Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dofinansowanie studiów

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dofinansowanie studiów"— Zapis prezentacji:

1 Dofinansowanie studiów
Pokrycie kosztów nauki Witamy na sesji informacyjnej “Dofinansowanie Studiów” przedstawioną przez Illinois Student Assistance Commission.

2 “Zrobienie szkołę wyższą dostępną i po przystępnych cenach dla studentów Illinois.”
- Misja Illinois Student Assistance Commission (ISAC) jest agenją stanową w Illinois zarządzająca funduszami w postaci stypendiów, zapomóg, oraz programów przedpłaconego czesnego. Dziśaj, tak jak w r , Illinois Student Assistance Commission (ISAC) jest zaangażowana udostępieniem szkoły wyższej i po przystępnych cenach dla wszystkich uczniów w Illinois. ISAC jest niedochodową agęcją stanu Illinois która administruje stypendia, granty i programy przedpłacanego czesnego.

3 Wartość Wykształcenia
Stopień bezrobocia, Osoby 25+ lat, Grudzień 2010 Srednia narodowa 9.4% Prawie każda praca lub kariera którą możesz wybrać wymaga wykształcenia wyższego niż liceum. Badania także pokazują że prace które wymagają wyższych poziomów nauki rosną szybciej i prowadzą do niższego poziomu bezrobocia. Mniej niż dyplom z high school Absolwent high school College zaczęty, bez dyplomu Dyplom z college dwu letni Associate Dyplom z college cztero letni lub wyżej Notatka: Dane są średnimi dla osób mając 25 lat i powyżej. Źródło: Bureau of Labor Statistics, Current Population Survey (Grudzień 2010)

4 Wartość Wykształcenia
Srodkowy tygodniowy zarobek, Osoby 25+ lat, Grudzień 2010 Srednia narodowa $788 Podobnie, każdy wyższy stopien edukacji, który zdobędziesz podwyższy średnią twoich zarobków. Studeci którzy dostaną dyplom bachelor’s zarabiają zancznie więcej niż studenci którzy nie skończą high school. Mniej niż dyplom z high school Absolwent high school Trochę college lub dyplom dwu letni Dyplom z college cztero letni Bachelor Wykszkałcenie wyższe Notatka: Dane są średnimi dla osób mając 25 lat i powyżej. Źródło: Bureau of Labor Statistics, Current Population Survey (Grudzień 2010)

5 Plan udania się na studia
Ile kosztują studia? Czy jest mnie stać? Co to jest dofinansowanie? Co to jest FAFSA? Gdzie i jak wypełnic aplikaję? Kto mi pomoże? Istnieje wiele rzeczy do przemyślenia i wiele pytań, które trzeba zadać. Teraz, gdy masz zamiar iść na studia, ty i twoja rodzina możecie mieć takie pytania jak: Ile to będzie kosztować? Czy jest mnie stać? i Gdzie mogę szukać pomocy? Aby pomóc Ci w znalezieniu odpowiedzi na te pytania, trzeba najpierw nauczyć się podstaw. Zadaj pytania…

6 Jak Opłacić Studia Programy dofinansowania
Programy 529 Oszczędniościowe i Predpłaconego Czesnego Pomoc pracodawcy Spłaty ratalne czesnego Przy podejmowaniu decyzji, gdzie iść na studia, pieniądze nie powinny być pierwszą rzeczą o której myślisz. Tak studia są kosztowne, ale są rozne sposoby spłacania. Programy Dofinansowania: Pomoc finansowa na studia odnosi się do specyficznych pożyczonych, przekazanych lub zarobionych, pieniądzy, które można znaleźć przez różne źródła, w tym łącznie stanowe, federalne, instytucjonalne i prywatne źródła dofinansowania. Zwiększ swoje szanse otrzymania pomocy finansowej przez dowiedzenie sie o opcjach, ostrożne planowanie i wypełnienie aplikacji wcześnie. Programy 529 Oszczędniościowe i Przedpłaconego Czesnego: Programy 592 są programami finansowania uczelni sponsorowane przez rząd stanowy zaprojektowane, aby pomóc rodzinom oszczędzić na przyszłe koszty szkoły wyższej. W Illinios, dowiedz się o Bright Start® 529 plan oszczędniościowy na uczelnię i College Illinois!sm 529 plan przedpłaconego czesnego. Plany Zwrotu Czesnego Pracodawcy: Jeśli pracujesz kiedy studiujesz w szkole wyższej, zapytaj się o plan zwrotu czesnego. Tego rodzaju plany pozwalają pracodawcom zapłacic za część lub całość twojego czesnego. Takie plany są oferowane przez niektóre firmy i przepisy są różne. Sprawdź potencjalnych pracodawców aby dowiedzieć się o ich unikalnych planach. Niektóre plany zapłacą za czesne i opłaty z góry a inne mogą zwrócić pracownikom za koszty po jakimś okresie czasu. W pewnych przypadkach świadczenie może nawet być przekazane dla dzieci i osób na utrzymaniu pracownika. Plany Płatności Czesnego: Plany płatności czesnego dostarczają Ci możliwość rozłożenia kosztów studiów. Plany różnią się w każdej szkole. Niektóre plany pozwalają Ci płacic kilka rat przez kilka miesięcy. Programy te mogą pomoc uniknąć oprocentowania i opłat finansowych, które są dołączone z pożyczkami i pieniądze pożyczone. Poznaj twoje obcje…

