Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Amerykańska aktorka, komediantka i piosenkarka. Grała role w takich filmach jak Włamywaczka, Zakonnica w przebraniu, Śmiercionośnej ślicznotce Jumpin'

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Amerykańska aktorka, komediantka i piosenkarka. Grała role w takich filmach jak Włamywaczka, Zakonnica w przebraniu, Śmiercionośnej ślicznotce Jumpin'"— Zapis prezentacji:

1

2 Amerykańska aktorka, komediantka i piosenkarka. Grała role w takich filmach jak Włamywaczka, Zakonnica w przebraniu, Śmiercionośnej ślicznotce Jumpin' Jack Flash czy Sercu Klary Miejsce liczącej się aktorki potwierdziła rolą w filmie Uwierz w ducha. Za tę rolę otrzymała Oscara w 1990r. Whoopi Goldberg zagrała do 2006 r. w 164 filmach i serialach.

3 Cher Prawdziwe nazwisko Cherilyn Sarkisian La Pierre Amerykańska piosenkarka i aktorka filmowa. Otrzymała wiele nagród, w tym Oscara i dwa Złote Globy. W 1996 r. Cher zadebiutowała po drugiej stronie kamery reżyserując film "If These Walls Could Talk". W wieku 30 lat zdiagnozowano u niej dysleksję

4 Maciej Kuroń Syn Jacka Kuronia, dziennikarz i publicysta kulinarny. Z wykształcenia historyk., Prowadził i występował w wielu programach telewizyjnych związanych z gastronomią np. programu TVN "Gotuj z Kuroniem".

5 Thomas Alva Edison Jeden z najbardziej znanych i twórczych wynalazców na świecie, przedsiębiorca. Dorobek założonych i administrowanych przez niego laboratoriów to około 5000 patentów, z których wystawionych jest na jego nazwisko. Takich jak fonograf, silnik prądu stałego, prądnica prądu stałego, oscyloskop, płyta gramofonowa, perforowana taśma filmowa, kamera filmowa - z jednoczesną rejestracją dźwięku na taśmie filmowej.

6

7 Hans Christian Andersen Pisarz duński, autor najpiękniejszych baśni, był dyslektykiem. Nawet jako osoba dorosła nigdy nie nauczył się pisać poprawnie i jego manuskrypty zawierają wiele błędów charakterystycznych dla dysleksji. W jednym z listów pisze o swoim nauczycielu: Codziennie okazuje mi niechęć, a gdy w niedzielę rano przynoszę mu moje łacińskie ćwiczenia, przy każdym błędzie wstrząsa moją duszą, mówiąc mi najstraszliwsze prawdy.

8

9 Dziękuję za uwagę Kinga Szymańska kl. 6b


Pobierz ppt "Amerykańska aktorka, komediantka i piosenkarka. Grała role w takich filmach jak Włamywaczka, Zakonnica w przebraniu, Śmiercionośnej ślicznotce Jumpin'"

Podobne prezentacje


Reklamy Google