Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

6.Łódź płynie z portu A do portu B z prądem rzeki w czasie 2h, a pod prąd w czasie 3h. Jak długo płynęłaby z A do B tratwa?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "6.Łódź płynie z portu A do portu B z prądem rzeki w czasie 2h, a pod prąd w czasie 3h. Jak długo płynęłaby z A do B tratwa?"— Zapis prezentacji:

1 6.Łódź płynie z portu A do portu B z prądem rzeki w czasie 2h, a pod prąd w czasie 3h. Jak długo płynęłaby z A do B tratwa?

2 Dane: t 1 =2h, t 2 =3h. Szukane: t=? F:

3 6.Łódź płynie z portu A do portu B z prądem rzeki w czasie 2h, a pod prąd w czasie 3h. Jak długo płynęłaby z A do B tratwa? Dane: t 1 =2h, t 2 =3h. Szukane: t=? F: Jeśli odległość między portami oznaczymy s, to równania dróg przebytych będą:

4

5

6 6.Łódź płynie z portu A do portu B z prądem rzeki w czasie 2h, a pod prąd w czasie 3h. Jak długo płynęłaby z A do B tratwa? Dane: t 1 =2h, t 2 =3h. Szukane: t=? F: Jeśli odległość między portami oznaczymy s, to równania dróg przebytych będą: - przez łódź z prądem rzeki:s=(v ł +v rz )t 1, - przez łódź pod prąd rzeki: s=(v ł -v rz )t 2, - przez tratwę (prąd rzeki): s=v rz t.

7 6.Łódź płynie z portu A do portu B z prądem rzeki w czasie 2h, a pod prąd w czasie 3h. Jak długo płynęłaby z A do B tratwa? Dane: t 1 =2h, t 2 =3h. Szukane: t=? F: Jeśli odległość między portami oznaczymy s, to równania dróg przebytych będą: - przez łódź z prądem rzeki:s=(v ł +v rz )t 1, - przez łódź pod prąd rzeki: s=(v ł -v rz )t 2, - przez tratwę (prąd rzeki): s=v rz t. M:

8 6.Łódź płynie z portu A do portu B z prądem rzeki w czasie 2h, a pod prąd w czasie 3h. Jak długo płynęłaby z A do B tratwa? Dane: t 1 =2h, t 2 =3h. Szukane: t=? F: Jeśli odległość między portami oznaczymy s, to równania dróg przebytych będą: - przez łódź z prądem rzeki:s=(v ł +v rz )t 1, - przez łódź pod prąd rzeki: s=(v ł -v rz )t 2, - przez tratwę (prąd rzeki): s=v rz t. M: Porównując prawe strony pierwszego i trzeciego równania znajdujemy:

9

10

11

12

13


Pobierz ppt "6.Łódź płynie z portu A do portu B z prądem rzeki w czasie 2h, a pod prąd w czasie 3h. Jak długo płynęłaby z A do B tratwa?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google