Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

TRADYCJE Publicznego Gimnazjum im. Ojca Św

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "TRADYCJE Publicznego Gimnazjum im. Ojca Św"— Zapis prezentacji:

1 TRADYCJE Publicznego Gimnazjum im. Ojca Św
TRADYCJE Publicznego Gimnazjum im. Ojca Św. Jana Pawła II w Gidlach część 2

2 Sztandar i poczet sztandarowy

3 Od września 2006 roku nasza szkoła posiada sztandar, który został poświęcony przez ks. arcybiskupa Stanisława Nowaka podczas Mszy Świętej w kościele parafialnym. Był to jeden z najważniejszych momentów podczas uroczystości nadania szkole imienia.

4 Do tradycji szkoły należy coroczne
wybieranie pocztu sztandarowego. W jego skład wchodzi troje uczniów z klas trzecich. Ich ubiór to strój galowy, białe rękawiczki i biało – czerwone szarfy. Poczet sztandarowy bierze udział w ważnych imprezach szkolnych, lokalnych oraz uroczystościach związanych z postacią Jana Pawła II

5 Stroje galowe Uczniowie naszego gimnazjum podczas ważnych uroczystości
szkolnych i państwowych zobowiązani są nosić stroje galowe. Zostały wprowadzone w 1999 roku z inicjatywy Dyrektora Szkoły, Ewy Mariankowskiej.

6 W skład stroju galowego wchodzi biret i peleryna
W skład stroju galowego wchodzi biret i peleryna. Pierwsze birety wykonane były z papieru z doszytymi pomponami w kolorze białym. Peleryny i birety mają kolor granatowy, różnią się kolorami lamówek i pomponów. Obecnie mamy trzy kolory lamówek: biały, czerwony i zielony. Każdy rocznik ma swój, charakterystyczny kolor.

7 Ślubowanie klas I

8 Na początku października uczniowie
klas I składają uroczyste ślubowanie. Każdy z uczniów składa swój podpis w kronice szkolnej. Samorząd Uczniowski organizuje dla pierwszoklasistów otrzęsiny, które są przepustką do społeczności uczniowskiej. Liczne konkurencje pozwalają sprawdzić ich wiedzę na temat swojej szkoły i nauczycielach. Samorząd Uczniowski nie zapomina również o nowych wychowawcach, dla których przygotowuje zadanie specjalne.

9 wręczają swoim wychowankom pamiątkowe dyplomy.
Po ślubowaniu, wychowawcy wręczają swoim wychowankom pamiątkowe dyplomy. Są one dowodem pozytywnego przejścia otrzęsin i przyjęcia w poczet braci gimnazjalnej.

10 Kronika szkolna Zapisujemy w niej dzieje naszego gimnazjum.
Od jesieni 1999 roku prowadzona jest w szkole kronika. Zapisujemy w niej dzieje naszego gimnazjum. Tutaj znajdziemy informacje związane z życiem szkoły opatrzone wieloma zdjęciami. Szczególnie cenne są wpisy naszych gości i dedykacje. Jest nieocenionym źródłem wiedzy o naszej działalności, sukcesach i osiągnięciach.

11 Kronika papieska Jednocześnie z kroniką szkolną prowadzona jest również kronika papieska Służy nam do zapisywania wydarzeń związanych z naszym Patronem. Znajdują się w niej wszystkie teksty i zdjęcia związane z uroczystością nadania szkole imienia, sztandaru, hymnu i Dnia Patrona, relacje z wyjazdów do miejsc związanych z Janem Pawłem II.

12 Gimpress numery ukazywały się pod redakcją pani Dyrektor. Gazetki
W roku szkolnym 2000/2001 ukazał się pierwszy numer szkolnej gazetki „Gimpress”. Wszystkie numery ukazywały się pod redakcją pani Dyrektor. Gazetki zawierały artykuły na temat pracy Samorządu Uczniowskiego, zawodów sportowych i bieżących wydarzeń z życia szkoły. Biuletyn Informacyjny służył promowaniu osiągnięć i sukcesów uczniów naszej szkoły.


Pobierz ppt "TRADYCJE Publicznego Gimnazjum im. Ojca Św"

Podobne prezentacje


Reklamy Google