Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Mateusz Lupa uczeń klasy I F Gimnazjum nr 4 im. Jerzego Brauna w Tarnowie pod kierunkiem nauczyciela Przemysława Czecha Przemysława Czecha.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Mateusz Lupa uczeń klasy I F Gimnazjum nr 4 im. Jerzego Brauna w Tarnowie pod kierunkiem nauczyciela Przemysława Czecha Przemysława Czecha."— Zapis prezentacji:

1 Mateusz Lupa uczeń klasy I F Gimnazjum nr 4 im. Jerzego Brauna w Tarnowie pod kierunkiem nauczyciela Przemysława Czecha Przemysława Czecha

2

3

4 Tarnów to miasto leżące na południowo - wschodniej Polsce, otoczone granicami rzek : Dunajca i Białej. Zajmuje około 73 kilometrów kwadratowych powierzchni. Tarnów liczy około 117 tysięcy mieszkańców (dane z 2006 roku).

5 Położenie Tarnowa na mapie

6

7 Tarnów: Prawa do miasta zyskał w 1330 roku nadane przez owego Króla Władysława Łokietka, wtedy właścicielem miasta został Spycimir Leliwita, dlatego herb Tarnowa stał się Leliwą na znak tego, że nosił go Spycimir. Tarnowem rządzili kolejno rody: Tarnowscy, Ostrogscy, Zasławscy, Sanguszscy.

8 W momencie rozbiorów Tarnów stał się miastem pod wpływami państwa Habsburgów jako Królestwo Galicji i Lodomerii, powoli tutaj powstawały biskupstwa, a następnie rozwinęła się kolej żelazna, co stanowiła dobre połączenie handlowe i militarne. W latach międzywojennych w okolicy dzisiejszych Mościc rozwinęły się znane Zakłady Azotowe produkujące nawozy azotowe. Wtedy dyrektorem był Eugeniusz Kwiatkowski. W momencie rozbiorów Tarnów stał się miastem pod wpływami państwa Habsburgów jako Królestwo Galicji i Lodomerii, powoli tutaj powstawały biskupstwa, a następnie rozwinęła się kolej żelazna, co stanowiła dobre połączenie handlowe i militarne. W latach międzywojennych w okolicy dzisiejszych Mościc rozwinęły się znane Zakłady Azotowe produkujące nawozy azotowe. Wtedy dyrektorem był Eugeniusz Kwiatkowski.

9 Eugeniusz Kwiatkowski: (30.12.1888 – 22.08.1974) – dyrektor ówczesnych Zakładów Azotowych w latach międzywojennych.

10 Zakłady Azotowe

11

12

13

14 Filmik złożony ze zdjęć z różnych ciekawych miejsc okolic miasta Tarnowa

15

16

17

18 Mauzoleum Józefa Bema w Parku Strzeleckim

19

20

21 Brama Seklerska

22 Dom Mikołajowski

23 Dom Konarskiego

24 Pałac Sanguszków

25 Słynna BANIA na Osiedlu Jasna – największy zbiornik ciśnień i zbiornik wodny

26 Jestem uczniem klasy IF Gimnazjum nr 4 imienia Jerzego Brauna w Tarnowie. Powstała w 1999 roku i jest około 776 uczniów, którzy uczą się w różnych klasach. Dyrektorem Gimnazjum jest pani dyrektor Barbara Kuklewicz

27 Nasza pani dyrektor Barbara Kuklewicz

28 pani wicedyrektor Małgorzata Ignasik pani wicedyrektor Alicja Ostrowska

29

30 Lubię szkołę, bo jest tu dużo przyjaznych nauczycieli. Przy okazji można uczestniczyć w różnych konkursach, czy w kółkach organizowanych przez nich, które mogą czegoś nauczyć lub zapoznać z nowymi umiejętnościami. Są fajni koledzy i koleżanki. Cieszę się, że chodzę tutaj, ponieważ gimnazjum odwiedzają liczni goście jak np.: pan Jerzy Owsiak czy dlatego, że szkoła ma liczne sukcesy i osiągnięcia z różnych dziedzin. Lubię szkołę, bo jest tu dużo przyjaznych nauczycieli. Przy okazji można uczestniczyć w różnych konkursach, czy w kółkach organizowanych przez nich, które mogą czegoś nauczyć lub zapoznać z nowymi umiejętnościami. Są fajni koledzy i koleżanki. Cieszę się, że chodzę tutaj, ponieważ gimnazjum odwiedzają liczni goście jak np.: pan Jerzy Owsiak czy dlatego, że szkoła ma liczne sukcesy i osiągnięcia z różnych dziedzin.

31 Dziękuję za Uwagę. Mateusz Lupa KL. I F Gim nr 4


Pobierz ppt "Mateusz Lupa uczeń klasy I F Gimnazjum nr 4 im. Jerzego Brauna w Tarnowie pod kierunkiem nauczyciela Przemysława Czecha Przemysława Czecha."

Podobne prezentacje


Reklamy Google