7 Co to jest dofinansowanie?
Dofinansowanie pomoga zrobic cenę koledium przystępną Dofinansowanie to pieniądze porzyczone, dostane, lub zarobione od różnych źródeł aby ponoc zapłacić za szkołe. Cel jest aby pokryć rożnice między kosztem szkoły i ile rodzina jest w stanie zapłacić za szkołę. Dofinansowanie sprawia że szkoła wyższa jest po przystępnych cenach. Pomoc finansowa odnosi się do specyficznych pożyczonych, przekazanych lub zarobionych pieniądzy, które można uzyskać przez różne źródła, aby zapłacic za studia. Celem jest aby nadrobić różnicę między tym, co Twoja rodzina może zapłącic i kosztem uczelni. Jak myślisz że cię nie stac na szkolę, popatrz jeszcze raz. Jest dużo możliwości dofinansowania.

8 Rodzaje Dofinansowania
Istnieje wiele rodzaji dofinansowania. Pomoc Niezwracalna Granty / Zapomogi Stypendia Program Pracy Pożyczki Pomoc Samodzielna Istnieją dwa podstawowe rodzaje pomocy finansowej: pomoc niezwracalna (darmowa) i samodzielna (zwarcalna). Pomoc niezwracalna jest zwykle przyznawana w formie grantów i stypendiów naukowych. Jest to pomoc, która generalnie nie musi być zwrócona. Granty przyznawane są zwykle na podstawie potrzeb finansowych rodziny lub ograniczoną możliwość pokrycia kosztów studiów. Stypendia mogą być przyznawane jako nagroda za zalety takie jak osiągnięcia w nauce, zdolności sportowe, talent artystyczny, pochodzenie, lub inne cechy które Ty możesz posiadać. Pomoc samodzielna wymaga, aby przyjąłeś trochę więcej odpowiedzialności i zawiera możliwości pracy i pożyczek. Program Pracy pomaga studentom pokryć koszty edukacji, takie jak książki, materiały i wydatki osobiste. Jest to program federalny, który daje uczniom pracę na pół etatu w celu pomogania w pokryciu potrzeb finansowych i daje doświadczenia zawodowe uczniom. Wszystkie fundusze przewidziane trzeba sobie zarobic. Pożyczki studenckie są pomocą finansową, które muszą zostać spłacone. Większość pożyczek, które przyznawane są na podstawie potrzeb finansowych są nisko oprocentowane pożyczki sponsorowe przez rząd federalny. Istnieją inne pożyczki studenckie, które nie są sponsorowane przez rząd federalny i zazwyczaj mają wyższe opłaty i/lub stopy procentowe. Niektóre fundusze dofinansowania zależą od potrzeby finansowej, ocen szkolnych itd.

9 Źródła dofinansowania
Dofinansowanie jest możliwe od różnych źródeł. rząd federalny rząd stanowy Szkoły Źródła prywatne Dofinansowanie pochodzi z różnych źródeł. Rząd Federalny - Federalne programy pomocy finansowej są administrowane przez Ministerstwo Edukacji (US Department of Education). Rząd Stanowy - W stanie Illinois, stanowe i niektóre federale programy dofinansowania są administrowane przez Illinois Student Assistance Commission (ISAC). Szkoły Wyższe i Universytety - College, uniwersytety i inne instytucje szkolnictwa wyższego również zaoferują pomoc finansową dla uczniów. Biuro dofinansowania szkoły jest najlepszym miejscem, aby dowiedzieć się o instytucjonalnych opcjach dofinansowania. Źródeła Prywatne - Wiele agencji, stowarzyszeń, korporacji, obywatelskich, religijnych i dobroczynnych grup przyznają stypendia dla studentów. Aby uzyskać dostęp do tych środków prywatnych, różne wymagania kwalifikacyjne, kwoty nagrody, aplikacje oraz terminy są stosowane. Sprawdź te źródła wcześnie i ostrożnie.

10 Źródła dofinansowania Najważniejsze źródła dofinansowania
Illinois Student Assistance Commission Agencja w stanie Illinois zarządająca funduszami stanowymi i federalnymi w postaci stypendiów, zapomóg oraz programami przedpłaconego czesnego. U.S. Department of Education’s Office of Federal Student Aid Agencja federalna udostępniająca fundusze na szkoły wyższe w postaci zapomóg, stypendiów i pożyczek studenckich. Mimo że dofinansowanie jest oferowane przez wiele źródeł, dwoma głównymi żródłami są agencje stanowe i federalne. Illinois Student Assistance Commission (ISAC) to stanowa agecja dofinansowania w Illinois. Została stworzona w r przez Illinois General Assembly w celu zrobienia szkołę wyższą dostępną i po przystępnych cenach dla rodzin. Aby dowiedzieć się o programów i usług ISAC, odwiedź collegeillinois.org ®  lub zadzwoń na US Department of Education (ED) to agencja federalna która dostarcza dofinansowanie na studia wyższe. ED jest największym źródłem pomocy finansowej dla studentów w państwie. Można znaleść dużo przydatnych informacji na ich stornie internetowej

11 Trzy Duże Granty Maksymalne ilości na rok szkolny 2011-12
Do $4,720* Up to $5,550 Do $4,000 State of Illinois Monetary Award Program (MAP) Federal Pell Grant Federal Supplemental Education Opportunity Grant (FSEOG) Darmowa Aplikacja na Federalne Dofinansowanie (FAFSA) jest wymagana aby ustalić czy uczń kwalifikuje się na federalne i stanowe zapomogi, pożyczki studenckie i inne rodzaje pomocy, które są zarządzane przez college lub universytet. Wypełniając FAFSA studenci mogą kwalifikować się na niektóre lub wszystkie z następujących zapomóg: Pell, FSEOG, i MAP. Suma = $14,270 * Na podstawie funduszy w czasie publikacji. Ogłoszone ilości nagród mogą się powiększyć lub pomiejszyć przez rok akademicki.

