Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Podsumowanie I etapu projektu Drogi Tarnowian do Niepodległości

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Podsumowanie I etapu projektu Drogi Tarnowian do Niepodległości"— Zapis prezentacji:

1 Podsumowanie I etapu projektu Drogi Tarnowian do Niepodległości
Gimnazjum nr 4 im. Jerzego Brauna w Tarnowie Program edukacyjny Wierni Bogu i Ojczyźnie

2 Tarnów – Pierwsze Niepodległe. W dniu 23. 10
Tarnów – Pierwsze Niepodległe. W dniu utworzyliśmy na Facebooku stronę Tarnów-Pierwsze Niepodległe. Strona ta powstała z myślą o tych, którzy zechcą podzielić się własnymi przemyśleniami związanymi z historią Tarnowa, udziałem mieszkańców miasta i regionu w I wojnie światowej, opublikować zdjęcia miejsc związanych z tamtymi wydarzeniami, przekazać relacje z obchodów Święta 11 listopada.

3 Polska Niepodległa – konkurs na plakat
Polska Niepodległa – konkurs na plakat . Aż 27 prac z naszego gimnazjum brało udział w patriotycznym konkursie plastycznym „Polska Niepodległa” organizowanym przez Urząd Miasta Tarnowa. Poziom prac zaowocował wysokimi miejscami w konkursie: I miejsce zajęła Kinga Kozak z kl.3d i III miejsce przypadło Piotrowi Kurczabowi z kl.3a. W dniu 10 listopada  w CSM odbył się raut niepodległościowy, na którym nagrodzeni uczniowie otrzymali nagrody ufundowane przez prezydenta Tarnowa Romana Ciepielę.

4 Rozśpiewana przerwa. Uczniowie i nauczyciele naszego gimnazjum uczcili Święto Niepodległości wspólnym śpiewem pieśni patriotycznych podczas długiej przerwy w dniu 10 listopada. Akompaniament, jak zwykle, zapewniła pani Małgorzata Król. Taki właśnie sposób świętowania 11 listopada stał się już tradycją naszej szkoły.

5

6 Piknik Niepodległościowy.
Uczniowie Gimnazjum nr 4 im. Jerzego Brauna w Tarnowie wzięli udział w Pikniku Niepodległościowym, który odbył się w przeddzień 97. rocznicy Odzyskania Niepodległości. Śpiewali i recytowali: Ola, Justyna, Bartek oraz szkolny chór. W programie: musztra wojskowa, „żywe obrazy”, pokazy grup rekonstrukcyjnych. A potem wspólne biesiadowanie przy grochówce i bigosie. Na imprezie obecny był prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela, wiceprezydent Maria Latała i inni przedstawiciele tarnowskich władz i samorządu.

7 Młodzież Pamięta. Każdego roku poczet sztandarowy naszej szkoły uczestniczy w miejskich obchodach Święta Niepodległości. Od 2008 r. nasi uczniowie biorą udział w programie „Młodzież Pamięta”, rozdając po Mszy Św. za Ojczyznę, odprawianej w Tarnowskiej Katedrze, chorągiewki, naklejki i ulotki patriotyczne.

8 W ramach projektu planujemy w bieżącym roku szkolnym zrealizować :
a) Konkurs na stworzenie tematycznych prezentacji multimedialnych – styczeń-marzec’2016r. b) Wykorzystanie najlepszych prezentacji jako materiałów edukacyjnych na lekcjach wychowawczych, w ramach wychowania patriotycznego –maj-czerwiec’2016r. c) Pierwszy Gimnazjalny Rajd Tarnowskim Szlakiem Andrzeja Małkowskiego- kwiecień’2016r. d) Konkurs Recytatorski „Wierni Bogu i Ojczyźnie” (przeniesiony z października) – kwiecień’2016r.


Pobierz ppt "Podsumowanie I etapu projektu Drogi Tarnowian do Niepodległości"

Podobne prezentacje


Reklamy Google