Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

NASZA SZKOŁA PRZYSTĄPIŁA DO KONKURSU

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "NASZA SZKOŁA PRZYSTĄPIŁA DO KONKURSU"— Zapis prezentacji:

1 NASZA SZKOŁA PRZYSTĄPIŁA DO KONKURSU
Ogólnopolski konkurs plastyczny NA PLAKAT Z OKAZJI 70. ROCZNICY KATYŃSKIEJ jest częścią Programu ”Moja Mała Ojczyzna”. Organizatorem Konkursu jest Stowarzyszenie PARAFIADA przy udziale Pijarskiego Centrum  Edukacyjnego Stanisława Konarskiego. W bieżącym roku szkolnym 2008/2009 Program łączy historię i bohaterów „małych ojczyzn” z wydarzeniami ważnymi dla całego narodu polskiego, w sposób szczególny ze zbrodnią w Katyniu.

2 Konkurs na plakat stanowi dopełnienie Programu „Moja Mała Ojczyzna”.
Celem Konkursu, jest uczczenie pamięci ofiar zbrodni dokonanych w Katyniu, Starobielsku, Ostaszkowie, Miednoje i Twerze. Poprzez wyłonienie zwycięskiego plakatu,  który będzie wykorzystany w roku 2009/2010 w działaniach informacyjno-promocyjnych, związanych z obchodami 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Organizatorem Konkursu jest Stowarzyszenie PARAFIADA przy udziale Pijarskiego Centrum  Edukacyjnego Stanisława Konarskiego.

3 CELE Konkursu Zgodnie z założeniami Konkurs ma służyć:
Uczczeniu pamięci ofiar zbrodni dokonanych w Katyniu, Starobielsku, Ostaszkowie, Miednoje i Twerze Szerzeniu i kultywowaniu pamięci o Zbrodni Katyńskiej w pokoleniu młodych Polaków pogłębieniu wiedzy uczestników na temat zbrodni katyńskiej w powiązaniu z historią Polski, wpajaniu szacunku i przywiązania do tradycji własnego narodu, jego osiągnięć, kultury, języka ojczystego i ludzi, którzy go zamieszkują rozwijaniu poszanowania postaw prospołecznych i dobra wspólnego , wyrównywanie szans edukacyjnych tworzeniu sytuacji wyzwalających emocjonalny związek z krajem ojczystym, a przez to kształtowaniu postaw patriotycznych i obywatelskich

4 PRACE UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY
WYSŁANE NA KONKURS OGÓLNOPOLSKI

5 JAKUB HERMA –KL.IV C

6 KAROLINA FIGA –KL.VI A

7 DAWID PRZYBYŁA –KL.IV C

8 DAGMARA SADOWSKA –KL.V A

9 ALICJA NOWAK –KL.V A

10 Koordynator konkursu ogólnopolskiego
Opiekun konkursu p.Beata Szczepaniak Koordynator konkursu ogólnopolskiego p.Jolanta Dolna


Pobierz ppt "NASZA SZKOŁA PRZYSTĄPIŁA DO KONKURSU"

Podobne prezentacje


Reklamy Google