12 Illinois Student Assistance Commission
Grany i Stypendia Program Rodzaj ilość Monetary Award Program MAP Grant; potrzeb finansowy, Przyznane fundusze do $4,720 Silas Purnell IL Incentive for Access IIA do $1,000 (Brak funduszów) IL Veteran Grant IVG Grant; Należność Maksymalnie 12 kredytów na termin, do sumy 120 kredytów IL National Guard Grant ING Maksymalnie 12 kredytów na termin, do sumy120 kredytów Grants for Dependents of Police, Fire & Correctional Officers Grant, Przyznane fundusze Do 8 semestrów lub 12 ćwiartek Bonus Incentive Grant (BIG) Program BIG $40 do $440 IL State Scholars Program ISSP Certifikat Osiągnięcia, Stypendium, Przyznane fundusze $1,000 (Brak funduszów) Merit Recognition Scholarship MRS Stypendium Akademiczny, Przyznane fundusze ISAC zarządza programami dofinansowania dla mieszkańców Illinois. Dowiedz się o nich, aby zdecydować które są najlepsze dla ciebie. Monetary Award Program to jeden z największych programów stanowych w kraju. Zapewnia pomoc dla studentów z potrzebami finansowymi i może być używane na czesne i opłaty obowiązkowe dla studentów „undergradute” w zatwierdzonych szkołach dających dyplom w Illinois. FAFSA musi być złożona aby się kwalifikować. Uczniowie mogą kwalifikować się aż do 135 MAP Zapłaconych Godzin Kredytowych, z krórych nie więcej niż 75 MAP Zapłaconych Godzin Kredytowych mogą być używane w czasie w którym uczeń jest na pierwszym lub drugim poziomie rocznym. Przyznane fundusze. Silas Purnell Illinois Incentive for Access Program zapewnia pomoc uczniom, którzy mają ograniczoną możliwość zapłacenia za szkołe. Kwalifikójący sie applicant z 0 (zero) EFC, może dostać jedną zapomoge jak są dostateczne przyznane fundusze. Odbiorcy muszą być zapisani w szkole przynajmniej na pół etatu i w pierwszym roku szkoły. IVG Program to należności przyznane dla kwalifikójących się aplikantów, niezależnie od funduszy. Płaci kwalifikójący się, czesne i opłaty obowiązkowe w publicznych dwu letnich szkołach wyższych w Ilinois. Kwalifikujący się weterani mogą dostać zapomogę na poziomie undergraduta lub graduate (profesionalnym) ,na równowartośc czterech lat studiów w pełnym wymiarze godzin, do 120 jednostek (godzin) kredytowych. ING Program jest to należność przyznana dla kwalifikójących się aplikantów niezależnie od funduszy. Płaci czesne i kwalifikójąceopłaty w publicznych dwu letnich szkołach wyższych w Ilinois, na poziomie undergraduta lub graduate (profesionalnym). Odbiorcy mogą zużyć do 120 jednostek (godzin) kredytowych. Nie ma wymogów na wzięcie ilości godzin kredytowych i można używać na klasy nie liczące się na dyplom. Program można użyc na pozomie undergraduate lub gratuage (profecionalym). Zapomogi dla Zależnych na Oficera Policji, Straży, i Więzienia (Grants for Dependent of Police, Fire and Correctional Officers) – Jeśli oficer więzienny zatrudniony przez Illinois Department of Corrections w pozycji strażnika lub oficer policji lub straży zginie lub zostanie zraniony i niepełnosprawny (co najmniej 90%) w trakcie wypełnienia obowiązków, małżonek/ka i dzieci mogą otrzymać zapomogi pokryjące czesne i opłaty obowiązkowe. Może być używane na równowartość 8 semestrów lub 12 kwartałów na poziomie undergraduate lub gratuage (abiturient). BIG Program oferuje zachęty finansowe, aby zachęcić do korzystania wypłaty z dajrzałych College Savings Bonds na szkoły w Illinois. Illinois State Scholars Program oferuje certifikat osiągnięc dla studentów, którzy są w najwyższych 10% z wszystkich studentów kończących high school. Obecnie nie ma stypendium związane z tym programem. Podobnie, Merit Recognition Scholarship także nie ma funduszy. IFTC Program zachęca naukowo utalentowanych studentów do kariery nauczyciela w stanie Illinois. Odbiorcy mogą mieć do 4 semestrów lub 6 kwartałów pokryte. Wybór kandydatów na otrzymanie stypendium zależy od stopnia GPA, sumy EFC, etnicznej mniejszości. Kandydaci mogą otrzymać dodatkową sumę, jeśli uczęszczają do programu w wysoko zapotrzebowanym przedmiocie i zgadzają się pracować w szkole trudnej do obstawienia. MTI Scholarship Program zachęca naukowo utalentowanych studentów etnicznej mniejszości do kariery nauczyciela, w niedochodowych skołach w stanie Illinois. Oferuje $5,000 na rok szkolny na maksymalnie 8 semestrów lub 12 kwartałów. Odbiorcy muszą podpisać umowę obiecując, że zaczną pracowac w ciągu jednego roku, po ukończeniu studiów i uczyć po roku, za każdy rok otrzymania stypendium. Jeżeli obowiązek nauczania nie jest spełniony, stypendium zmienia się na pożyczkę 5% z ratą procentową. Illinois SETTW zwalnia odbiorców z płacenia czesnego i opłat obowiązkowych , aż do czterech lat w jednym z 12 publichnych cztero-letnich uczelni w Illinois. Zachęca obecnych nauczycieli (bez certyfikatu w dziedzinie Pedagogi Specialnej) i naukowo utalentowanych uczni do kariery naucyciela w dziedzinie Pedagogi Specjalnej w szkole publichnej, prywatnej, lub parafielnej podstawowj lub średniej w Illinois. Programy dla Nauczycieli Program Type of Aid ilość IL Future Teacher Corps Program IFTC Stypendium, Przyznane fundusze do $5,000 lub $10,000 Minority Teachers of Illinois Scholarship MTI do $5,000 IL Special Ed. Teacher Tuition Waiver SETTW Zwolnienie z Czesnego do 4 lat

