Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Nadleśnictwo Góra Śląska Idea powstania ś cie ż ki Żadna z aktywności leśników nie ma takiego poparcia zrozumienia w społeczeństwie, jak edukacja i w.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Nadleśnictwo Góra Śląska Idea powstania ś cie ż ki Żadna z aktywności leśników nie ma takiego poparcia zrozumienia w społeczeństwie, jak edukacja i w."— Zapis prezentacji:

1

2 Nadleśnictwo Góra Śląska

3 Idea powstania ś cie ż ki Żadna z aktywności leśników nie ma takiego poparcia zrozumienia w społeczeństwie, jak edukacja i w żadnej innej aktywności nie udaje się uzyskać tak wymiernych efektów społecznych środowiskowych, jak w edukacji. To właśnie z myślą o edukacji w połowie roku 2006 powstał projekt wytyczenia nowej ścieżki edukacyjno- turystycznej. Ścieżka została zaprojektowana głównie z myślą o dzieciach i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjum, ale już dziś wiadomo, że cieszy się olbrzymią popularnością wśród dorosłych mieszkańców okolic Czerniny.

4 Po ł o ż enie ś cie ż ki

5 Trasa ś cie ż ki Trasa ścieżki wiedzie od szkoły w Czerninie poprzez drzewostany leśnictwa Sułków aż do miejscowości Strumyk. Długość szlaku to około 7,3 km.

6 Zaj ę cia dydaktyczne na ś cie ż ce Uczniowie szkoły zarówno klas gimnazjalnych jak i podstawowych, jeśli tylko warunki atmosferyczne pozwalają korzystają z zajęć dydaktycznych na tej ścieżce prowadzonych przez nauczycieli przyrody, biologii, ekologii i geografii, a także uczniowie nauczania zintegrowanego. Zajęcia odbywają się według scenariuszy opracowanych specjalnie do tej ścieżki przez nauczycieli we współpracy z pracownikami nadleśnictwa.

7

8

9

10 Inne rodzaje zaj ęć odbywaj ą ce si ę na ś cie ż ce We współpracy z Nadleśnictwem na ścieżce odbywają się też inne zajęcia takie jak sadzenie drzew i krzewów, biwaki, akcje sprzątania lasu i zimą dokarmiania zwierząt.

11 Sadzenie drzew pod opiek ą le ś ników

12

13

14 Biwaki

15 Widok z Pomostu jesieni ą

16 W ogniskach pomagaj ą rodzice

17 Autor: Anna Salamon Uniwersytet Wrocławski Studia Podyplomowe Biologia


Pobierz ppt "Nadleśnictwo Góra Śląska Idea powstania ś cie ż ki Żadna z aktywności leśników nie ma takiego poparcia zrozumienia w społeczeństwie, jak edukacja i w."

Podobne prezentacje


Reklamy Google