Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Urodzony 18 stycznia 1928 roku w Głodowie. Absolwent PWST w Warszawie (1954). Polski aktor filmowy i teatralny. Debiutował w teatrze w Jeleniej Górze.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Urodzony 18 stycznia 1928 roku w Głodowie. Absolwent PWST w Warszawie (1954). Polski aktor filmowy i teatralny. Debiutował w teatrze w Jeleniej Górze."— Zapis prezentacji:

1

2 Urodzony 18 stycznia 1928 roku w Głodowie. Absolwent PWST w Warszawie (1954). Polski aktor filmowy i teatralny. Debiutował w teatrze w Jeleniej Górze. Był już świętym Piotrem i świętym Rochem. Ale też bywał karczmarzem, węglarzem, dziadem wędrownym, a nawet samym Panem Bogiem w Polskich filmach. Natomiast w niemieckich obsadzano go jako mordercę.

3

4 Jednak dla wielu milionów Polaków to przede wszystkim Gustlik, z serialu Czterej pancerni i pies. Ta rola przyniosła miłość już kilku pokoleń telewidzów.

5 Wybitny aktor również zagrał w filmie Qvo Vadis. Wcielił się tu w rolę świętego Piotra. Film nakręcony na podstawie najpopularniejszej powieści Henryka Sienkiewicza Qvo Vadis.

6 W 2000 r. zagrał w Syzyfowych pracach. Grał on rolę Józefa. Otrzymał za nią Orła - Polską Nagrodę Filmową. Nawet w filmach historycznych było widać jego wrażliwość, postrzeganie współczesnego świata i jego życiowe doświadczenia".

7 Film przygodowy dla dzieci z 1986 roku w reżyserii Jerzego Łukaszewicza powstały na podstawie powieści Kornela Makuszyńskiego z 1930 roku. Pieczka wystąpił w roli Witalis

8 Kolejny serial w którym występuje to opowieść familijna o odkrywaniu swego miejsca na ziemi. Serial nosi tytuł: Hotel pod żyrafą i nosorożcem. Franciszek Pieczka gra tam tajemniczego Franciszka.

9 Dla Franciszka Pieczki ubiegły rok to przede wszystkim praca na planie Rancza. Niezwykle popularny, oglądany przez siedem milionów telewidzów serial. Aktor gra Stacha Japycza, który w młodych latach wyruszył w świat. Lecz na starość wraca w rodzinne strony do brata.

10 Jest on wybitnym aktorem, mimo swojego wieku nadal ch ę tnie przyjmuje role w filmach i serialach. Gmina mia ł a bardzo dobry pomys ł nadaj ą c Franciszkowi Pieczce tytu ł Honorowego Obywatela Gminy Godów. Tu si ę wychowa ł i sp ę dza ł swoje dzieci ń stwo. Gmina mo ż e by ć dumna z tak wybitnej osoby!!!

11

12

13

14

15

16

17


Pobierz ppt "Urodzony 18 stycznia 1928 roku w Głodowie. Absolwent PWST w Warszawie (1954). Polski aktor filmowy i teatralny. Debiutował w teatrze w Jeleniej Górze."

Podobne prezentacje


Reklamy Google