Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

‘’Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu’’ 17.11.2011 r.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "‘’Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu’’ 17.11.2011 r."— Zapis prezentacji:

1 ‘’Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu’’ r

2 Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu
przypada zawsze w trzeci czwartek listopada. Święto to narodziło się w Stanach Zjednoczonych z inicjatywy dziennikarza Lynna Smitha, który w 1974 roku zaapelował do czytelników swojej gazety, aby przez jeden dzień nie palili papierosów. W efekcie, aż 150 tysięcy ludzi spróbowało przez jedną dobę wytrzymać bez palenia. Zachęcone powodzeniem akcji Amerykańskie Towarzystwo Walki z Rakiem uznało trzeci czwartek listopada za Dzień Rzucania Palenia.      W następnych latach akcja objęła swoim zasięgiem wszystkie stany i większość palaczy. Idea dnia, w którym zachęca się palaczy do zerwania z nałogiem, przyjęła się także w innych krajach. Od 1991 roku w każdy trzeci czwartek listopada Fundacja „Promocja Zdrowia” namawia Polaków do rzucenia palenia.

3 Papieros jest jedynym produktem sprzedawanym legalnie, którego używanie zgodnie z przeznaczeniem zagraża zdrowiu i życiu. W Polsce nadal z powodu palenia przedwcześnie umierają tysiące osób. Uzależnienie od tytoniu jest chorobą, której wyleczenie wymaga wysiłku i pracy. Nie jest to łatwe, dlatego najlepiej w ogóle nie zaczynać palić. Wie o tym każdy palacz, który choć raz spróbował to zrobić. Jest to indywidualne wyzwanie, ale z drugiej strony przekonanie jak największej liczby palaczy na świecie do zerwania z nałogiem jest kluczowe dla zmniejszenia liczby zgonów związanych z konsumpcja tytoniu, jaka prognozowana jest w ciągu najbliższych 20 lat. W Polsce ponad 70% palaczy deklaruje chęć zerwania z nałogiem a kolejne 76% palaczy popiera ideę ograniczenia miejsc publicznych, w których można palić. W ramach akcji realizowanych jest szereg przedsięwzięć - na terenie całego kraju odbywają się akcje uliczne, uruchamiane są punkty pomocy palącym, w szkołach odbywają się specjalne akcje, mające na celu ochronę dzieci i młodzieży przed inicjacją tytoniową.

4 Ty także powinieneś znaleźć swoją drogę, aby rozstać się z nałogiem!
Niektórzy rzucają palenie pod wpływem chwili, inni potrzebują długich przygotowań czasami pomocy lekarza. Ty także powinieneś znaleźć swoją drogę, aby rozstać się z nałogiem! Kilka rad dla tych, którym się jeszcze nie udało: Przede wszystkim nie wstydź się swojej słabości. Nawet jeśli znów zapalisz papierosa, jeszcze nie przegrałeś; Tego rodzaju „potknięcie” jest czasami początkiem drogi do sukcesu; źródeł ważnych doświadczeń; Pamiętaj jednak! Po nieudanej próbie natychmiast poddaj się dalszej terapii; Pamiętaj także, że większość byłych palaczy przestała palić dopiero po kilku próbach; aby rozstać się z paleniem na zawsze, zwykle trzeba podjąć 5-8 prób; Zastanów się, co było powodem powrotu do palenia. W jakich okolicznościach to się stało?

5 . Kazdy ma wybor: Palenie albo zdrowie ! `


Pobierz ppt "‘’Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu’’ 17.11.2011 r."

Podobne prezentacje


Reklamy Google