13 U. S. Department of Education
Federalne Programy Program Akronim Rodzaj ilość Federal Pell Grant Grant; potrzeb finansowy do $5,550 Iraq and Afghanistan Service Grant Grant Federal TEACH Grant Program TEACH do $4,000 na rok; suma nie może być wyższa nisz $16,000. Amerykański Department Edukacji jest największym źródłem dofinansowania w państwie. Pell Grant jest dostępny dla uczni undergraduate i jest największą zapomogą zarządzaną na pozomie federalnym. Może być stosowana na każdy koszt edukacji, takie jak czesne, opłaty, akademik, i koszty utrzymania. Ilość nagrody zależy od funduszy zatwierdzonych przez rząd federalny i są obliczone przez szkołe. Iraq and Afghanistan Service Grant jest destępny dla uczniów, których rodzic lub opiekun był w wojsku i zmarł w trakcie pełnienia służby w Iraku lub Afganistanie po 11 września 2001 r. FSEOG daje pierwszeństwo dla studentów z największymi potrzebami finansowymi (w kolejności najmniejszego EFC) i odbiorców Pell Grant. Ilość nagrody zależy od potrzeby finansowej ucznia i funduszy w szkole. Uczelnie decydują którzy studenci kwalifikują się i studenci dowiadują się o ilości przez list dofinansowania. Teacher Education Assistance for College and Higher Education (TEACH) zapomoga nagradza stodentów undergraduate, absolwentów, i studentów profecionalnych ,którzy studiują lub będą studiować, aby zostać nauczycielami szkoły podstawowej lub średniej. Odbiorcy muszą podpisać Umowę na Służbę aby uczyć w wyznaczonych miejscach potrzebujących nauczycieli na 4 lata (w ciągu 8 lat od zakończenia studiów). Szkolne Programy są zarządzane bezpośrednio przez biuro dofinansowania w każdej szkole uczesniczącej w programie. Nie wszystkie szkoły uczestniczą we wszystkich trzech programach, więc sprawdź biuro dofinansowania, aby dowiedzieć się w których programach szkoła uczesniczy. Ilość nagrody uczeń może otrzymać od każdego z tych programów, zależy od potrzeb finansowych, na kwotę innej pomocy otrzymanej i od dostępności funduszy w danej szkole. W przeciewieństwie do programu federalnego Pell Grant, który zapewnia fundusze dla każdego kwalifikującego się studenta, szkolne programy przeznaczają określoną ilość funduszy, na każdą szkołę uczestniczącą, która zażądza tymi funduszami każdego roku. Kiedy fundusze dla programu się wyczerpią, więcej nagród nie może być wydanych na ten program na rok. Każda szkoła ma swoje terminy na szkolne programy. Aby się ubiegać o federalne i stanowe programy dofinansowania, FAFSA musi być wypełniona. Szkolne Programy Program Akronim Rodzaj ilość Federal Supplemental Education Opportunity Grant FSEOG Grant Wyjątkowy Potrzeb $100-$4,000 Federal Work-Study (Federalny Program Pracy) FWS Praca na podstawie potrzeb finansowych Nie ma minimalnej lub maksymalnej kwoty; co najmiej minimalny zarobek federalny Perkins Loans Porzyczka; potrzeb finansowy up to $5,500 na studia licencjatowe i do $8,000 na studia na studia wyższe

14 Federalny Program Pracy
Program dla studentów z potrzebą finansową aby dostali pracę w szkole lub poza szkołą Wypełniona FAFSA jest wymagana To jest program szkolny; fundusze są ograniczone i dostępne tylko w instytucji uczestniczących Może być data terminu Uczeń zarabia przynajmniej federalne minimum Uczeń musi zarobić te pieniądze Federalny Program Pracy jest programem na podstawie potrzeb finansowych, która pozwala kwalifikującym się studentom pracować na pół etatu w szkole lup poza szkołą. Praca z programu federalnego różni się od innych miejsc pracy z dwóch powodów: (1) godziny pracy są zamienne, aby zapewnić uczniowi wystarczająco dużo czasu na studia.; oraz (2) gdy uczniowie wypełniają aplikacje na dofinansowanie w roku następnym, pieniądze zarobione przez ten program nie są używane aby obliczyć potrzeby finansowe. Aby się kwalifikować na Federaly Program Pracy musisz podać swoje zainteresowanie na FAFSA. Fundusze na ten program są organiczone więc ważne jest, aby wypełnić FAFSA jak najwcześniej.

