Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Przyjacielem lasu jest:

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Przyjacielem lasu jest:"— Zapis prezentacji:

1 Przyjacielem lasu jest:
Kto jest przyjacielem lasu? Przyjacielem lasu jest: Kacper Dziatczak Klasa Va

2 osoby dokarmiające zwierzęta leśne
Według mnie przyjaciółmi lasu są: osoby dokarmiające zwierzęta leśne W zimowej pierzynie las bieleje cały. Martwią się zwierzęta: jak zimę przetrwamy? Niech wszyscy usłyszą, o pomoc wołamy! Zimą pożywienia bardzo mało mamy.

3 osoby dbające o czystość w lesie
Gdy ktoś bezmyślnie papierek rzuci, Musisz takiemu uwagę zwrócić. Nie można przecież bezkarnie śmiecić, To wiedzą nawet przedszkolne dzieci.

4 osoby, które często odwiedzają las, a zarazem zachowują się w nim odpowiednio
Nie wolno łamać gałęzi drzew, Bo piękny płynie z nich ptasi śpiew. Śpiewają kosy pohukują sowy, chodź gdzie ci wolno, a las będzie jak nowy.

5 leśniczy Leśniczy często chodzi po lesie. Zawsze zwierzętom swą pomoc niesie. Zna każdą ścieżkę krzewy i drzewa, rozpozna ptaka, który zaśpiewa.

6 Przyjaciółmi lasu są także:
strażacy Wyjechało dziś na drogę małe auto terenowe. Do wezwania strażak jedzie, z drogi łosie, na bok jeże. Ogień wnet ugasić trzeba, aby ocalały drzewa. Gdy strażacy się zebrali prędko ogień pokonali. Lecz pamiętać zawsze trzeba nie pal ognia obok drzewa.

7 w lasach porządku strzec będzie.
policjanci Policja choć stoi na straży prawa i patrole swoje wysyła wszędzie to nawet w lasach porządku strzec będzie.

8 nauczyciele i uczniowie
Gdy się wsłuchasz w leśną ciszę, Tysiąc głosów można słyszeć: śpiewa wilga, komar bzyka, świerszczykowa gra muzyka. Kto z naturą w zgodzie będzie, pomoc od niej znajdzie wszędzie. Lecz gdy się zachowasz źle ona niezadobrze potraktuje cię.

9 Każdy z nas może zostać przyjacielem lasu, trzeba tylko:
PAMIĘTAJ !!! Każdy z nas może zostać przyjacielem lasu, trzeba tylko: Nie deptać po zieleni, chodzić tylko po wyznaczonych ścieżkach. Nie wyrzucać śmieci w lesie. Zachowywać się cicho. Słuchać szumu drzew i śpiewu ptaków. Nie płoszyć zwierząt. Nie zrywać kwiatów. Nie biegać po lesie, lecz chodzić powoli. Dokarmiać zwierzęta zimą.

10 Dziękuję !


Pobierz ppt "Przyjacielem lasu jest:"

Podobne prezentacje


Reklamy Google