Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kto jest przyjacielem lasu?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kto jest przyjacielem lasu?"— Zapis prezentacji:

1 Kto jest przyjacielem lasu?
„Las ci daje ramiona człowieku zagubiony, jak tonącego ratownik z czarnej wyciąga toni.” Kto jest przyjacielem lasu?

2 Przyjacielem lasu jesteśmy my uczniowie, którzy na co dzień uczymy się o lesie i szanujemy go
Wchodząc do tego magicznego miejsca jakim jest las , powinniśmy uszanować jego naturalne piękno i wszystko to co w nim żyje. Niestety ludzie zapominają o zasadach i łamią wszelkie prawa przyrody. Przebywając w lesie musimy pamiętać ,że to my jesteśmy gośćmi i powinniśmy zachować to miejsce takim jakie zastaliśmy. Nie wolno nam wyrzucać śmieci , wyrywać krzewów , drzewek czy płoszyć żyjące w nim zwierzęta. Las jest świętym miejscem, które ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie. Dlatego jeśli postanowiliśmy w nim spędzić wolny czas to powinniśmy wiedzieć jak postępować żeby to urokliwe środowisko nie ucierpiało.

3 Zostańmy przyjaciółmi lasu i dostosujmy się do kilku prostych zasad dzięki, którym pozostaniemy w odwiecznej harmonii człowieka z naturą. Zasady opracowali uczniowie kl. II wraz z wychowawczynią.

4 Przyjacielem lasu jest ktoś kto:
1.Pomaga zwierzętom i chroni je. Nasi uczniowie dokarmiają ptaki i pomogli wiewiórce która wypadła z gniazda

5 2.Nie wyrzuca śmieci do lasu
Uczniowie kl. VI podczas sprzątania lasu i źródełek rzeki Wyżnica

6 3.Nie zrywa roślin chronionych
4.Nie poluje na zwierzęta Zbierając makulaturę od kilku lat na pewno uratowaliśmy niejedno drzewo!!!

7 5.Nie pali ognisk w lesie 6.Dba o zagrożone gatunki
Szmaciak którego spotkaliśmy na rajdzie w lesie

8 panem MARKIEM KOWALIKIEM. Jedno z pytań brzmiało:
Niewątpliwie przyjacielem lasu jest leśniczy. Do jego zadań należy całokształt spraw związanych z prowadzeniem gospodarki leśnej, za którą ponosi pełną odpowiedzialność. A spraw tych jest niemało. Leśnicy wybierają ten zawód z potrzeby serca i z chęci obcowania z przyrodą, z ciszą... Uczennice kl. VI przeprowadziły także wywiad z leśniczym pochodzącym z naszej miejscowości panem MARKIEM KOWALIKIEM. Jedno z pytań brzmiało: W jaki jeszcze sposób my dzieci – uczniowie możemy pomóc w ochronie i ratowaniu lasów? Wasza pomoc jest nieoceniona dlatego : - pomagajcie nam leśnikom sprzątać las - zbierajcie makulaturę bo 1 tona to 17 niewyciętych drzew - segregujcie śmieci w waszych domach by je nie spalać w waszych piecach - na wycieczkę do lasu z waszymi rodzicami wybierzcie się rowerem zamiast samochodem - pamiętajcie o właściwym zachowaniu w lesie - zapraszam was także was do wiosennych odnowień lasu tzn. nasadzeń Sadzimy drzewa

9 Uczniowie kl. III mieli za zadanie zaprojektować odznakę dla leśnika
Uczniowie kl. III mieli za zadanie zaprojektować odznakę dla leśnika. Powstały naprawdę ciekawe prace, które wyeksponowaliśmy na tablicy na korytarzu szkolnym. Projekty nie są ze złota, srebra ani nawet z brązu. Są z czystego serca i wdzięczności dla ich pracy  W tym samym czasie powstały bardzo ciekawe i ładne prace plastyczne o ochronie lasu.

10 DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ !!! Opracowała: Justyna Romańska kl. VI
Przyjaciółmi lasu są także zwierzęta: Mrówki oczyszczające ziemię nazywane sanitariuszami lasu Dzięcioły zjadające szkodniki Ptaki rozsiewające nasiona Dziki mieszające ściółkę DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ !!! Opracowała: Justyna Romańska kl. VI Szkoła Podstawowa im Marii Konopnickiej w Słodkowie Trzecim


Pobierz ppt "Kto jest przyjacielem lasu?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google