Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kto jest przyjacielem lasu Aleksandra Koczut Kim s ą przyjaciele lasu? Przyjaciele lasu to przede wszystkim osoby, dbaj ą ce o jego czysto ść i chroni.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kto jest przyjacielem lasu Aleksandra Koczut Kim s ą przyjaciele lasu? Przyjaciele lasu to przede wszystkim osoby, dbaj ą ce o jego czysto ść i chroni."— Zapis prezentacji:

1

2 Kto jest przyjacielem lasu Aleksandra Koczut

3 Kim s ą przyjaciele lasu? Przyjaciele lasu to przede wszystkim osoby, dbaj ą ce o jego czysto ść i chroni ą ce ro ś liny i zwierz ę ta. Przyjaciółmi lasu nie s ą osoby organizuj ą ce gło ś ne wycieczki (kempingi) oraz niszcz ą ce ro ś liny Kto to jest? Czy to s ą przyjaciele lasu? Raczej nie. Mimo, ż e chodz ą po wyznaczonych szlakach płosz ą zwierz ę ta, krzycz ą c i biegaj ą c.

4 Czego nie robi ć ? Kiedy jesteś w lesie nie krzycz. Nie płosz i nie głaskaj zwierząt. Nie goń ich. Nie zrywaj i nie niszcz roślin. Mogą być pod ochroną.

5 Jak ludzie niszcz ą las? Ludzie niszcz ą lasy poprzez: 1.Tworzenie ognisk 2.Budowanie domków letniskowych i innych o ś rodków 3.Wycinanie ich 4.Wyrzucanie do nich ś mieci

6 Jak chroni ć las? Prawdziwi przyjaciele zawsze przyjd ą ci z pomoc ą ! Przyjaciele lasu pomagaj ą mu poprzez: Oczyszczanie go ze ś mieci Nauk ę o chronionych gatunkach (dzi ę ki temu b ę d ą mogli chroni ć zagro ż one zwierz ę ta i ro ś liny) Sadzenie nowych drzew (s ą masowo wycinane)

7 Galeria przyjació ł lasu:

8 Jak zachowywa ć si ę w lesie? W lesie zachowujmy si ę cicho. Mo ż emy obserwowa ć zwierz ę ta np. przez lornetk ę, nie ze zbyt bliska. Chod ź my tylko po wyznaczonych szlakach. Mo ż emy zaopatrzy ć si ę w prowiant, ale nie zostawia ć ś mieci w lesie, bra ć je do plecaka.

9 Prezentacj ę wykonała Aleksandra Koczut z VI klasy Szkoły Podstawowej im. Bojowników o Wolno ść w Niwnicy, pod kierunkiem pani Beaty Koczut – nauczyciela przyrody.


Pobierz ppt "Kto jest przyjacielem lasu Aleksandra Koczut Kim s ą przyjaciele lasu? Przyjaciele lasu to przede wszystkim osoby, dbaj ą ce o jego czysto ść i chroni."

Podobne prezentacje


Reklamy Google