Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

5.Samochód osobowy był o 100m za ciężarowym. Po 20s ruchu znalazł się w tej samej odległości, ale przed ciężarowym. Jaka była prędkość względna obu pojazdów?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "5.Samochód osobowy był o 100m za ciężarowym. Po 20s ruchu znalazł się w tej samej odległości, ale przed ciężarowym. Jaka była prędkość względna obu pojazdów?"— Zapis prezentacji:

1 5.Samochód osobowy był o 100m za ciężarowym. Po 20s ruchu znalazł się w tej samej odległości, ale przed ciężarowym. Jaka była prędkość względna obu pojazdów?

2 Dane: d=100m, t=20s. Szukane: v w =?

3 5.Samochód osobowy był o 100m za ciężarowym. Po 20s ruchu znalazł się w tej samej odległości, ale przed ciężarowym. Jaka była prędkość względna obu pojazdów? Dane: d=100m, t=20s. Szukane: v w =? F:Samochód osobowy względem ciężarowego przebył odległość 2d z prędkością względem niego:

4 5.Samochód osobowy był o 100m za ciężarowym. Po 20s ruchu znalazł się w tej samej odległości, ale przed ciężarowym. Jaka była prędkość względna obu pojazdów? Dane: d=100m, t=20s. Szukane: v w =? F:Samochód osobowy względem ciężarowego przebył odległość 2d z prędkością względem niego: v w =v o –v c.

5 5.Samochód osobowy był o 100m za ciężarowym. Po 20s ruchu znalazł się w tej samej odległości, ale przed ciężarowym. Jaka była prędkość względna obu pojazdów? Dane: d=100m, t=20s. Szukane: v w =? F:Samochód osobowy względem ciężarowego przebył odległość 2d z prędkością względem niego: v w =v o –v c. Równanie drogi przebytej przez samochód osobowy względem ciężarowego jest:

6 5.Samochód osobowy był o 100m za ciężarowym. Po 20s ruchu znalazł się w tej samej odległości, ale przed ciężarowym. Jaka była prędkość względna obu pojazdów? Dane: d=100m, t=20s. Szukane: v w =? F:Samochód osobowy względem ciężarowego przebył odległość 2d z prędkością względem niego: v w =v o –v c. Równanie drogi przebytej przez samochód osobowy względem ciężarowego jest: 2d=v w t.

7


Pobierz ppt "5.Samochód osobowy był o 100m za ciężarowym. Po 20s ruchu znalazł się w tej samej odległości, ale przed ciężarowym. Jaka była prędkość względna obu pojazdów?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google