dach. Powstało z inicjatywy sir Hansa Sloane'a, lekarza, przyrodnika i kolekcjonera.

6 London Eye To koło obserwacyjne znajdujące się w dzielnicy Lambeth w Londynie, na południowym brzegu Tamizy, między mostami Westminster i Hungerford. Zostało zaprojektowane przez Davida Marksa, Julię Barfield, Malcolma Cooka, Marka Sparrowhawka, Stevena Chiltona i Nica Baileya. Koło ma wysokość 135 metrów, a jego pełny obrót trwa około 40 minut. Na kole znajdują się 32 klimatyzowane kapsuły pasażerskie.

7 Tate Modern To brytyjskie muzeum narodowe międzynarodowej sztuki nowoczesnej w Londynie. Wspólnie z Tate Britain, Tate Liverpool, Tate St Ives stanowi część Tate (dawna Tate Gallery). Całość kolekcji jest również dostępna online. Muzeum mieści się na południowym brzegu Tamizy w Southwark, w bezpośrednim sąsiedztwie Globe Theatre i Millenium Bridge.

8 Globe Theatre Teatr w Londynie działający w latach , założony przez braci Burbage'ów. Jednym z udziałowców był William Szekspir. Wystawiane były tam premiery jego utworów oraz sztuki B. Jonsona i J. Webstera. Aktorami byli wyłącznie mężczyźni. Teatr został zbudowany w 1599 roku. Spłonął w pożarze w 1613, odbudowano go w 1614 r., został zamknięty w 1642 r., zburzono go dwa lata później. Ponownie otwarty w 1997 roku

9 Greenwich Jeden spośród królewskich parków w Londynie, pierwszy, który został ogrodzony (w 1433). Zajmuje 74 hektary. W 1427 ziemie te stały się własnością H. Lancastera, księcia Gloucester. Humphrey ogrodził park, zbudował nad rzeką pałacyk Bella Court, a na wzgórzu zamek . Ten pierwszy przekształcono później w Pałac Placentia, a następnie w Queen's House i Greenwich Hospital.

10 Kew Gardens Rozległy kompleks ogrodów i szklarni pomiędzy Richmond i Kew w Richmond upon Thames, w południowo-zachodnim Londynie. Jest to także organizacja zarządzająca tym kompleksem terenów zieleni wraz z ogrodami. Wakehurst Place w Kew Gardens to liczne pracownie naukowe, biblioteka, jedno z największych herbariów na świecie. W 2003 Kew Gardens zostały wpisane na Listę światowego dziedzictwa UNESCO.

11 Hampton Court Palace Pałac w miejscowości East Molesey, na południowo-zachodnim krańcu Londynu (ok. 20 km od centrum), od 1528 roku własność królów Anglii. W pałacu zaprojektowanym przez Wrena podziwiać można wyjątkowe wnętrza w stylu Tudorów, labirynt z wysokiego żywopłotu oraz rozległe ogrody i błonia

12 Katedra w Canterbury Katedra w Canterbury w Wielkiej Brytanii jest wpisana do księgi Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jest jedną z dwóch (obok Pałacu Lambeth) formalnych siedzib arcybiskupa Canterbury, duchowej głowy Kościoła Anglii i całej Wspólnoty anglikańskiej. Pierwszym biskupem katedry był św. Augustyn z Canterbury, który wcześniej był opatem benedyktyńskiego klasztoru św. Andrzeja na Monte Celio w Rzymie.

13 Royal Pavillion Była rezydencja królewska w Brighton, obecnie przekształcona w muzeum. Przywołująca jednoznaczne skojarzenia z Indiami bryła budynku wyraźnie wyróżnia się na tle architektury centrum Brighton. Wnętrza urządzono mieszając elementy indyjskie, chińskie i pochodzące ze świata islamu. W czasie I wojny światowej mieścił się tam szpital dla rannych żołnierzy z Indii i Karaibów.

14 New Forest Park narodowy położony w południowej Anglii, na terenie hrabstw Hampshire i Wiltshire. Park postał 1 marca 2005, zaś głównym celem jego istnienia jest ochrona ostatnich dzikich wrzosowisk i starodrzewów w tej gęsto obecnie zaludnionej części Wielkiej Brytanii. Powierzchnia wynosi 571 km2. Najważniejsze gatunki większych zwierząt to daniel, sarna, jeleń szlachetny, sika oraz mundżak.

15 Durdle Door Naturalny łuk wapienny typu klifowego na Wybrzeżu Jurajskim w Anglii. Jest własnością prywatną rodziny Weldów. Jest najczęściej fotografowanym obiektem Wybrzeża Jurajskiego i jest motywem często powtarzającym się na pocztówkach z południowej Anglii. Obiekt jest udostępniony dla publiczności. Znajduje się on na szlaku South West Coast Path.

16 Stonehenge Jedna z najsłynniejszych europejskich budowli megalitycznych, pochodząca z epoki neolitu oraz brązu. Najprawdopodobniej związany był z kultem księżyca i słońca. Księżyc mógł symbolizować tutaj kobietę, słońce – mężczyznę. Składa się z wałów ziemnych otaczających duży zespół stojących kamieni. Obiekt od 1986 jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

17 Pałac Buckingham Jest oficjalną rezydencją brytyjskich monarchów i jednocześnie największym na świecie pałacem królewskim wciąż pełniącym swą pierwotną funkcję. Oficjalna londyńska rezydencja królowej. Pałac został wybudowany w 1703 jako rezydencja miejska Księcia Buckingham. W roku 1761 król Wielkiej Brytanii Jerzy III wszedł w posiadanie pałacu, który przekształcono w jego prywatną rezydencję.

18 Trafalgar Square Plac w centralnym Londynie położony w dawnym miejscu stajni królewskich, upamiętniający zwycięstwo brytyjskiej Royal Navy w bitwie morskiej pod Trafalgarem w Jego budowę zaczęto w 1829 roku a w 1843 ustawiono na środku 55–metrową Kolumnę Nelsona. Plac zdobią także pomniki króla Jerzego IV, gen. Haveloka i gen. Napiera oraz fontanny Sir Lutyensa.

19 Piccadilly Circus Plac i skrzyżowanie głównych ulic w samym sercu teatralnej i rozrywkowej dzielnicy West End w Londynie, niedaleko Soho. Powstało w 1819 po skrzyżowaniu ulic z Regent Street. Wcześniejszą nazwą była Portugal Street na cześć księżniczki Katarzyny Braganzy z Portugalii, poślubionej przez króla Karola II.

20 Madame Tussauds Muzeum figur woskowych znanych ludzi z rozmaitych dziedzin życia, założone w 1835 r. przez Marie Tussaud ( ) w Londynie. W Muzeum Madame Tussauds prezentowane są naturalnej wielkości figury gwiazd filmu, muzyki czy sławnych osobistości (np. Mel Gibson, Britney Spears, Michael Jackson, Elvis Presley,). Jedyni Polacy, których postacie znajdują się w tym muzeum, to Lech Wałęsa oraz Jan Paweł II.

21 DZIĘKUJĘ ZA OBEJRZENIE PREZENTACJI 
Opracowała: Emilia Tymińska, klasa VI C Opiekun: mgr Magdalena Tuchowska Źródło: Internet Rok szkolny 2011/2012


Pobierz ppt "19 miejsc w Londynie i okolicach, które musisz zobaczyć przed śmiercią"

Podobne prezentacje


Reklamy Google