15 Pożyczki Weź pod uwagę… Poznaj prawa i obowiązki. Odpłata i Źródło
Termin Ulgowy Źródło pożyczki Subsydiowana czy Niesubsydiowana Oprocentowanie Zapoznaj się dokładnie z podstawą pożyczek i sprawdź twoje opcje na pożyczki starannie. Co to jest pożyczka? Pożyczka jest rodzajem pomocy „samodzielnej”, która pozwala studentom pożyczyć pieniądze od rządu, banków i innych instytucji kredytowych. Natomiast, pożyczki muszą być zwrócone z doliczonym oprocentowaniem (odsetkami). Zawsze pożyczaj konservatywnie, akceptując tylko  tyle pieniędzy ile potrzebujesz. Przecież, pożyczki mogą być dużą pomocą, im więcej pieniędzy pożyczysz tym więcej pieniędzy musisz spłacić, z oprocentowaniem. Jak są pożyczki przyznane? Pożyczki mogą być przyznawane na podstawie potrzeby finansowej (subsydiowane pożyczki) lub nie na zapotrzebowaniu finansowym (niesubsydiowane pożyczki).  Pożyczki są przyznane po przyznaniu grantów, stypendiów, i programu pracy. Rodzaje pożyczek ... Jak zaczniesz sprawdzać opcje na pożyczki, pamiętaj zę istnieją pożyczki studenckie, dla rodziców, pożyczki prywatne/alternatywne i pożyczki konsolidacji. Zapoznaj się z twoimi opcjami a także prawami i obowiązkamii kredytobiorcy. Podstawy które powinieneś wiedzieć... Żeby zapewnić odpowiednie zarządzanie długiem studenckim, poznaj (1)źródło pożyczki, (2)czy to jest subsydiowane albo niesubsydiowane, (3)jaka jest stawka procentowa, (4)wybór spłaty, i (5)terminy ulgowe. Poznaj prawa i obowiązki.

16 U. S. Department of Education
Pożyczki Federalne, Rodzaj Rata Amount Termin Ulgowy Perkins Subsidized 5% Ustalona $5,500 na rok 9 Miesięcy Stafford* ( ) 3.4% $3,500 pierwszy rok 6 Unsubsidized 6.8% $2,000 pierwszy rok dla uczni zależnych, $6,000 pierwszy rok dla niezalżnych PLUS Graduate PLUS Credit-based 7.9% Zależy na pozostały potrzeb finansowy. W ciągu 60 dni po wypłaceniu Pożych odpowiedzialnie! Ty i twoi rodzice mogą pożyczyć od wielu od wielu programów, aby pomóc z kosztami edukacji. Te fundusze trzeba spłacic zwykle z oprocentowaniem.   Pożyczka Perkins jest subsydiowaną pożyczką. Rząd federalny płaci oprocentowanie podczas gdy uczeń uczęszcza w szkoły co najmniej na pół etat, i do 9 miesięcy po tym jak opuści szkolę. Rata procentowa jest tylko 5% i ma 10- roczny okres spłaty. Uczelnia spełnia funkcje pożyczkodawcy używając ograniczone fundusze przekazane przez rząd federalny. Federalny Program Porzyczki Stafford pozwala studentom pożyczać pieniądze z niskim procentem na wydatki edukacyjne. Dwa dostępne typy pożyczek to: subsydiowana i niesubsydiowana. Federalne Pożyczki PLUS pozwolają rodzicą pożyczyć w imieniu studentuów „undergraduate” pod ich utrzymaniu i ”graduate” lub fachowych studentom pożyczyć we własnym imieniu. Należy pamiętać, że federalne pożyczki studenckie mają najniższe raty oprocentowania i najwięcej opcji. *Notatka: Pożyczki Stafford (subsydiowane i niesubsydiowane) dla uczniów Graduate maja ustaloną ratę 6.8% do końca roku szkolnego.

17 Subsydiowana czy Niesubsydiowana
Module #: Title Subsydiowana czy Niesubsydiowana Aby zrozumieć różnicę między nimi, pomyśl o tym: Kiedy zaczyna się oprocentowanie? Rodzaj Potrzeb finansowy Oprocentowanie Subsidized Stafford Loan Porzyczka na podstawie potrzeby finansowej Rząd federalny płaci oprocentowanie jak student jest w szkole co najmniej na pół etatu, podczas terminu ulgowego, i w czasie perzdłużenia porzyczki Unsubsidized Stafford Loan Nie na podstawie potrzeby finansowej Student jest zawsze odpowiedzialny za płacenie oprocentowanie Aby zrozumieć różnicę między porzyczkami subsydiowanymi i nie subsydiowanymi, pomyśl o tym: Kiedy zacznie się oprocentowanie? Kwalifikacja na Subsydiowane Federalne Porzyczki Stafford zależy od potrzeb finansowych. Rząd federalny płaci oprocentowanie w imieniu ucznia, gdy jest on zarejestrowany przynajmniej na pół etatu (niepełnym wymiarze godzin), podczas terminu ulgowego, i podczas uprawnionego okresu opóźnienia pożyczki. Niesubsydiowana Stafford nie jest przyznawana na zapotrzebowaniu finansowym, ale uczeń jest odpowiedzialny za płacenie oprocentowanie. Student może płacić oprocentowanie podczas gdy jest w szkole, jeśli nie, to oprocentowanie rośnie i zostanie dodane do głównego bilansu i musi być spłacone kiedy uczeń przestanie uczęszczać przynajmniej na pół etatu (niepełnym wymiarze godzin).

