Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dzieciństwo i kariera  Macaulay Carson Culkin (ur. 26 sierpnia 1980r. W Nowym Jorku) –amerykański aktor i muzyk. W latach 90. Macaulay Culkin bez wątpienia.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dzieciństwo i kariera  Macaulay Carson Culkin (ur. 26 sierpnia 1980r. W Nowym Jorku) –amerykański aktor i muzyk. W latach 90. Macaulay Culkin bez wątpienia."— Zapis prezentacji:

1

2 Dzieciństwo i kariera  Macaulay Carson Culkin (ur. 26 sierpnia 1980r. W Nowym Jorku) –amerykański aktor i muzyk. W latach 90. Macaulay Culkin bez wątpienia był najpopularniejszym dziecięcym aktorem na świecie. Wszystko dzięki głównej roli w bijących rekordy popularności przygodach zaradnego Kevina McCallistera. 10 listopada wypada szczególna rocznica: "Kevin sam w domu", film, bez którego Polacy nie wyobrażają sobie Bożego Narodzenia, świętuje 25 rocznicę premiery!

3  Międzynarodową sławę przyniosła mu rola Kevina McCallistera w filmach „Kevin sam w domu ”oraz „Kevin sam w Nowym Jorku”.

4  Karierę aktorską rozpoczął w wieku czterech lat od występów w widowisku Bach Babies w Filcharmoni Norweskiej. W 1985 roku zadebiutował w telewizyjnym filmie The Midnight Hour, a w 1988 roku zagrał epizod w serialu The Equalizer. Pojawił się też w wielu telewizyjnych reklamach. Po występie w Pogrzebie wikinga (1988) i Do zobaczenia rano (1989) jako jeden z nielicznych dziecięcych aktorów otrzymał wiele pochwalnych recenzji od krytyków z The New Yorkera i The New York. Status wschodzącej, małoletniej gwiazdy potwierdził w 1989 roku, gdy zagrał u boku Jhana Candy’ego w komedii Wujaszek Buck. Film okazał się sukcesem, ale międzynarodową sławę przyniosła mu dopiero rola Kevina McCallistera w przebojowej komedii familijnej Kevin sam w domu (1990). Otrzymał za nią kilka nagród oraz nominację do Złotego globu.

5  Dwa lata później została nakręcona równie kasowa kontynuacja. W międzyczasie Culkin pojawił się w telewizyjnym programie Saturday Night Live oraz zagrał w filmie Moja dziewczyna (1991), za co otrzymał dwie nominacje do nagrody MTV. Sukcesy tych produkcji przyczyniły się nie tylko do wzrostu popularności aktora, ale też jego gaży. O ile za występ w pierwszej części Kevina samego w domu otrzymał sto tysięcy dolarów, o tyle za film Moja dziewczyna, jako pierwsza dziecięca gwiazda dostał milion dolarów. Za drugą część Kevina samego w Nowym Jorku już cztery i pół miliona, a za Potyczki z tatą i Richie milionera po osiem milionów dolarów, co uczyniło go najlepiej zarabiającym nastoletnim aktorem. Jednak pomimo początkowych sukcesów jego kolejne filmy nie zdobyły uznania krytyków i odnosiły raczej umiarkowany sukces. W 1995 roku postanowił wycofać się z aktorstwa, na co prawdopodobnie wpłynęło „wypalenie zawodowe” i rozstanie rodziców, którzy rozpoczęli sądową batalię o opiekę nad dziećmi i majątek nastoletniego aktora. Ostatecznie prawo do opieki otrzymała matka.Saturday Night LiveMoja dziewczynaPotyczki z tatąRichie milionera

6  Macaulay Culkin dzięki roli w "Kevinie..." zyskał uznanie nie tylko widzów, ale również branży (nominowany był do Złotego Globu, choć przegrał ostatecznie z Gérardem Depardieu). Następnie zagrał kilka pamiętnych ról w filmach familijnych (Thomas w "Mojej dziewczynie", Henry w "Synalku", główny bohater w "Richie Milionerze") i... słuch o nim zaginął.

7 WIELKI UPADEK  Jak się okazało, Macaulay Culkin nie poradził sobie ze sławą. Nieudane małżeństwo zakończone rozwodem i problemy z uzależnieniem dały złe znaki.Macaulay Culkin

8  O pamiętnym filmowym Kevinie znów rozpisywały się gazety, jednak w zupełnie innym kontekście. Tym bardziej że w latach 1994-2003 nie wystąpił w żadnym filmie. Kulminacja niekorzystnych artykułów nastąpiła w listopadzie 2014 roku, kiedy internet obiegła informacja, że... Macaulay Culkin nie żyje. Aktor miał zostać znaleziony martwy w swoim apartamencie w Nowym Jorku, co okazało się nieprawdą.

9 POWRÓT  Dziś Culkin ciągle występuje ze swoim zespołem - The Pizza Underground. Na premierę czeka nowy film z udziałem aktora - "Adam Green's Aladdin" Adama Greena, gdzie Culkin wystąpił u boku Zoë Kravitz i Natashy Lyonne. Mamy nadzieję, że okaże się sporym sukcesem i powrotem filmowego Kevina na szczyt!


Pobierz ppt "Dzieciństwo i kariera  Macaulay Carson Culkin (ur. 26 sierpnia 1980r. W Nowym Jorku) –amerykański aktor i muzyk. W latach 90. Macaulay Culkin bez wątpienia."

Podobne prezentacje


Reklamy Google