Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Franciszek Pieczka - Honorowy

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Franciszek Pieczka - Honorowy"— Zapis prezentacji:

1 Franciszek Pieczka - Honorowy
Obywatel Gminy Godów

2 Urodzony 18 stycznia 1928 roku w Głodowie.
Absolwent PWST w Warszawie (1954). Polski aktor filmowy i teatralny. Debiutował w teatrze w Jeleniej Górze. Był już świętym Piotrem i świętym Rochem. Ale też bywał karczmarzem, węglarzem, dziadem wędrownym, a nawet samym Panem Bogiem w Polskich filmach. Natomiast w niemieckich obsadzano go jako mordercę.

3 WYBITNY AKTOR ODNOSIŁ I ODNOSI SUKCESY W SERIALACH…

4 „CZTEREJ PANCERNI I PIES”
Jednak dla wielu milionów Polaków to przede wszystkim Gustlik, z serialu „Czterej pancerni i pies”. Ta rola przyniosła miłość już kilku pokoleń telewidzów. „CZTEREJ PANCERNI I PIES”

5 Wybitny aktor również zagrał w filmie „Qvo Vadis”
Wybitny aktor również zagrał w filmie „Qvo Vadis”. Wcielił się tu w rolę świętego Piotra. Film nakręcony na podstawie najpopularniejszej powieści Henryka Sienkiewicza „Qvo Vadis”. „QVO VADIS”

6 W 2000 r. zagrał w „Syzyfowych pracach”. Grał on rolę Józefa
W 2000 r. zagrał w „Syzyfowych pracach” . Grał on rolę Józefa. Otrzymał za nią Orła - Polską Nagrodę Filmową. Nawet w filmach historycznych było widać jego wrażliwość, postrzeganie współczesnego świata i jego życiowe doświadczenia". „SYZYFOWE PRACE”

7 „PRZYJACIEL WESOŁEGO DIABŁA”
Film przygodowy dla dzieci z 1986 roku w reżyserii Jerzego Łukaszewicza powstały na podstawie powieści Kornela Makuszyńskiego z 1930 roku. Pieczka wystąpił w roli Witalis „PRZYJACIEL WESOŁEGO DIABŁA”

8 „HOTEL POD ŻYRAFĄ I NOSOROŻCEM”
Kolejny serial w którym występuje to opowieść familijna o odkrywaniu swego miejsca na ziemi. Serial nosi tytuł: „Hotel pod żyrafą i nosorożcem”. Franciszek Pieczka gra tam tajemniczego Franciszka. „HOTEL POD ŻYRAFĄ I NOSOROŻCEM”

9 Dla Franciszka Pieczki ubiegły rok to przede wszystkim praca na planie „Rancza”. Niezwykle popularny, oglądany przez siedem milionów telewidzów serial. Aktor gra Stacha Japycza, który w młodych latach wyruszył w świat. Lecz na starość wraca w rodzinne strony do brata. „RANCZO”

10 Jest on wybitnym aktorem, mimo swojego wieku nadal chętnie przyjmuje role w filmach i serialach. Gmina miała bardzo dobry pomysł nadając Franciszkowi Pieczce tytuł „Honorowego Obywatela Gminy Godów”. Tu się wychował i spędzał swoje dzieciństwo. Gmina może być dumna z tak wybitnej osoby!!!

11 Godów to jego drugi dom…
Przynajmniej raz w roku stara się odwiedzać swoje rodzinne strony – Gminę Godów. Tak się stało również w poprzednim roku dnia 16 września 2008r. zjawił się na gminnych dożynkach. Opuścił rodzinny Godów blisko sześćdziesiąt lat temu, ale nigdy nie przestał tęsknić za domem. Zawsze tradycyjnie jest przywitany przez mieszkańców - chlebem i solą.

12 Osiągnięcia Franciszka Pieczki

13 Posiada Gwiazdę w Łódzkiej Aleii Gwiazd

14 W 1947 roku został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi

15 W 1980 roku został odznaczony jako Zasłużony Działacz Kultury.

16 W 1998 roku został odznaczony Krzyżem Orderu Odrodzenia Polski.

17 SERDECZNIE DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ ! 
Autor: Mariusz Powideł Adres: Osiedle Na Stoku 1 Nowa Wieś Lęborska Data ur.:5 luty 1993 r. SERDECZNIE DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ ! 


Pobierz ppt "Franciszek Pieczka - Honorowy"

Podobne prezentacje


Reklamy Google