18 Free Application for Federal Student Aid (FAFSA)
Jak Złożyć Aplikację Aby dostać dofinansowanie, student musi wypełnić wszystkie documenty wymagane przez skołę Free Application for Federal Student Aid (FAFSA) Formy Skolne Inne Jak trzeba Pierwszy krok studentów ubiegających się o dofinansowanie federalne i stanowe to wypełnienie federalnego formularzu FAFSA. Ta aplikacja, która jest dostępna do wypełnienia na internecia (preferowana metoda) lub w formie papierowej używa informacje podane o dochodach, majątku, i innych warunkach (czynnikach) finansowych do obliczenia przewidywanego wkładu finansowego rodziny na koszty uczelni. Twoja możliwość na kwalifikowanie się na dofinansowanie zależy od sytuacji finansowej Twojej i twojej rodziny i na wypełnienie aplikacji na czas. W niektórych przypadkach szkoły mogą używać dodatkowe formularze. Formularz najczęsiej używany w tym procesie (zwylke przez prywatne uczelnie) to CSS/Financail Aid POFILE, który jest administrowany przez College Scholarship Services (CSS) oddziałem organizacji College Board. Pamiętaj aby sprawdzić z każdą uczelnią, aby dowiedzieć się jakie kroki trzeba wziąść aby być pewnym że kompletna aplikacja była złożona. Notka: Rozmawiaj z każką szkołą aby się upewnić że aplikaja jest skończona.

19 Free Application for Federal Student Aid
Co to jest FAFSA? FAFSA jest pierwszym krokiem w procesie dofinansowania. FAFSA służy do ubiegania się o stanowe i federalne programy dofinansowania. Ponadto, niektóre szkoły używają FAFSA na udzielenie pomocy instytucjonalnej. Aplikacja jest dostępna bezpłatnie. Trzy sposoby wypełnienia FAFSA Aplikacja FAFSA może być wypełniona elektronicznie na stronie internetowej lub jako papierowy dokument. Informacje podane w aplikacji FAFSA używane są do ustalenia Twoją kwalifikacje na dofinansowanie i obliczenia przewidywanego wkładu finansowego rodziny na koszty uczelni. Jeśli wypełnisz FAFSA na internecie możesz wybrać aż dziesięciu uczelni. To znaczy, że możesz wyznaczyć do dziesięciu skół do których informacja będzie wysłana. Tylko cztery skoły mogą być wyznaczane na papirowej FAFSA. Papierowa FAFSA FAFSA prez internet .pdf FAFSA FED-AID

20 Kiedy Wypełnić Aplikacje na 2012-2013 Rok Szkolny
Ważne daty FAFSA Styczeń 1 (Pierwszy dzień aby wypełnić FAFSA) College Terminy zależą od szkół (Sprawdź z każdą szkołą) MAP Grant Jak Najwczesniej po 1 Stycznia, Nagrody do momentu, gdy fundusze są wyczerpane.* Federal Pell Grant Czerwiec 30, 2013 (na koniec roku szkolnym) Polepsz swoje szanse aby zakwalifikować się na dofinansowanie przez wypełnienie aplikacji wcześnie i dotrzymywaniem terminów. Te terminy są dla zapomogi Monetary Award Program (MAP) i Federalnej Zapomogi Pell. Pamiętaj że terminy szkół też są bardzo ważne i często przypadają wcześniej. W ubiegłym roku fundusze na MAP Grant były wyczerpane w marcu, więc wypełnij FAFSA jak najwcześniej. * Notka: W Illinois granty i fundusze są przyznaczane przez Illinois General Assembly i gubernatora.

21 Wypełnienie FAFSA Jakie informacje są potrzebne?
Numer Social Security. Bądź pewny że jest prawidłowy! Rekordy zarobków, takich jak zarobki z pracy i biznesu, wsparcia na dziecko wypłacone i otrzymane i inne nieopodatkowane zarobki. Jak je masz, sprawdź formy W-2 z pracy lub formy podatkowe IRS 1040, 1040A, lub 1040EZ. Infomacje o aktywach, takie jak konta bankowe, akcje w firmach, lokaty, plany 529 i inne plany oszczędności na szkołe, nieruchomości inwestycyjne, biznes i rolnictwo. Numer prawa jazdy, jak student ma. Numer zielonej karty, jak student nie jest obywatelem U.S.A. Poświęć trochę czasu aby wydrukować FAFSA on the Web Worksheet ze storny Znajdź dokumenty potrzebne, aby wypefnić formę używając daną listę . Następnie przejdź, przez aplikacje razem zaznaczając informacje których twój uczeń nie wie. To wspaniała praktyka nawet jeśli jest kilka lat do skoły wyższej! Kiedy przyjdzie czas aby wypełmnić FAFSA, idź na stronę collegeillinois.org/students/before-college/outreach-activities-calendar.html aby znaleź pomoc w pobliżu domu lub szkoły. Wszystkie swsje wymienione są otrwarte dla publiczności bez opłaty. Notka: Informacje rodziców są potrzebne, chyba że student ma przynajmniej 24 lata lub spełnia kryteria kwalifikując się jako niezależny studnet jak opisane w FAFSA. Sprawdź stronę internetową Trzeba wypełnić informacje finansowe studenta i rodziców (jak student jest zależny) i żony/męża (jak student jest żonaty/zamężna). Używaj informacje podatków z roku przed rokiem szkolnym na którym wypełniasz aplikacje: na przykład jeśli wypełniasz FAFSA na rok , to potrzebujesz informacje podatków z roku 2011.

22 Osobisty Numer Identyfikacyjny (PIN)
PIN, z innymi danymi, daje dostęp przez internet do informacji na Federalnym Systemie Dofinanasowania Służy jako podpis elektroniczny i zapewnia dostęp do akt osobistych Idź do Opcja 1: Wybierz 4 liczbowy PIN Opcja 2: Strona internetowa wybierze PIN PIN jest warunkowy do tego czasu kiedy informacje są potwierdzone z Social Security Administration (1-3 dni) PIN nie traci ważność na koniec roku Rodzice i uczniowie potrzebują PIN aby wypełnić FAFSA na internecia. PIN Checklist Social Security Numer Nazwisko Imię Środknowy inicjał Data urodzenia Adres Adres (opcionalne) Aby wypełnić FAFSA na internecie, potrzebny jest podpis elektroniczny przez osobisty numer identyfikujący zwany Personal Identification Number(PIN) który można dostac na stronie Uczeń i rodzic muszą mieć swój własny indywidualny PIN.

23 Jak rozkładają się koszty szkoły?
Czesne i opłaty dodatkowe Akademik Koszty przejazdów Książki i pomoce naukowe Pracownicy w biurze dofinansowania w szkołach do których składasz aplikacje ustanowią Ogólny Koszt Szkoły (Cost of Attendance - COA), który jest obliczeniem zwykłych kosztów ponoszonych przez uczni na studiach. Zwykłe cześci COA to łącznie czeszne, oplaty, akademik, książki i pomoce naukowe, i przejazd. Twoje COA będzie się różnić między szkołami. W części dlatego bo istnieją różne typy szkół, ich oferta programów i twoje preferowane warunki mieszkaniowe. Dodatkowe koszty utrzymania + Ogólny koszt szkoły (COA)

24 Expected Family Contribution
EFC Expected Family Contribution Przeanalizowanie potrzeby finansowej ucznia z informacji danych na FAFSA, decyduje o Przewidywanym Wkładzie Finansowym Rodziny, czyli Expected Family Contribution (EFC). Co? Dlaczego? Gdzie? Używając porównawczej miary ile rodzina może spodziewać się dołożyć na rok, na koszt edukacji Decyduje o nadających się uczniach na pomoc federalną i stanową Po wypełnieniu FAFSA, EFC jest pokazany w Student Aid Report (SAR) Żeby wyliczyć potrzebę finansową, Ministerstwo Edukacji używa prawa ustalone przez Congress nazwane Federal Methodology (federalna metodologia). Te zasady używają informacje z formy FAFSA żeby ustalić ile ty i twoi rodzice mogą finansować twoje nauczanie, to nazywa się Expected Family Contribution (EFC). Ustalenie możliwości finansowej rodziny będzie takie same bez względu na uczelnię. 

25 - = Potrzeb Finansowy Ile dofinansowanis może student otrzymać? (COA)
Ogólny koszt szkoły (COA) Przewidywany Wkład Rodziny (EFC) Potrzeby Finansowe - = COA – EFC = Potrzeby Finansowe W każdej szkole, biuro dofinansowania obliczy twoje potrzeby finansowe, poprzez odjęcie EFC od COA. EFC będzie taki sam na każdej uczlni, ale COA będzie się różnił w każdej szkole. Pamiętaj: COA (zależy od szkoły) EFC (stałe) Financial Need (zależy od szkoły) W wielu przypadkach szkoła nie może pokryć 100% twojej potrzeby finansowej. Różnica między ogólnym kosztem szkoły a ilością dofinansowania oferowana przez szkołę jest brak funduszy który Twoja rodzina będzie musiała pokryć z własnej kieszeni. Potrzeby Finansowe – Dofinansowanie = Brak Funduszy (Twój koszt z kieszeni)

26 A B C Trzy Przykłady - = - = - = Potrzeby Finansowe College $10,000
COA (Ogólny koszt za szkołę) EFC (Przewidywany wkład finansowy rodziny) Potrzeby Finansowe College A $10,000 $3,000 $7,000 - = College B $20,000 $3,000 $17,000 - = Przykłady na ekranie pokazują, jak potrzeby finansowe są obliczone i jak różni się w każdej szkole z zmianą (zależając na) COA. Twój EFC będzie taki sam w każdej szkole ale COA będzie inny. Skutkiem tego jest, że twoje potrzeby finansowe nie będą takie same w każdej uczelni. College C $35,000 $3,000 $32,000 - =

27 Pakiety i Listy Dofinansowania
Po wypełnieniu FAFSA, wybrane przez ucznia szkoły wyślą pakiety/listy z ofertami każdej możliwej pomocy dofinansowania. Cel: Pokryć potrzeb finansowy studenta. Jaki jest ogulny koszt za szkołę (COA)? Jaki jest Expected Family Contribution? Na jakie dofinansowanie się uczeń kwalifikuje? Jakie rodzaje dofinansowania są wliczone? Czy potrzeba finansowa była pokrtya? Jaki jest wkład finansowy ucznia? Niedługo po skończeniu aplikacje na dofinansowanie administratorzy w każdej szkołe do której wysłałeś informacje „zapakują” wszystkie możliwe opcje i wyślą ofertę dofinansowania dla Twojego przemyślenia. Ponieważ każda szkoła ma swoje zasady na dofinansowanie, typy pomocy finansowej, oferowane będą się różnić w każdej szkole. Oferta dofinansowania może obejmować kombinacje programu pomocy z różnych źródeł takach jak zapomogi, stypendia, programy pracy, i pożyczki studenckie. Podczas przeglądania listy dofinansowania musisz wziąć pod uwagę ogólny koszt skoły, EFC, kwalifikacje na programy pomocy, rodzaje programów dofinansowania oferowanych, i twój przewidziany koszt z kieszeni.

28 Inne Rzeczy do Zaposnania
Wypełnij aplikacje jak najwcześniej Informacja przekazywana na FAFSA jest poufna i jest stosowana tylko do uzyskania pomocy finansowej Applikant i rodzice mogą zostać wezwani do przedłożenia dokumentacji do biura pomocy finansowej dla celów weryfikacji, czyli potwierdzenia. Dodatkowe wnioski lub formy mogą być wymagane Pamiętaj o terminie aplikacji! Przechowywaj kopię wszystkich materiałów Złóż FAFSA co roku  Jak uzupełniasz części procesu dofinansowania, należy pamiętać następujące porady: Wypełnij aplikaje jak najwcześniej Informacja przekazywana na FAFSA jest poufna i jest stosowana tylko do określenia pomocy finansowej Applikant i rodzice mogą zostać wezwani do przedłożenia dokumentacji do biura pomocy finansowej dla celów weryfikacji Dodatkowe wnioski lub formy mogą być wymagane Pamiętaj o terminie aplikacji! Przechowuj kopię wszystkich materiałów Złóż FAFSA co roku

29 Jak Uniknąć Oszustwa Kogo zawiadomić o oszustwach
Uważaj na stypendia które chcą opłatę za usługi, itd Choć większość usług na stypendia są legalne, niektóre mogą być fałszywne i wymagać dużo pieniędzy za mało informacji. Kogo zawiadomić o oszustwach Better Business Bureau High School Counselor Biuro Dofinansowania Znajomych Federal Trade Commission Nie daj się oszukać na drodze do zapłaceniem za szkołę. Jak zaczniesz szukać stypendiów prawdopodobnie dowiesz się, że większość usług są legalne i mogą oferować cenną informacje. Jednak niektóre mogą być fałszywe i wymagać dużo pieniędzy za mało informacji. W rzecywistości, niektóre strony na znalezienie stypendów pobierają dane studenta aby reklamować do studenta albo sprzedają te informacje innym firmom. Zawsze przeczytaj polisę o prywatności strony internetowej przed podaniem adresów lub inne informacje. Aby znaleś renomowane usługi wyszukania stypendia, idź na stronę collegezone.com

30 Proces Dofinansowania
Wypełnij FAFSA Przepatrz i popraw Student Aid Report Wypełnij proces wefifikacji (jak wybrany) Przepatrz Pakiet Dofinansowania Daj odpowiedz do szkoły Wypełnij wszystkie pozostałe procesy Odnowiaj FAFSA każdego roku Nie daj się przytłoczyć ceną naklejki szkoły, może nie być cena taka wysoka jak wygląda. Oto kilka rzecy aby pamiętać... Nigdy nie jest za wcześnie, aby zacząć planowac na przyszłość Pierwszy krok w procesia dofinansowania jest FAFSA Przeczytaj i popraw Student Aid Report jak trzeba – sprawdź z biurem dofinansowania pierwsze. Przepatrz Pakiety Dofinansowania Daj odpowiedż na oferty szkół pzed wyznaczone terminy Powiedz szkołom o prywatne stypendia Odnowiaj FAFSA każdego roku

31 Zaufane Strony Internetowe
Używaj te strony aby dostać aktualne i najnowsze informacje o dofinansowaniu. CollegeIllinois.org FederalStudentAid.ed.gov FAFSA.gov PIN.ed.gov nces.ed.gov/CollegeNavigator ISAC jest zaangażowana udostępieniem szkoły wyższej i po przystępnych cenach dla wszystkich uczniów w Illinois. Skorzystaj z informacji i interaktywnych narzędzi które są destepne – za darmo – przez stronę internetową collegeillinois.org.

32 Znajdź Odpowiedzi na Twoje Pytania
Illinois Student Assistance Commission ISAC (4722) CollegeIllinois.org U.S. Department of Education 800-4-FED-AID ( ) FederalStudentAid.ed.gov Jesteśmy tu aby pomóc. Jeśli masz dodatkowe pytania możesz zadzwonić do Illinois Student Assistance Commission na numer (800) 899-ISAC (4722) lub do U.S. Department of Education na numer (800)-4-FED-AID ( ).


Pobierz ppt "Dofinansowanie studiów"

Podobne prezentacje


Reklamy Google